Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ce camera video detineti ?

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
vali71

vali71

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 18.08.2006

View Postsnapisrl, on Oct 29 2006, 15:03, said:

hello

am si eu o hc 96 de 1 luna si acum am observat un pixel mort pe ecran si ma oftic de mor ca am dat 25 de milioane pe ea.
voi ati patit-o   ??????
pai nu ai garantie?...
Eu am un samsung 453.... si sunt multumit.

#56
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
as dori sa imi iau o camera video si nu stiu de care?
ce imi recomandati?

#57
amavio

amavio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 05.08.2006
Panasonic NV-GS37, multumit de ea,dar - cum zicea cineva mai sus, daca stiam cum vor evolua preturile.... Oricum, amintirile conteaza!

#58
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Panasonic NV-GS11

#59
robert.s

robert.s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 05.07.2005

View Postsnapisrl, on Oct 29 2006, 15:03, said:

hello

am si eu o hc 96 de 1 luna si acum am observat un pixel mort pe ecran si ma oftic de mor ca am dat 25 de milioane pe ea.
voi ati patit-o   ??????

Pe care ecran ? ... ca nu e mare lucru daca e in viewfinder sau lcd important e sa nu ai pe CCD . Eu am 3 in viewfinder (ocular) .... :)

#60
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006

View Postpytonu, on Oct 7 2006, 12:00, said:

Panasonic nv-gs27.
Si pentru ca nu are si soft inclus in kit, poate reusesc cei cu nv-gs37 sa faca un upload la MotionDvStudio variante noi.
Salut pytonu.
Am Nv-GS37, cu soft cu tot.
Motion DvStudio nu e chiar stralucit.
Eu fac captura ori cu el ori cu WinDVDCreator si authorarea in DVD cu Nero Visio Express. Limitare la sunet AC3-2 canale, ca mai mult nu ai de unde si de ce. Se poate si sunet MPA(mpeg audio)
Am incercat toate variantele si asta mi-a dat cele mai bune rezultate ( meniuri, capitole, efecte).
Se poate si cu Ulead DVD Movie Factory, dar la authoring nu mi-a placut.
Cu softul original am avut ceva probleme atat la redarea video, dar mai ales pe partea de sunet. Poate e de la PC-ul meu care este modest dotat (Athlon XP 1800, 640 MB RAM, hdd 80 GB ATA 133 dedicat pt captura si prelucrare video).

Cristian

#61
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006

View Post441529, on Oct 22 2006, 23:33, said:

Eu am un  Sony DCR-DVD 205 E .
Inca ma chinui sa deslusesc cum pot transfera miniDVD-urile pe DVD normal. Apropo, se gaseste vreun maestru care sa ma ajute cu chestia asta?

Salut 441529.
Sugestie:
Creeaza o structura de directoare pe HDD-ul PC-ului de genul Disc1, Disc2, Disc3...
Transfera (copiaza) continutul fiecarui MiniDVD intr-unul din directoarele create.(bineninteles dupa ce le-ai finalizat)
Instaleaza DVDShrink 3.2( este free)
Deschide DVDShrink
File->Open DVD from Folder->Alege directorul Video_TS din primul director creeat
Undeva pe la mijloc pe optiunile de meniu ale DVDShrink este tab-ul Reauthor. Apasa-l.
Adauga Main Movie din coloana dreapta in cea din stanga.
Din acelasi ecran(dreapta) navigheaza si deschide cel de-al doilea director(disc2) adaugand si din acesta Main Movie in partea stanga.
Daca totul este ok, apesi pe optiunea Reauthor, dupa ce setezi ca rezultatul sa fie un fisier ISO pe harddisc, si dupa 20-30 de minute ai un fisier bun de "ars" pe DVD. Foloseste un DVD-RW la ardere, sa vezi rezultatul.
Alta solutie este DVD2ONE. Cauta-l si pe asta. Sunt doar 2 exemple. Cred ca sunt peste 10 metode de "join", dar nu este cazul sa le discutam pe toate. EXISTA GHIDURI!

Bafta!

Cristian

#62
BJ

BJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 26.11.2002
Sony DCR TRV 130E
Acum e uitata prin dulap langa paianjeni.

#63
jack_daniels6996

jack_daniels6996

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 283
  • Înscris: 23.06.2005
eu am sony 96E. am filmat pana acum numai in easy mode dar o sa ma straduiesc sa citesc si cartea tehnica ca sa filmez si manual. acum am o intrebare pentru " meseriasi". in decembrie vine cineva din state
si vreau sa-l rog sa-mi aduca un obiectiv superangular, un telefoto si un microfon gun zoom (lampa am).
daca la microfon este simpla conectarea pe talpa camerei cum se conecteaza obiectivele de mai sus la camera ? ca parca nu am vazut nici un filet. obiectivele de care vorbesc sunt : 1. sony VCL-0630 x 30mm 0,6x vide angle converter lens si : 2. sony VCL-2030x 30mm x 2 telephoto lens. le-am gasit la BHPHOTOVIDEO.com. sunt de cumparat sau sa stau in banca mea ? sau poate aveti alte sugestii. tnks all.

#64
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Sony DCR TRV 285E (digital 8)

Apropos: e adevarat ca pot folosi si casete Hi8 pt inregistrare? (asa scrie in carte).. daca da.. de ce?:D

#65
sandybell

sandybell

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 08.11.2006
Am 3: SONY DCR-TRV 15 E PAL , Panasonic M3000 si mai nou MD9000 -(ultimile doua de vanzare)
apropo de unde pot cumpara un microfon extern si o geanta pt. md9000

#66
Danmarc

Danmarc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 08.03.2006

View Postlupiibah, on Nov 6 2006, 15:40, said:

Sony DCR TRV 285E (digital 8)

Apropos: e adevarat ca pot folosi si casete Hi8 pt inregistrare? (asa scrie in carte).. daca da.. de ce?:D
Da, poti, dar timpii de inregistrare vor fi mai scurti.
E o gaselnita care permite, chipurile, folosirea unor casete mai ieftine. Si-a pierdut de mult utilitatea pt ca la casetele miniDV s-au inregistrat ieftiniri masive.
Nu folosi Hi8 pt inregistrare in LP!

#67
glido

glido

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 930
  • Înscris: 31.03.2005
in ordine cronologica:
Saab VHS-C ('92) se descurca onorabil la lumina slaba
Panasonic M40 de prin '98 vandut in 2002
2002 Sony TRV14 (prima mea camera DV) trebuia sa aleg intre Panasonic si Sony. Pana era mai ieftin cu vre-o 100euroi dar vanzatorul nu a vrut (no fi avut chef) sa completeze actele pt returnare TVA asa ca m-am enervat si m-am dus la Sony. ... si nu-mi pare rau
dupa un an, un TRV 22 care inca se comporta bine dupa 3 ani exploatare intensiva (dai 'nainte, dai 'napoi, curba la dreapta frana curba la stanga acelereaza curba ......... ce-mi place reclama asta  :confuzzled: )
si dupa inca un an VX2.... e deja off topic  :nonobad:

#68
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005
Sal,

Eu am un Panasonic GS300. Intrebarea mea catre voi este cu ce faceti captura filmelor de pa camera pe PC si apoi transferul fimlului pe DVD ?
Am citit topicurile referitoare la codare si mi se pare putin cam greaoaie si mancatoare de reseurse si timp codarea fara placa de captura.....Sunt nou in domeniu am nevoie de ceva sfaturi....


Multam !

#69
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Am zis sa reinviu topicul.
Nou posesor de SONY HANDYCAM DCR SX 30, putin mai mare decat un pachet de tigari long. Sant foarte incantat de ea, mai ales ca e sony.
http://www.sony.lv/p...stick/dcr-sx30e
:thumbup:

#70
djkrys5

djkrys5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 18.02.2005
incepand cu 2005 un sony hc 41 care merge si acum foarte bine mai putin portul de firewire , iar in prezent un canon hv 30 de care sunt super incantat!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate