Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

I-GO

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
dannyb

dannyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.10.2004
Salutare,
Vreau sa cumpar I-Go insa dilema mea este urmatoarea: eu am un card de 2gb si vreau sa stiu daca pot sa copiez pur si simplu igo-ul pe cardul meu si sa mearga totul.
Se poate ?

#2
bluehunt

bluehunt

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 957
  • Înscris: 22.03.2004
nu

#3
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
Sa-l cumperi ca sa ce?? Pretul lui igo 2006 poate ajunge si la 1000 ron in versiunea europe. Sfat: Incearca dc++. sau si mai bine. Da-mi un mail, si se rezolva. Io am igo 2006 europe cu toate hartile si cu summer update. Merge perfect. Nu e nici o diferenta.

View Postbluehunt, on Sep 15 2006, 21:02, said:

nu


#4
enderlabs

enderlabs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 728
  • Înscris: 09.08.2005

View Postadinic, on Sep 15 2006, 21:17, said:

.Io am igo 2006 europe cu toate hartile si cu summer update. Merge perfect. Nu e nici o diferenta.


Ce versiune are summer update ?

Are ceva imbunatatiri fata de ver din aprilie 2006 ?

#5
oricare

oricare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2006
am luat si eu IGO de pe dc++ si l-am instalat pe pocket PC.....acuma ce trebuie sa fac ca sa functioneze??

#6
paulgsm

paulgsm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 08.02.2002
@oricare, ca sa-l faci sa functioneze trebuie sa-l cumperi legal! Citeste te rog regulamentul forumului si nu mai posta astfel de intrebari!

#7
oricare

oricare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.06.2006

View Postadinic, on Sep 15 2006, 21:17, said:

Sa-l cumperi ca sa ce?? Pretul lui igo 2006 poate ajunge si la 1000 ron in versiunea europe. Sfat: Incearca dc++.  Merge perfect. Nu e nici o diferenta.

ok am inteles, dar el la ce se refera atunci?

#8
dannyb

dannyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.10.2004
Ok, sa va povestesc aventura completa.

Am cautat zadarnic tot weekendul sa cumpar de la marii distribuitor si nu aveau un SD de vanzare. Duminica am fost la Plaza si am gasit cardul cu pricina la FutureShotp. Evident toata lumea ma intreba daca nu vreau versiunea piratata mai ieftin. In extazul de moment nu m-am uitat la pachet. Ajuns acasa constat ca era un SD (nu mini) cu IGo 2005. OK, ma gandesc ca pot instala asa cumva, dar nu am reusit. Am fost la GpsMore la sediu sa ma ajute sa imi dau un miniSD cu 2006, nimic. Nu vor, pt ca nu e treaba lor. Le-am explicat ca la tampiti ca nu e vina mea, si ca pot la fel de bine sa provoc un mic dammage (inteligent) cardului si o sa mi-l schimbe pt ca nu se poate folosi. Au vazut ca nu au incotro si m-au dus la marketing. Acolo au inteles situatia, le-am explicat ca puteam sa iau versiunea piratata de pe net, si nu este vina mea, vreau doar o solutie. Au zis ca ma suna peste 2 zile (probabil sa ceara aprobare de la unguri), nimic inca. O sa le scriu si lor sa le explic ce destepti sunt oamenii de la GpsMore, cum merge distributia si cum se promoveaza versiunea piratata in loc de cea originala prin magazine cu faima, gen Diverta(Best) si FutureShop.

Iata de ce traim in romanica, si de ce in prezen folosesc versiunea piratata, desi am licenta, whatever, factura ca am cumparat Igo si nu il pot folosi.

PS, am un hp6915 cu miniSD de 2gb (deci nu pot folosi magaria lor de SD de 256).

Altfel, nota 10 pt interfata grafica, comparativ cu al meu Garmin Quest unde si acolo am licente de peste 800 euro platite.

Sa migram in CONGO ?

#9
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
800 de euro ???? Doamne... Si nu imi spune ai dat 500 ron si pe igo.Incredibil.. Daca pana si in magazin esti intrebat daca nu vrei versiunea piratata, trebuia sa te gandesti ca poate aia totusi nu sunt chiar asa de idioti si stiu ei ce stiu.


View Postdannyb, on Sep 21 2006, 22:59, said:

Ok, sa va povestesc aventura completa.

Am cautat zadarnic tot weekendul sa cumpar de la marii distribuitor si nu aveau un SD de vanzare. Duminica am fost la Plaza si am gasit cardul cu pricina la FutureShotp. Evident toata lumea ma intreba daca nu vreau versiunea piratata mai ieftin. In extazul de moment nu m-am uitat la pachet. Ajuns acasa constat ca era un SD (nu mini) cu IGo 2005. OK, ma gandesc ca pot instala asa cumva, dar nu am reusit. Am fost la GpsMore la sediu sa ma ajute sa imi dau un miniSD cu 2006, nimic. Nu vor, pt ca nu e treaba lor. Le-am explicat ca la tampiti ca nu e vina mea, si ca pot la fel de bine sa provoc un mic dammage (inteligent) cardului si o sa mi-l schimbe pt ca nu se poate folosi. Au vazut ca nu au incotro si m-au dus la marketing. Acolo au inteles situatia, le-am explicat ca puteam sa iau versiunea piratata de pe net, si nu este vina mea, vreau doar o solutie. Au zis ca ma suna peste 2 zile (probabil sa ceara aprobare de la unguri), nimic inca. O sa le scriu si lor sa le explic ce destepti sunt oamenii de la GpsMore, cum merge distributia si cum se promoveaza versiunea piratata in loc de cea originala prin magazine cu faima, gen Diverta(Best) si FutureShop.

Iata de ce traim in romanica, si de ce in prezen folosesc versiunea piratata, desi am licenta, whatever, factura ca am cumparat Igo si nu il pot folosi.

PS, am un hp6915 cu miniSD de 2gb (deci nu pot folosi magaria lor de SD de 256).

Altfel, nota 10 pt interfata grafica, comparativ cu al meu Garmin Quest unde si acolo am licente de peste 800 euro platite.

Sa migram in CONGO ?


#10
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
@dannyb: Putin OT: incerc sa inteleg pentru ce licente ai platit tu 800 euro la quest. Nu e un sens peiorativ in intrebarea mea, e pur si simplu o curiozitate. Imi poti raspunde pe PM daca vrei.

Multumesc.

P.S. din exprimare, inteleg ca in suma asta nu intra si contravaloarea receptorului propriu-zis.

#11
dannyb

dannyb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 13.10.2004

View PostGreuceanu, on Sep 22 2006, 08:53, said:

@dannyb: Putin OT: incerc sa inteleg pentru ce licente ai platit tu 800 euro la quest. Nu e un sens peiorativ in intrebarea mea, e pur si simplu o curiozitate. Imi poti raspunde pe PM daca vrei.

Multumesc.

P.S. din exprimare, inteleg ca in suma asta nu intra si contravaloarea receptorului propriu-zis.

800 sa zicem este un nivel de referinta. Device-ul a fost cumparat din Madrid de o ruda de a mea si a fost livrat cu un CitySelect 6.0 pentru Iberia pe undeva pe la 600-700 de euro cu tot cu harti. Apoi adauga si tu City Navigator 8 pentru Europa si pentru US (in ultimul an am fost 4 luni plecat si am nevoie), iar recent am cumparat si ROAD. Problema mea nu era cu Garmin, ci cu GpsMore ;)

#12
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Atunci se justifica pretul. Banuiam eu ca e amestecat si ceva Navigator de State, ca altfel chiar nu suna. Am inteles unde era problema de prima data, eram numai curios despre hartile respective.

Ce sa zic?! Nu pot comenta politica GpsMore, nici in ceea ce priveste comportamentul fata de clienti (care intr-adevar alimenteaza piratarea pe scara larga a produsului, nu ca fara asta nu ar fi piratat) ...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate