Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Ce producator de LCD sa aleg ?

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

Poll: Ce producator de monitor LCD sa aleg ? (236 member(s) have cast votes)

ma intereseaza doar brandul,NU modelul

  1. ACER (8 votes [3.39%])

    Percentage of vote: 3.39%

  2. Asus (3 votes [1.27%])

    Percentage of vote: 1.27%

  3. BenQ (20 votes [8.47%])

    Percentage of vote: 8.47%

  4. Dell (7 votes [2.97%])

    Percentage of vote: 2.97%

  5. Fujitsu-Siemens (2 votes [0.85%])

    Percentage of vote: 0.85%

  6. HP (1 votes [0.42%])

    Percentage of vote: 0.42%

  7. LG (35 votes [14.83%])

    Percentage of vote: 14.83%

  8. Phillips (14 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

  9. Samsung (116 votes [49.15%])

    Percentage of vote: 49.15%

  10. Sony (14 votes [5.93%])

    Percentage of vote: 5.93%

  11. Altul (care?) (16 votes [6.78%])

    Percentage of vote: 6.78%

Vote Guests cannot vote

#55
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
ce model de samsung imi recomandati cu caldura, sa fie cumprins intre 800 - 1100 RON ???
- nu conteaza diagonala (eventual cat mai mare as dori)
- sa nu fie wide screen

#56
mihai_stanescu2002

mihai_stanescu2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 08.05.2006

View PostConstantinD, on Oct 6 2006, 10:19, said:

eu am un samsung 940 B acasa si sunt perfect multumit de el. de 4 luni de cand ma joc pe el pot spune cu mana pe inima ca si-a meritat fiecare leu pe care l-am dat pe el. 8 ms timp de raspuns e prea deajuns si pt jocuri pretentioase, cum ar fi prey, godfather, etc..
spune-mi te rog chiar se vad bine jocurile pe un lcd cu 8ms? vreau sa imi iau si eu si asta e singurul inconvenient ...mi se pare cam mult 8 ms si caut ceva cu 4 sau 2, dar am auzit ca cu cat scade nr de ms scade si calitatea imaginii.
Numai bine,

#57
dreammer54

dreammer54

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 26.11.2006
Vreau sa-mi iau monitor TFT si m-am orientat catre un LG 1952.Problema este ca despre TFT-urile LG au auzit mai mult pareri contra decat pro, de.ex. la majoritatea cica ar fi aparut probleme dupa mai putin de 1 an...pixeli morti, etc.
Pe de alta parte, latenta de 8 ms.ar fi deranjanta pentru filme, editare video la nivel home-user? (exclus jocurile, care nu ma intereseaza deloc.)
Cei care aveti LG 1952 de ceva timp si cei care se pricep la TFT-uri, ce credeti? Merita sa iau LG 1952?

#58
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Eu am auzit ca la LG culorile ar fi false nu stiu detalii dar cineva din IT mi-a spus.

#59
media_

media_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 137
  • Înscris: 22.11.2006
fii serios!  si cu 16 ms poti vedea un film in conditii optime.   in ceea ce priveste contrastul, il are de 1400:1, real insemnand cam sub 700...deci, pe romaneste: cam naspa!

#60
oid

oid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.02.2007
vreau sa achizitionez un lcd Acer AL1916 WAS (19"); are cineva asa ceva/ati auzit ceva de el?
cineva spunea aici ca lcd-urile Acer se defecteaza destul de repede.

#61
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
Care sun cele mai convenabile in raportul calitate/pret ?

#62
bogdy68

bogdy68

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,277
  • Înscris: 09.02.2007

View Postkimi, on Oct 9 2006, 15:39, said:

SAMSUNG :first:
samsunnngggg!!!am un 920N din iulie 2006 si nu mi-a facut figuri pana acum :peacefingers: ...culori ,contrast,jocuri,etc==ookk.in prima zi a aparut un pixel albastru-blocat-dar cu un "masaj" cu degetul, cam 10 secunde,a disparut ...acum e ok.nici ca a mai aparut ...vad ca samsungul s-a pus pe treaba(calitate,fiabilitate..) :naughty: in rest,bafta pt. toti..

#63
d4rkm4n

d4rkm4n

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 26.12.2006
bun si SAMSUNG, dar de DELL nu zice nimeni nimic ?? ... eu zic ca detroneaza LG-ul sau Benq, cu mult...sa nu mai vb de ACER, PRESTIGIO sau alte marci facute pe vapor  :D care nu-si merita banii, duap parerea mea ...eu am acasa un DELL 1503FP, model cam vechiut ce-i drept de 15 inch dar e prea tare sa nu ai asa ceva...si ma refer la tot, luminozitate, unghi, dar mai ales pixelii...calitate ireprosabila...

#64
vladtm

vladtm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 15.06.2006
eu am avut un benq FP767 de 12 ms ,17 timp de 4 ani ....a mers perfect ,zi si noapte a mers,pana acum o luna cand s-o stins ....si stins a ramas...s-o dus neonul din spate care lumineaza ecranul (cu umpik de noroc fak rost d altu identic si-l schimb)...
in fine,acum o luna ma cumparat un LG Flatron L 1919s ...ce pot zice...imi place cum sa vede,luminozitate 80% ,contrast 73 .....cu efectele de film si alea alea oprite. merge frumos ,in jur de 900 lei a fost :)

PS : am uitat sa precizez...acel benq acum 4 ani a costat aproape 16 milioane ... dar a si mers fara pauza

Edited by vladtm, 11 March 2007 - 01:59.


#65
IpsoInfo

IpsoInfo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 28.11.2005
Mda ....eu am avut un samsung de 19 si era facut in Korea si sa stricat de doua ori pina l-am vandut !!!!!!!!!!!
Acuma am un Hp de vreo 3 luni si merge brici ,parerea mea e ca samsung nu-si merita bani !!!Dc ai noroc iti iei un monitor bun dc nu ........parerea mea e ca un Siemens sau un Hp !!

#66
Un-Baiat

Un-Baiat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 881
  • Înscris: 31.07.2006
De Monitorul LCD Samsung 932B ce stiti , in comparatie cu celelalte de 19 inci ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate