Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ce producator de LCD sa aleg ?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

Poll: Ce producator de monitor LCD sa aleg ? (236 member(s) have cast votes)

ma intereseaza doar brandul,NU modelul

  1. ACER (8 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  2. Asus (3 votes [1.27%])

    Percentage of vote: 1.27%

  3. BenQ (20 votes [8.47%])

    Percentage of vote: 8.47%

  4. Dell (7 votes [2.97%])

    Percentage of vote: 2.97%

  5. Fujitsu-Siemens (2 votes [0.85%])

    Percentage of vote: 0.85%

  6. HP (1 votes [0.42%])

    Percentage of vote: 0.42%

  7. LG (35 votes [14.83%])

    Percentage of vote: 14.83%

  8. Phillips (14 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

  9. Samsung (116 votes [49.15%])

    Percentage of vote: 49.15%

  10. Sony (14 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

  11. Altul (care?) (16 votes [6.78%])

    Percentage of vote: 6.78%

Vote Guests cannot vote

#55
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
ce model de samsung imi recomandati cu caldura, sa fie cumprins intre 800 - 1100 RON ???
- nu conteaza diagonala (eventual cat mai mare as dori)
- sa nu fie wide screen

#56
mihai_stanescu2002

mihai_stanescu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 08.05.2006

View PostConstantinD, on Oct 6 2006, 10:19, said:

eu am un samsung 940 B acasa si sunt perfect multumit de el. de 4 luni de cand ma joc pe el pot spune cu mana pe inima ca si-a meritat fiecare leu pe care l-am dat pe el. 8 ms timp de raspuns e prea deajuns si pt jocuri pretentioase, cum ar fi prey, godfather, etc..
spune-mi te rog chiar se vad bine jocurile pe un lcd cu 8ms? vreau sa imi iau si eu si asta e singurul inconvenient ...mi se pare cam mult 8 ms si caut ceva cu 4 sau 2, dar am auzit ca cu cat scade nr de ms scade si calitatea imaginii.
Numai bine,

#57
dreammer54

dreammer54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 26.11.2006
Vreau sa-mi iau monitor TFT si m-am orientat catre un LG 1952.Problema este ca despre TFT-urile LG au auzit mai mult pareri contra decat pro, de.ex. la majoritatea cica ar fi aparut probleme dupa mai putin de 1 an...pixeli morti, etc.
Pe de alta parte, latenta de 8 ms.ar fi deranjanta pentru filme, editare video la nivel home-user? (exclus jocurile, care nu ma intereseaza deloc.)
Cei care aveti LG 1952 de ceva timp si cei care se pricep la TFT-uri, ce credeti? Merita sa iau LG 1952?

#58
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Eu am auzit ca la LG culorile ar fi false nu stiu detalii dar cineva din IT mi-a spus.

#59
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
fii serios!  si cu 16 ms poti vedea un film in conditii optime.   in ceea ce priveste contrastul, il are de 1400:1, real insemnand cam sub 700...deci, pe romaneste: cam naspa!

#60
oid

oid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.02.2007
vreau sa achizitionez un lcd Acer AL1916 WAS (19"); are cineva asa ceva/ati auzit ceva de el?
cineva spunea aici ca lcd-urile Acer se defecteaza destul de repede.

#61
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Care sun cele mai convenabile in raportul calitate/pret ?

#62
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postkimi, on Oct 9 2006, 15:39, said:

SAMSUNG :first:
samsunnngggg!!!am un 920N din iulie 2006 si nu mi-a facut figuri pana acum :peacefingers: ...culori ,contrast,jocuri,etc==ookk.in prima zi a aparut un pixel albastru-blocat-dar cu un "masaj" cu degetul, cam 10 secunde,a disparut ...acum e ok.nici ca a mai aparut ...vad ca samsungul s-a pus pe treaba(calitate,fiabilitate..) :naughty: in rest,bafta pt. toti..

#63
d4rkm4n

d4rkm4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.12.2006
bun si SAMSUNG, dar de DELL nu zice nimeni nimic ?? ... eu zic ca detroneaza LG-ul sau Benq, cu mult...sa nu mai vb de ACER, PRESTIGIO sau alte marci facute pe vapor  :D care nu-si merita banii, duap parerea mea ...eu am acasa un DELL 1503FP, model cam vechiut ce-i drept de 15 inch dar e prea tare sa nu ai asa ceva...si ma refer la tot, luminozitate, unghi, dar mai ales pixelii...calitate ireprosabila...

#64
vladtm

vladtm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 15.06.2006
eu am avut un benq FP767 de 12 ms ,17 timp de 4 ani ....a mers perfect ,zi si noapte a mers,pana acum o luna cand s-o stins ....si stins a ramas...s-o dus neonul din spate care lumineaza ecranul (cu umpik de noroc fak rost d altu identic si-l schimb)...
in fine,acum o luna ma cumparat un LG Flatron L 1919s ...ce pot zice...imi place cum sa vede,luminozitate 80% ,contrast 73 .....cu efectele de film si alea alea oprite. merge frumos ,in jur de 900 lei a fost :)

PS : am uitat sa precizez...acel benq acum 4 ani a costat aproape 16 milioane ... dar a si mers fara pauza

Edited by vladtm, 11 March 2007 - 01:59.


#65
IpsoInfo

IpsoInfo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.11.2005
Mda ....eu am avut un samsung de 19 si era facut in Korea si sa stricat de doua ori pina l-am vandut !!!!!!!!!!!
Acuma am un Hp de vreo 3 luni si merge brici ,parerea mea e ca samsung nu-si merita bani !!!Dc ai noroc iti iei un monitor bun dc nu ........parerea mea e ca un Siemens sau un Hp !!

#66
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
De Monitorul LCD Samsung 932B ce stiti , in comparatie cu celelalte de 19 inci ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate