Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

ATENTIE! Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor

- - - - -
  • Please log in to reply
376 replies to this topic

#307
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Regret sincer domnu ionutz78, dar sunt niște băieți foarte mîndri că au abonament și telefon de la Orange sau Vodafon, exprimînd neîngrădit acest sentiment prin semnătură și avatar. De ce ar face cînepa excepție, mai ales că este un produs ecologic.

Dacă îți menții părerea, deschid imediat un topic pe feedback.

Cînd o să ai un copil, o să-i citești din regulamentu Softpedia, nu cele 10 porunci  :lol:

Edited by Mirovaia_Scorb, 04 February 2009 - 01:48.


#308
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008
Vad ca ai fost receptiv si ai editat avatarul, a disparut numele comercial al produsului, iar ce a ramas nu ma deranjeaza. Bravo. :)

#309
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

View PostKdefthog, on Feb 3 2009, 13:50, said:

Deci imi raspunzi adadoi la intrebare? Ori dau link-uri ori copy paste.
copy/paste si mentionezi sursa fara link, dar nu e prima data cand iti spun asta.

#310
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View PostMirovaia_Scorb, on Feb 2 2009, 06:47, said:

mianna


View Postchaosss, on Feb 2 2009, 18:58, said:

Mianna


View Postchaosss, on Feb 2 2009, 22:52, said:

a Miannei ,. :D


da' rau v-am mai marcat  :D

#311
XZY

XZY

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,527
  • Înscris: 02.09.2007

View Postcharme, on Feb 5 2009, 17:14, said:

da' rau v-am mai marcat  :D

:hug:

#312
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007
hahaha! topicul asta ar trebui sa se numeasca "ATENTIE! Aici SE STERG POSTURILE IN CARE SUNT criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor  "

#313
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View PostSlickutz, on Feb 19 2009, 16:19, said:

hahaha! topicul asta ar trebui sa se numeasca "ATENTIE! Aici SE STERG POSTURILE IN CARE SUNT criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor  "

Nu esti primul care a remarcat faza cu stersul si cu mutatul posturilor scotandu-le din context. Intreaba-l pe Ionutz el trebuie sa stie cel mai bine  . :D

#314
Slickutz

Slickutz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 01.12.2007

View Postchaosss, on Feb 20 2009, 05:52, said:

Nu esti primul care a remarcat faza cu stersul si cu mutatul posturilor scotandu-le din context. Intreaba-l pe Ionutz el trebuie sa stie cel mai bine  . :D
pai atunci ar trebui "criticat" el,daca tot ne simtim indreptatiti s-o facem. :)

#315
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
aveti putintica rabdare sa dam si noi de capul povestii asteia, ca suntem usor in ceata. Ionutz n-a sters posturile respective, si nici eu. Desi nu vad de ce, daca aveti probleme cu vreun user, n-ati putea trata direct cu el la H2H sau prin pm, ca sa nu ajunga topicul asta un fel de "tovarasa, X mi-a scos limba!". In mare, scopul topicului nu e sa se poata certa userii intre ei, ci sa spuna ce nu le convine, ca sa ne corectam sau sa explicam de ce am luat o anume hotarare. Sigur, toate astea se pot rezolva si in privat, dar de ce sa ne ascundem? :D

#316
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postchaosss, on Feb 20 2009, 05:52, said:

Intreaba-l pe Ionutz el trebuie sa stie cel mai bine  . :D

Multumesc pentru aprecieri chaosss, insa regret sa te dezamagesc spunandu-ti ca nu eu am sters acele posturi (si nici colega Adadoi cu care am discutat pe pm despre subiect). Daca imi voi deschide vreodata un "fan club" esti cap de lista la invitati :D , vad ca esti cel mai atent critic al meu si voi incerca sa ma ridic la nivelul pretentiilor tale. Nu voi mai explica nemultumirile tale, exista pentru cei intersati un raspuns al meu cu cateva posturi mai sus pe acest topic. Replica pe Pm, te rog, deoarece nu vrem sa-i plictism pe cititori cu fleacuri.

1. Referitor la subiectul zilei, stergerea acelor posturi: si eu am observat disparitia lor si am inceput sa pun intrebari colegilor moderatori dar nu am gasit "inculpatul", insa afirm ca daca acele posturi au fost sterse sigur a existat si o motivatie si nu voi cere socoteala (pe forum sau Pm)  unui Sm sau administrator pentru disparitia lor, le acord increderea ca au luat decizia potrivita in interesul forumului. Nu uitati ca acest forum apartine unor persoane private care au tot dreptul sa ia orice decizie pe care o considera oportuna in interesul lor/al firmei.

2. Ridic o alta problema.

Sunt convins ca la initierea acestui topic   ATENTIE!  Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor au existat motive intemeiate insa pot sa va spun ca eu nu sunt de acord cu existenta acestuia (desi are si parti bune) si voi motiva in cele ce urmeaza.

Quote

Regulamentul forumului prevede :

Membrii trebuie
sa tina seama de urmatoarele recomandari privind utilizarea in bune conditii a forumului Softpedia: "  h.  sa respecte deciziile moderatorilor si sa nu le comenteze pe forumul  public; pentru aceste probleme se va folosi PM (private message).

Criticile de orice fel trebuiesc anuntate moderatorilor pe Pm si nu vad de ce ne trebuie un topic special pt acest lucru, prezentul topic contravenind regulamentului. Constat cu "bucurie" ca numai aceasta sectiune  medicala a forumului are un astfel de topic "democratic", in care userii pot face reclamatii moderatorilor (a se citi : a da suturi dorsale moderatorilor). Nu vad de ce nu putem comunica pe Pm. Sau daca e sa fie democratie, trebuie deschis un astfel de topic pe toate ariile, asa ar fi echitabil, nu? Ca sa nu mai spun ca exista o sectiune pe care o cunoasteti Site & Forum Feedback si unde nu va ingradeste nimeni sa spuneti ce aveti pe suflet. Nu va convine continutul unui mesaj postat de un user si considerati ca deviaza de la regulament? Folositi functia Report si un moderator va decide asupra lui.

Regulament  "Medical Stuff"
  "Dacă aveți o problemă de moderare vă rugăm s-o discutați în particular cu  respectivul moderator, apoi să apelați la arbitrajul unui SM sau admin,  iar în final să postați pe aria de ABUZURI  . Posturile de genul: "cine mi-a șters postul?", "de ce am luat warn?"  ș.a.m.d. de pe Medical Stuff vor fi șterse fără explicații ulterioare."  

Deci, dragi useri, daca aveti o problema si va considerati nedreptatiti  de deciziile noastre va rugam urmati urmatoarea cale : Pm  moderator--->SM/admin---->ABUZURI .  
  
  In concluzie,
  voi inchide acest topic (il voi mai lasa cateva zile vizibil), dar voi  respecta orice decizie a colegilor moderatori, Sm sau admini daca vor  hotari sa-l redeschida (cu rugamintea de a lasa un feedback pe topic),   pentru "reclamatii" exista calea prevazuta de regulament,eu pe viitor nu voi mai posta aici.
  
  Multumesc pt intelegere.

Edited by ionutz78, 23 February 2009 - 14:53.


#317
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

Quote

Daca tot esti tu ala corect si doar eu sunt cel care te critica , deblocheaza topicul de critici pentru moderatori .
  Promit si eu totdeauna ma tin de promisiuni .

Ma consider un om onest.
Topic redeschis, succes la "criticat".

Prezentul moderator se retrage din activitate, voi ramane simplu user si voi renunta la "fitze"  si butoane. :P

Who will be next? ;)

#318
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006

View Postionutz78, on Feb 23 2009, 14:49, said:

Ma consider un om onest.
Topic redeschis, succes la "criticat".

Prezentul moderator se retrage din activitate, voi ramane simplu user si voi renunta la "fitze"  si butoane. :P

Who will be next? ;)

Glumesti fitzosule ;) Sper ca glumesti...

De la ce a plecat nebunia asta? De la un ratacit care intreba de ce userul X bate campii pe alta arie? Despre asta era vorba in cele 2 posturi sterse, unul se plangea de colegul de forum iar in celalat mesaj eu am intrebat mirata cand a postat userul X la noi ca eu nu l-am vazut sa ne tulbure linistea...

#319
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

View Postmaltese, on Feb 23 2009, 14:57, said:

Glumesti fitzosule ;) Sper ca glumesti...

De la ce a plecat nebunia asta?

Esti offtopic pt ca nu ma critici :P . Vezi ca inca mai am butoane ... ;) Iti voi raspunde pe Pm, nu cred ca este o problema de interes public.

#320
chaosss

chaosss

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,730
  • Înscris: 24.10.2005

View Postionutz78, on Feb 23 2009, 15:49, said:

Ma consider un om onest.
Topic redeschis, succes la "criticat".

Prezentul moderator se retrage din activitate, voi ramane simplu user si voi renunta la "fitze"  si butoane. :P

Who will be next? ;)


Eu imi retrag tot ce am zis mai sus la adresa ta . Asta e cel mai mult de apreciat la oameni : calitatea umana si onestia . Iar ca ai deblocat sectiunea de critici iar e ok ,pana la urma si reprosurile  sunt constructive .

Cat despre scrierea corect gramaticala , sincer nu stiu exact regulile forumului si daca cei care scriu si neintentionat incorect nu sunt tolerati aici . Dar asta daca e decizia admin-ului acestui forum , trebuie respectata .

Problema cu  retragerea este o decizie care iti apartine ,dar oricum  sectiunea medicala are nevoie de cei cu , cunostiinte medicale ca tine.

Bafta in continuare !

#321
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postionutz78, on Feb 20 2009, 23:31, said:

[

Sunt convins ca la initierea acestui topic   ATENTIE!  Aici criticati sectiunea si comportamentul moderatorilor si al userilor au existat motive intemeiate insa pot sa va spun ca eu nu sunt de acord cu existenta acestuia (desi are si parti bune) si voi motiva in cele ce urmeaza.


Criticile de orice fel trebuiesc anuntate moderatorilor pe Pm si nu vad de ce ne trebuie un topic special pt acest lucru, prezentul topic contravenind regulamentului. Constat cu "bucurie" ca numai aceasta sectiune  medicala a forumului are un astfel de topic "democratic", in care userii pot face reclamatii moderatorilor (a se citi : a da suturi dorsale moderatorilor). Nu vad de ce nu putem comunica pe Pm. Sau daca e sa fie democratie, trebuie deschis un astfel de topic pe toate ariile, asa ar fi echitabil, nu? Ca sa nu mai spun ca exista o sectiune pe care o cunoasteti Site & Forum Feedback si unde nu va ingradeste nimeni sa spuneti ce aveti pe suflet. Nu va convine continutul unui mesaj postat de un user si considerati ca deviaza de la regulament? Folositi functia Report si un moderator va decide asupra lui.

daca tot s-a redeschis (daca trebe pot sa fiu on topic si sa critic inchiderea lui, na :) sau redeschiderea, la alegere  :P  ) profit sa povestesc despre motivele mai mult sau mai putin intemeiate, c-am observat ca nu se stie:

pe vremea aia, indiferent cati moderatori figurau pe aceasta arie (parca 4 sau 5), moderam singura medicalul. si-ajunsesem la un moment dat sa ma satur de topicele in care nimeni nu mai discuta subiectul, ci se dezbatea de zor cum modereaza mianna :) pm-uri? arie abuzuri? nici vorba.

drept care, intrucat ce mi-am dorit intotdeauna a fost curatenia si claritatea ariei, am facut acest topic. si daca-mi amintesc bine, topicele au ramas axate pe problemele medicale. iar acest topic, spre deosebire de cele de abuzuri, a ramas mereu deschis si la-ndemana  ;)  ca si mianna a ramas si va ramane mereu aceeasi, e alta poveste...  :D

ionutzule, pastreaza-ti fitzele ca-ti sade bine cu ele  :P

#322
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
A trecut ceva timp de cand n-am mai dat pe-aici, nu ca ar interesa pe cineva, si recunosc ca sunt offtopic, dar fie vorba intre noi, in topicul asta, care din voi nu ati fost offtopic?
Voiam doar sa aduc o precizare, poate fi interpretata si ca o critica: mianna, a facut o treaba destul de buna ca moderator, asta cand era la inceput. Apoi, ca in orice domeniu, a ajuns pe alta planeta. (Se poate observa clar din discutia de prin noiembrie 2007 parca cu spare-me, in care... chiar vorbeste gura fara ea).
Din respect pentru cum era la inceput, o sa ma opresc aici. Mianna nu mai e aceeasi care a fost. Punct.

B)

#323
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008
de curiozitate, nitel mai specific se poate? ca nu caut posturi din 2007 toamna nici macar daca-s ale mele  :P

ps: daca e vorba de ce cred eu (si anume de posturi din topicul asta, ca altfel chiar mi s-ar parea aiurea referirea generala la niste posturi de-acu doi ani) poate aflam si ce crede azi spare-me de "tagma moderatorilor" si dac-a mai inteles nitel cum stau lucrurile  :lol:

tot mi-as dori sa vad ce anume ti s-a parut nelalocul lui si mai ales de ce.

#324
icynoangel

icynoangel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 01.09.2004
e bine sa ne dorim lucruri. :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate