Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#55
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postkretzu77, on Sep 19 2006, 08:44, said:

nu e relevant (poate in cazul asta da)
io am citit pe SP cu mult timp inainte sa ma inscriu
m-am inscris pt un sfat in domeniul PC
restul a venit de la sine/timpii morti/din cauza back-up-urilor & stuff
:naughty:

cand e clona e mai relevant  :D si tu nu-mi amintesc sa-ti fi facut debutul pe SP criticand-o  :)

cel putin pe topicul asta prefer sa stiu cu cine ma contrazic  :P

(pentru cine n-a inteles nimic: da, e clona).

#56
Angelle

Angelle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 17.05.2006

View Postmianna, on Sep 20 2006, 01:52, said:

(pentru cine n-a inteles nimic: da, e clona).
si eu am clone , o duzina , se supara cineva ?   :huh:  ah da chiar...si eu sunt tot o clona , .......

#57
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmianna, on Sep 20 2006, 01:52, said:

cand e clona e mai relevant  :D

vad ca e la moda chestia asta cu clonele  :death:
o sa-mi fac si eu (sau poate nu , ca mi-e lene) sa fiu "la moda"
cred ca tot premiile alea de 5 ani in functie de nr de posturi sunt de vina  :naughty:
si cred ca mai e ceva: ca sa nu primeasca ban pe un user, isi face clona si injura de e aia
io zic ca ar trebui infiintata o sectiune unde sa se poata injura la liber (cu contorizare)  :w00t:

si atunci premiile aniversare ale SP sa se dea pe baza diferentei dintre nr de posturi normale si cele de pe injuraturi  :naughty: ; si sa nu se mai dea premii in bani si laptopuri, ci :
- excursii pe la inchisoarea Jilava (doar excursii turistice, nu serios)
- excursii pe insule cu canibali  :P (ca tot a inceput lumea sa se manance de cur pe aici)
- un acvariu plin cu pesti pirania (pt cei care nu au muscat, ci doar au fost muscati de cur)
etc
:peacefingers:

#58
Fr3ak

Fr3ak

    Membru Senior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,490
  • Înscris: 19.07.2005
Eu am o întrebare ce mă frământă demult în legătură cu Medical Stuff, şi nu vreu să pun pe Feedback:

De ce fix pe SL?

Adică văd că sunt probleme medicale generale, nu doar legate de sexualitate, ginecologie etc.

#59
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View PostAngelle, on Sep 20 2006, 04:11, said:

si eu am clone , o duzina , se supara cineva ?   :huh:  ah da chiar...si eu sunt tot o clona , .......

stiu cine sunteti, aveti macar bunul simt si stati in coltul vostru

p.s. ma abtin sa comentez insa va atrag atentia ca jignirile/atacurile/etc la adresa moderatorilor vor fi sanctionate ...desigur sanctionam userul si nu persoana din spatele lui

#60
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View PostFr3ak, on Sep 22 2006, 11:30, said:

Eu am o întrebare ce mă frământă demult în legătură cu Medical Stuff, şi nu vreu să pun pe Feedback:

De ce fix pe SL?

Adică văd că sunt probleme medicale generale, nu doar legate de sexualitate, ginecologie etc.


  ma rog, daca nu vrei si nu vrei, nu te poate obliga nimeni  :)  da' aici o pui degeaba, cred  :D

iar problemele ginecologice nu mai sunt aici (sau cel putin asta se intentiona, nu-mi dau seama daca s-a reusit in totalitate  :)  )

#61
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,436
  • Înscris: 06.06.2006

View Postmianna, on Sep 20 2006, 01:52, said:

tu nu-mi amintesc sa-ti fi facut debutul pe SP criticand-o  :)

nu mi-am permis
vreau sa castig laptop-ul  :w00t:
:roflmaofast:

#62
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006
<offtopic>...probabil...
@mianna...explicatii la ceea ce ai intrebat (este vorba de promovarea de concepte, ipoteze etc fara a exista o experienta pe care acestea sa se bazeze si sper sa intelegi pentru a nu ma acuza ca jignesc etc...):
Mi se pare o ipocrizie sa dai sfaturi si sa vorbesti despre ceva ce nu ai trait. Nu mai are rost sa incerc sa explic pentru ca oricum unii "se fac" ca nu inteleg. Chestiunea e clara: unii vor detalii despre viata altora si dau cu invective atunci cand nu mai au argumente, si, in acelasi timp, se eludeaza cand este vorba despre ei. Se intampla peste tot.
Nu stiu cand am "bagat eu pe gat" cuiva ceva...sincer, ma intreb daca nu alta persoana baga pe gat altora diverse concepte si practica manipularea pe unde poate, pe forum, chiar daca este voalata si dulce ca mierea...Cine are ochi sa citeasca ...
Hai sa vorbim din carti ca sa nu dam "exemplul personal"(si sa ne "discutam viata pe forum") si, in acelasi timp, sa dorim sa aflam amanuntele "piperate" ale vietii altora, spunand ca vrem numai sa ne "distram". In fond aceste topicuri sunt un fel de "schimb de experienta de viata" care, la randul sau, este REVERSIBILA si nu circula numai intr-o singura directie. In acest ultim caz, s-ar numi "sondaj de opinie".
Si iar ma intreb de ce sunt sterse unele posturi, atunci cand reflecta adevarul (sunt de acord ca limbajul folosit uneori este putin cam deplasat) si de ce mai exista atatea rubrici pe forumul asta, daca anumite persoane considera ca toate sunt pentru "FUN"?
Ori suntem atat de ipocriti si vrem sa epatam, sa bravam ca noi suntem perfecti si niciodata nu am suferit esecuri sau nu au fost perioade negre in viata noastra? Mare lucru sa recunoastem ca suntem OAMENI si nu ingeri! Eh...
Daca aveti chef sa stergeti, chiar va rog. Oricum adevarul castiga numai in filme si carti iar cei ce il spun isi iau lopeti in cap numai pentru ca au avut curajul sa fie seriosi atunci cand trebuie si sa rada tot atunci cand trebuie. Caci doar suntem romani si facem bascalie de tot si de toate pana ne intra morcovul in poponet si atunci incepem repede cu..."maneaua" ieftina...

Edited by ditto___, 25 November 2006 - 16:33.


#63
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
e usor sa vorbesti la modul general; e un pic mai greu sa dai si exemple - asa ca desi ti-am citit postul in intregime tot nu stiu la ce te referi.

in alta ordine de idei, daca cineva chiar crede ca sectiunea asta e de intrebari existentiale  :)  - ei bine, think twice. umorul va ramane atata timp cat moderez eu, iar incrancenarea ironizata de cate ori va fi cazul.

remember, in primul rand stam pe forumul asta pentru a ne petrece timpul in mod placut (cel putin eu - daca as tine doar sa-mi imbogatesc cunostintele m-as duce pe forumuri de specialitate).

#64
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,785
  • Înscris: 13.01.2005

View Postmianna, on Nov 25 2006, 16:49, said:

umorul va ramane ataa timp cat moderez eu, iar incrancenarea ironizata de cate ori va fi cazul.
Sper ca nu crezi ca esti unica detinatoare a umorului pe aici :nonobad:

#65
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
cu scuzele de rigoare, adaug: si sper ca si dupa aceea.  :) in mod cert nu ma consider, doar vorbeam despre umorul altora  :D

(era in sensul de "cu siguranta atata timp...". si vorbeam doar in numele meu intrucat reprosurile mi-s adresate direct  :)  )

Edited by mianna, 25 November 2006 - 17:07.


#66
RoAp

RoAp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 22.01.2006
Un semn de buna credinta ar fi sa sustineti cu un citat sau link postul 93. Eu nu mi-am permis sa o cer. Am inteles din ce motiv. Mai ales ca mi-e total straina ideea topicului. Toate cele bune.

editat ca nu vorbeai cu mine  :)

Edited by mianna, 25 November 2006 - 17:35.


#67
ditto___

ditto___

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,024
  • Înscris: 19.03.2006

View Postmianna, on Nov 25 2006, 16:49, said:

e usor sa vorbesti la modul general; e un pic mai greu sa dai si exemple - asa ca desi ti-am citit postul in intregime tot nu stiu la ce te referi.

in alta ordine de idei, daca cineva chiar crede ca sectiunea asta e de intrebari existentiale  :)  - ei bine, think twice. umorul va ramane atata timp cat moderez eu, iar incrancenarea ironizata de cate ori va fi cazul.

remember, in primul rand stam pe forumul asta pentru a ne petrece timpul in mod placut (cel putin eu - daca as tine doar sa-mi imbogatesc cunostintele m-as duce pe forumuri de specialitate).


Eu cred ca ai inteles si probabil trebuia sa intelegi si ca: nu reprosurile iti sunt adresate, ci numai explicatiile. Cat despre ceea ce am evidentiat mai sus, nu era vorba de imbogatirea cunostintelor, ci de un schimb de opinii care merge reversibil si nu numai gen sondaj de opinie.
Si inca ceva, fara suparare si incrancenare, daca ai acea parere despre forum indica-le acelasi lucru si celor de la subforumul cu sfaturi in domeniul medicinei etc. Pentru ca, daca suntem atat de relaxati si "fun-uiti", ce rost mai are ca ei sa ia acele sfaturi in serios?
La acest lucru m-am referit cand am spus ca: atunci cand e de ras sa radem si atunci cand este serios sa fim seriosi...
:D

#68
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Postditto___, on Nov 25 2006, 17:31, said:

Eu cred ca ai inteles si probabil trebuia sa intelegi si ca: nu reprosurile iti sunt adresate, ci numai explicatiile. Cat despre ceea ce am evidentiat mai sus, nu era vorba de imbogatirea cunostintelor, ci de un schimb de opinii care merge reversibil si nu numai gen sondaj de opinie.
Si inca ceva, fara suparare si incrancenare, daca ai acea parere despre forum indica-le acelasi lucru si celor de la subforumul cu sfaturi in domeniul medicinei etc. Pentru ca, daca suntem atat de relaxati si "fun-uiti", ce rost mai are ca ei sa ia acele sfaturi in serios?
La acest lucru m-am referit cand am spus ca: atunci cand e de ras sa radem si atunci cand este serios sa fim seriosi...
:D


medical-ul e singura parte unde am incercat sa pastrez seriozitatea - dar si acolo sunt exceptii meritate  :D

pana nu ma ciufuleste endless, o sa mut posturile astea intr-un topic mai adecvat. nu mi-s eu za oanul, oi fi somebody, dar totusi...  :lol:

#69
doriniciu_ff

doriniciu_ff

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 655
  • Înscris: 29.08.2006

View Postmufă, on Nov 25 2006, 15:56, said:

Sper ca nu crezi ca esti unica detinatoare a umorului pe aici :nonobad:
vot pro.  :console:

#70
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postmufă, on Nov 25 2006, 16:56, said:

Sper ca nu crezi ca esti unica detinatoare a umorului pe aici :nonobad:
Nuuuuu! Mianna da startul!  :lol:

#71
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Eu vreau sa ii trag o sapuneala publica miannei pt ca a inchis topicurile de pe pubertate. Ai sa dai sama,doamna!

Edited by raducutzzu, 17 December 2006 - 01:37.


#72
Ricochet

Ricochet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 28.03.2004
Madam mianna imi sterse doua posturi in care constatam doua gogomanii biochimice, dintre care, culmea, doar una una ii apartinea. E drept ca pe cealalta o gira cu entuziasm.

Pai asa merge? :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate