Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Rottweiler

- - - - -
  • Please log in to reply
2160 replies to this topic

#2143
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Mulțumesc mult pentru sfaturi.:)

Am inteles ca trebuie sa mai astept pana să-l trec pe hrana de adult...pana la 15 luni macar

#2144
Oanadaniela

Oanadaniela

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2016

View Postionutz_ptm91, on 23 septembrie 2016 - 18:02, said:

Cred ca nu m-am facut inteles. Nu m-am referit la o plimbare asa cum o vad oamenii in care cainii sa faca ce vor, ci una bine structurata.

Eu cred ca nu m-am facut inteles!

De 6 luni de cand l-am luat,zi de zi iesim sa facem mișcare.
Mișcarea la noi inseamna mult efort depus in aer liber. Nu se pune problema ca nu face mișcare zilnic. Are 50kg,boabele lui nu le mananca dar daca ma vede pe mine ca mananc ceva,vrea si el:)) daca primește ce mananc eu,mananca fără probleme:) despre asta vorbesc ..in fine,a inceput sa manance pt ca am amestecat 2 feluri de boabe si am observat ca nu mai face figuri:)
Da,ma rog sa manance cainele meu pentru ca este ca un copil pentru mine. Daca el nu mananca,imi taie cheful in momentul ala pentru ca ma gandesc la faptul ca ar putea avea ceva probleme cu stomacul.
De cand l-am luat am avut numai probleme cu el...asta cu mâncarea este trecătoare sunt sigur ca o să-si revină la normal. In schimb, nu imi place blana lui,are mătreața si nu lucește. L-am spălat numai cu ce mi-a recomandat doctorul.:)

Exista la farmacia veterinara un medicament sub forma de pliculețe care se pun in mâncare timp de o luna de zile.sunt cam scumpe dar merita.nu o sa mai facă mătreață,o sa aibe blăniță  lucioasă și nu o sa -i mai cada patul

Parul

Exista la farmacia veterinara un medicament sub forma de pliculețe care se pun in mâncare timp de o luna de zile.sunt cam scumpe dar merita.nu o sa mai facă mătreață,o sa aibe blăniță  lucioasă și nu o sa -i mai cada parul

Edited by Oanadaniela, 24 September 2016 - 07:24.


#2145
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Ai idee cum se numește ? La câți bani am bagat in el,ce rost mai au câteva milioane ?:))

#2146
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Tinand cont ca are o predispozitie pentru alergii, nu-i da hrana care contine soia pe care multi producatori o denumesc proteina vegetala ca sa deruteze clientii. De asemenea, graul si porumbul pot provoca alergii. Mai e albusul crud, carnea de vita si la unii caini chiar si carnea de pui.



#2147
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Din ce imi zici tu ar trebui să manance doar pâine uscata si pâine cu apa:))
Un fel de carne trebuie sa manance pentru ca este un animal de 50kg si nu pot să-l tin doar pe niște boabe care nu conțin mai nimic ...trebuie sa gasesc ceva care sa nu-l afecteze cu nimic.

#2148
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Mi-am hranit caine de 30 si ceva de kg cu boabe si doar ocazional, carne, branza, oua, mere, pepeni verzi( pe care ii adora) si a trait 13 ani si poate ar mai fi trait cel putin inca 2 ani daca nu ar fi fost victima unei culpe a medicului veterinar.
Uite aici. Contine tot ce e nevoie pentru nutritia cainelui
http://www.petkult.r...-orez-senzitiv/

Edited by Freddy12, 24 September 2016 - 19:06.


#2149
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Chiar o sa încerc. Al meu caine este extrem de sensibil la tot,inclusiv extremele de temperatura. Mi-a crescut bine pana acum,s-a dezvoltat destul de frumos si este proporționat bine. Însă,nu imi place mătreața lui si blana care nu lucește deloc. Astea sunt singurele inconveniente.

#2150
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Si o catelusa de-a mea a facut matreata de la Royal Canin Junior. Cum i-am dat alta marca, a inceput sa dispara matreata si intr-o saptamana nu mai avea de loc. Cine stie ce componenta din hrana Equilibrio nu-i prieste.

#2151
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Dar timp de 6 luni de cand mananca equilibrio,nu a facut mătreața deloc. Lucrul asta mi-a dat de gandit ...

#2152
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Poate e o reactie alergica.

#2153
costelgiusca

costelgiusca

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2016
Salutare tuturor, ani la rand am crescut Dog Argentinian, iar de curand un vecin a decedat iar in urma lui a ramas unmasc de Rottwailer de aproximativ 4-5 ani. ne mai avand cine vede-a de el, familia mi-a sugerat sa il iau eu , dar.. fiind crescator de caini in trecut stiu ca nu e usor ca un asa mascul de asa varsta din rasa asta sa se reacomodeze. Un aspect im[portant este ca, nu prea a fost plimbat socializat(mai mult pe curte liber). Doresc un sfat daca se poate legat de comportamentul .. in peioada de acomodare, de la cineva initiat in ceea ce priveste rasa. In principiu nu st daca am sa-l pot lua din curte care urmeaza a fi vanduta, si important e faptul ca in afara de decedat . catelul nu avea alt stapan.. momentan i se da mancare peste gard.. latra se da .. isi apara teritoriul.. deci.. multumesc frumos anticipat pentru orice sfat

#2154
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,491
  • Înscris: 15.09.2010
Nu am avut rott dar e un caine, nu e croncobaur. Lasa-l flamand o zi si apoi hraneste-l doar tu, timp in care ii vorbesti, socializezi cu el si intr-o saptamana doua te va accepta. Sa nu-ti fie frica de el ca te simte dupa miros. Daca ai si tu vreun mascul in curte, se complica treaba, la asta nu stiu ce sfat sa-ti dau.

#2155
ionutz_ptm91

ionutz_ptm91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 02.08.2011
Vorbește mult cu el,mult de tot. Sa nu ai teama in voce cand esti cu el,simte orice,simte daca iti este frica de el si nu ai curaj sa te apropii de el. Da-i sa manance in timpul asta,arata-i ca nu iti este teama de el si cel mai important,sa te asiguri ca nu te poate ataca. Daca simte el ceva dubios,te mananca fără discutii. Bafta !

#2156
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,608
  • Înscris: 24.10.2015
Eu am avut candva un ciobanesc si m-a rugat un var sa i-l dau ca avea nevoie urgent de un caine pentru paza. Taman cand la cerut cainele meu era bolnav dar l-a luat totusi. Cu mare greu l-a imblanzit, l-a tratat si parea ca s-a obisnuit cainele cu noul stapan pana intr-o zi cand varul a ramas cu mana sfasiata. Am luat cainele inapoi si am inteles ca el nu putea avea alt stapan in afara de mine. Sunt caini care nu-si schimba stapanul niciodata.

#2157
pimi

pimi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,771
  • Înscris: 15.01.2007

View Postvinciun, on 09 decembrie 2016 - 00:41, said:

am inteles ca el nu putea avea alt stapan in afara de mine.
ai inteles tu gresit , de fapt varul tau e doar un pampalau.

#2158
catalin-magdalena

catalin-magdalena

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 30.06.2014
Buna ziua!
Va rog sa imi recomandati un crescator serios si consacrat de rott in zona Bucurestiului. Vreau sa achizitionez un pui. Multumesc pt ajutor!

#2159
catalin-magdalena

catalin-magdalena

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 30.06.2014
Cum a ajuns topicul acesta la 120 pagini?��


#2160
Mihaizota84

Mihaizota84

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.09.2016
Am puiuti rottweiler . Dețin ambii părinți. Crescuți cu alimentație conform indicatii medic veterinar. Educați cu dragoste si vorba buna. 0753508949. Brasov

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate