Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Nuca de cocos

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

 christ, on Oct 9 2006, 15:44, said:

nuca de cocos mi se pare mai buna coapta si aproape uscata (adica sa aiba cat mai putin lapte, dar nu uscata de tot). de obicei e putin mai usoara decat... celelalte. tre' sa verifici in partea de sus daca cele 2-3 "gauri" sunt 'virgine', ca daca a fost deja intepata...  :puke: .
pe-acolo bagi o surubelnita ca sa scurgi laptele apoi o tai cu bomfaierul sau dai cu ciocanu' (eu o pun in menghina si strang pana crapa). la inceput gustul pare putin ciudat (mai ales daca n-ai mancat decat d'aia la plic) dar daca perseverezi, ajunge sa-ti placa  :naughty:
cam vechi topicul dar totusi ma roade o curiozitate.
tocmai am spart o nuca de cocos..si prin gaura facuta cu surubelnita nu a vrut sa curga absolut nimic. cand am spart-o mai tare avea in mijloc un lichid alb laptos vascos care are gust ciudat. avea cam jumatate de cana dar cand ma uit la acel lichid...nu-mi vine in minte altceva decat asemanarea cu lichidul seminal.
gustul cel putin e ciudat,  nu ma pot obisnui cu el. se poate face altceva cu el decat sa-l sorbi asa gol....poate o reteta ceva sa aibe un gust mai bun?

#20
reovel

reovel

    Doesn't she look darling?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,757
  • Înscris: 17.01.2009

 VipeR85, on Feb 16 2009, 18:15, said:

cam vechi topicul dar totusi ma roade o curiozitate.
tocmai am spart o nuca de cocos..si prin gaura facuta cu surubelnita nu a vrut sa curga absolut nimic. cand am spart-o mai tare avea in mijloc un lichid alb laptos vascos care are gust ciudat. avea cam jumatate de cana dar cand ma uit la acel lichid...nu-mi vine in minte altceva decat asemanarea cu lichidul seminal.
gustul cel putin e ciudat,  nu ma pot obisnui cu el. se poate face altceva cu el decat sa-l sorbi asa gol....poate o reteta ceva sa aibe un gust mai bun?
Postul zilei  :thumbup: :thumbup::)!  
ON: Cred ca era stricata!

Edited by reovel, 16 February 2009 - 18:24.


#21
m1rcea

m1rcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 24.07.2006
on: Sigur era stricata,

ca n-au scos astia o banca de sperma mobila, si comercializata in supermarket pe deasupra.

#22
Safyphoenix

Safyphoenix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 22.02.2008
mie imi place nuca de cocos :)) =))
ps : http://media.photobu...ardust.jpg?o=35

#23
red_picasso

red_picasso

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.07.2008

 m1rcea, on 19th February 2009, 16:40, said:

on: Sigur era stricata,

ca n-au scos astia o banca de sperma mobila, si comercializata in supermarket pe deasupra.

Dragilor, va spun ca nuca de cocos are un gust FOARTE BUN!
Chiar acum cind va scriu (ca sa va fac in ciuda :naughty: ) am in fata mea pe birou o nuca proaspat sparta-n doua. N-am folosit nici ciocanul si nici satirul; pur si simplu am pus-o in menghina si am strins-o pina a plesnit la mijloc...
Nuca nu am luat-o din supermarket, ci din cosul unui taran care ne aprovizioneaza cu fructe proaspete... A, am uitat sa va spun ca sint in...Insula Mafia, Tanzania.
Da, are un miez alb sidefiu iar in interior, cind o scuturi trebuie sa se auda clipocitul lichidului. Cind o spargi se colecteaza cca 1/2 cana de licid alb, laptos si destul de subtire. Beti-l cu nadejde, ca este un bun racoritor! Dupa ce ai desfacut-o tineti-o la frigider si incercati s-o terminati in cca 3-4 zile...
Pofta buna!

#24
iordake_nl

iordake_nl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 766
  • Înscris: 06.06.2009
Eh,

 VipeR85, on 16th February 2009, 17:15, said:

cam vechi topicul dar totusi ma roade o curiozitate.
tocmai am spart o nuca de cocos..si prin gaura facuta cu surubelnita nu a vrut sa curga absolut nimic. cand am spart-o mai tare avea in mijloc un lichid alb laptos vascos care are gust ciudat. avea cam jumatate de cana dar cand ma uit la acel lichid...nu-mi vine in minte altceva decat asemanarea cu lichidul seminal.
gustul cel putin e ciudat,  nu ma pot obisnui cu el. se poate face altceva cu el decat sa-l sorbi asa gol....poate o reteta ceva sa aibe un gust mai bun?
Eh, lichidul ala seminal e chiar laptele de cocos. Pe care, daca vrei, il poti cumpara si la conserva si-l poti folosi la gatit mancaruri mediteraneene si nu numa'.

Daca maimuta le accepta, sunt bune.

 bubalus, on 11th September 2006, 21:48, said:

pai...si cum arata cand sunt coapte? se pot recunoaste?


#25
Andrey_Sebastian

Andrey_Sebastian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 28.05.2007

 Danitzi, on 12 septembrie 2006 - 18:40, said:

trebuie sa fie transparent si putin viscos
  <--- daca nu stii nu vorbi

Una e apa de cocos si altul e laptele de cocos

http://www.biolandia...ptele-de-cocos/

#26
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 iordake_nl, on 16 ianuarie 2010 - 18:20, said:

Eh,Eh, lichidul ala seminal e chiar laptele de cocos.

Ala nu e nici un "lapte de cocos" e pur si simplu sucul din el. Laptele de cocos e mai gros ca laptele normal si e alb, se face din cocos partea solida.

#27
River_Song

River_Song

    Regina Mundi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,298
  • Înscris: 17.07.2012
Mie mi se pare uleioasa nuca de cocos.

#28
Tiby_med

Tiby_med

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,231
  • Înscris: 29.06.2010
Initiatorul topicului a fost norocos. Eu am nimerit una care, cand am spart-o, am avut impresia ca am luat un jet de spray lacrimogen in fata.
Mirosea foarte foarte puternic si urat, clocit, cu iz de otet.
Mi-e asa sa mai incerc... :)

#29
alexpet

alexpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 07.05.2007
eu zic ca tu ai fost ghinionist......nuca de cocos e foarte buna

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate