Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Radio Priveghi se va lansa pe 1 octombrie

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
Antepremeter

Antepremeter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.08.2006
Radio Priveghi ( Radio on- line morti.ro) se va lansa pe 1 octombrie. Adresa lui este http://www.morti.ro ( daca este considerat acest topic reclama mascata va rog sa-l stergeti).
Astept idei pentru formatul acestui post de radio. V-as ruga sa-mi spuneti in masura in care stiti, pentru muzica difuzata unde trebuie sa platesc taxele ptr drepturile de autor. Astept propuneri de colaborare.
Va multumesc.

#2
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
Si prin ce cai ai vrea sa-ti scoti banii de investitie? Ca alta reclama decat la pompe funebre nu cred ca o sa ai. Si din chestia nu cred ca iti scoti tu banii nici intr-o suta de ani.

Nu cred ca o sa ai prea multi ascultatori.

#3
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Acest post de radio ar fi bun daca despre morti s-ar vorbi de rau.

#4
nirolf1

nirolf1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 31.07.2005
propune o co laborare lui dj dan diaconescu direct si ai reusita garantata. :D

#5
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006

View Postdjclocky, on Sep 24 2006, 10:11, said:

Nu cred ca o sa ai prea multi ascultatori.
Cum nu? La priveghi se aduna multa lume. :D

#6
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005

View PostTabu, on Sep 24 2006, 10:37, said:

Cum nu? La priveghi se aduna multa lume. :D

o sa aiba.

Iti garantez eu !  :)

#7
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Dacă vei avea succes poate se lansează și Priveghi TV...

#8
UnForsaken

UnForsaken

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,693
  • Înscris: 11.02.2005
Sincer nu stiu cam ce poti pune in grila unui asemenea radio. Bocete? Si reclame de genul: "Esti mort si nu te jeleste nimeni? Deschide radio-ul pe frecventa noastra si vei avea parte de cel mai bun priveghi!"

#9
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005

View Postinside_spy, on Sep 24 2006, 12:36, said:

Dacă vei avea succes poate se lansează și Priveghi TV...
eu vreau doar sa-i ajut.

n-am treaba cu site-ul  :coolspeak:

#10
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Cu manele de jaleeeee ... ?!

#11
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
De-abia aștept!

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Poate o colaborare cu bisericile din Romania... un radio ascultat de popi si alte fet,e bisericesti
De ce nu si o colaborare intre oficialii bisericilor, prin intermediul acestui site/radio... in viitor poate va ganditi si la o linie de voce (VoIP)
Gasiti voi o metoda... prin care ei sa participe financiar la acest proiect :)

Era mai bine sa puteti emite in eter (terestru) si nu prin internet... asta cu muzica/fond muzical la un priveghi ar fi chiar ceva deosebit

#13
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,380
  • Înscris: 05.09.2005

View Postrz, on Sep 24 2006, 21:37, said:

Poate o colaborare cu bisericile din Romania... un radio ascultat de popi si alte fet,e bisericesti
De ce nu si o colaborare intre oficialii bisericilor, prin intermediul acestui site/radio... in viitor poate va ganditi si la o linie de voce (VoIP)
Gasiti voi o metoda... prin care ei sa participe financiar la acest proiect :)

Era mai bine sa puteti emite in eter (terestru) si nu prin internet... asta cu muzica/fond muzical la un priveghi ar fi chiar ceva deosebit

ceva in gen Trinitas

#14
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
Citesc si ma minunez .... Nu dau sanse de reusita nici macar 1% .
Fetele bisericesti au deja radioul lor , un radio agreat deja de mitropolii , in plus niciodata nu se va gasi retransmisie de la Radio Priveghi .....nici in biserici si nici acasa sau la capele . Motivul e simplu ....
In momentul cand ai o asemenea durere , pierderea unei persoane indragite , nu-ti sta capu` la frecvente radio , cu-atat mai mult la un link pe internet ..... E ca si cum as face un post radio pentru nunti ... Cine m-ar asculta pe mine ..... ?! Oare nuntasii aia nu se ingrijesc printre altele si de acest lucru  ? Si oricum , la priveghi , in general e indicat sa fie liniste , nu galagie , fie chiar si ,,in surdina,, .
In restu` timpului ... deci cand nu ai de-a face cu morti , nu stiu cine isi doreste sa asculte un asemenea radio ...... deci ..... lasati-o balta ! La inceput e ascultat de curiosi si dupa .. uitat si va inregistra constant 0 ascultatori .....
Credeam ca e o gluma dar prea am vazut ca ati inceput sa comunicati serios ..... :puke:

Edited by a21alex, 25 September 2006 - 06:28.


#15
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 10.10.2005
Va dati seama ce dedicatii o sa fie : "De la parintele Afronie pentru toti fratii mei care sunt acum langa mine si pentru toate maicutele frumoase, vreau si io ultima rugaciune a lui Ion Gura de Aur"
:P  :coolspeak:

#16
Antepremeter

Antepremeter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.08.2006

View Posttrid_ovi, on Sep 26 2006, 15:21, said:

Va dati seama ce dedicatii o sa fie : "De la parintele Afronie pentru toti fratii mei care sunt acum langa mine si pentru toate maicutele frumoase, vreau si io ultima rugaciune a lui Ion Gura de Aur"
:P  :coolspeak:
Nu e rea ideea. Multumesc pentru sfaturi. Ideea cu manele de jale pare interesanta, cu toate ca e un gen muzical ,,mort'' ptr mine. Mai am o intrebare: emisie sa fie numai nocturna?

#17
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005
De ce ?!
Sa le faca pe plac varcolacilor ?  :P Ca cine stie poate cu muzica lor le pregatesc terenul strigoilor ...... :naughty:

Edited by a21alex, 26 September 2006 - 20:24.


#18
Antepremeter

Antepremeter

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.08.2006

View Posta21alex, on Sep 26 2006, 21:24, said:

De ce ?!
Sa le faca pe plac varcolacilor ?  :P Ca cine stie poate cu muzica lor le pregatesc terenul strigoilor ...... :naughty:
Daca ai citi si modulele morti.ro ai vedea ca varcolacii ca si strigoii nu sunt atat de rai....
Fara sa vrei mi-ai dat o idee.
Te astept ca si colaborator...... Nu glumesc.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate