Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Disturbing movies

- - - - -
  • Please log in to reply
59 replies to this topic

#1
casuta

casuta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.12.2002
Am vazut "Irreversible" (de fapt niste secvente din el) si a inceput sa ma doara capul. Unul dintre cele mai deranjante filme pe care le-am vazut vreodata. Am mai cautat pe net filme de genul asta si am gasit ca titluri ar mai fi Caligula (1980), Pink Flamingos (1972), Salo (1975). Un link de plecare : http://www.amazon.co...1945112-0997514 .
Daca ati vazut filme care v-au socat (dar chipurile artistice, nu din alea de pe ogrish.com & fratii lui )  bagati aici.

#2
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Pai ce te deranjeaza la el? E un film idiot facut de frantzuji in stilul lor (pe care il copiem si noi in filmele noastre). Si se mai spune ca tot ce vine de acolo e arta!!!

#3
Ilila

Ilila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 14.11.2003

Quote

Originally posted by sabian
Pai ce te deranjeaza la el? E un film idiot facut de frantzuji in stilul lor (pe care il copiem si noi in filmele noastre). Si se mai spune ca tot ce vine de acolo e arta!!!


Dar francezii au facut si "Le fabuleux destin d'Amélie Poulain"!

#4
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

Quote

Originally posted by Ilila
Dar francezii au facut si "Le fabuleux destin d'Amélie Poulain"!

E normal sa le si brodeasca, doar acolo e leaganul culturii, no? :yeah baby

#5
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
cred ca "The Ring" se poate incadra la categoria asta.. Filme Deranjante... de fapt pot completa... DEFECTE

#6
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

Quote

Originally posted by arty
cred ca "The Ring" se poate incadra la categoria asta.. Filme Deranjante... de fapt pot completa... DEFECTE

Atunci de FEAR DOT COM ce mai zici? ;)  :yeah baby

#7
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by sabian
Pai ce te deranjeaza la el? E un film idiot facut de frantzuji in stilul lor (pe care il copiem si noi in filmele noastre). Si se mai spune ca tot ce vine de acolo e arta!!!
--------------------------------------------------------------------------------

filmul nu este deloc idiot... poate altcineva e idiot (ghici cine). daca nu ai intzeles nimic din el, da'tzi dai cu parerea, NO COMMENT.
eu am vazut filmul, shi pot sa spun ca mi-a placut chiar foarte mult, ceea ce nu-mi da dreptul sa pun eticheta de film bun sau prost... spun doar ca MIE mi-a placut !

bey sabiane, tu nu prea ai vazut FILME ! daca vrei sa shtii, Irreversible, chiar a fost in competitzia oficiala de la Cannes, unde nu ajunge orice film. e drept, nu este un film pt toata lumea (+18 ani). este destinat persoanelor mai "tari", daca se poate spune asha. de unde pana unde ai dedus tu ca asta este stilul "frantzujilor"? shi in ce filme a fost copiat, la noi? cate filme "frantzuzeshti" ai vazut TU la viatza ta, de te dai MARE critic de filme?

@casuta: filmele alea pa care le-ai trecut acolo, nu sunt prea shokante... adica mai delok (pt mine). poate au fost la vremea lor, dar nu k irreversible. un film foarte "disturbing" la vremea lui (1971) a fost "A Clockwork Orange", al lui Kubrick.

@arty: "za ring" (care nici makar nu este original, ci o copie proasta dupa Ringu, film japonez), este poveste de adormit copiii fatza de irreversible shi astea de mai jos...

filme "rele":
dans ma peau
tetsuo: the iron man
ken park
cannibal holocaust

ps: pe primele 2, DACA le are careva, le VREAU !

#8
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
mai baietzi.. daca voi sunteti amatori sa va poluatzi sufletele si vietile cu fel de fel de grozavii, treaba voastra....

ma doare in cot ca The Ring e copie sau dupa ce este copie...

e aberant ca oricine sa poata sa vada la tv un tip care se sinucide electrocutand-se in baie... el cu mana lui..

astfel de filme ar trebuii interzise.. vorbesc serios... oameni deranjati mintal.. si cei care le fac si cei care se uita la asa ceva

#9
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
"astfel de filme ar trebuii  interzise..."
da... da' doar la TV (indiferent de ora). cine vrea sa le vada, treaba lui. ca daca vorbeshti in general,
-ar trebui intr-adevar interzise asha-zisele filme "snuff". eu personal, am avut o "intalnire absolut accidentala (1-2 secunde)" cu asha ceva, shi am fost de-a dreptul "traumatizat".
"oameni deranjati mintal" sunt cei care se uita shi/sau detzin asha ceva pe calculator.

#10
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,158
  • Înscris: 18.05.2003
pentru mine, disturbing au fost cele doua blair witch. de-a dreptul groaznice. brrr.

#11
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

Quote

Originally posted by brandonel
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Originally posted by sabian  
Pai ce te deranjeaza la el? E un film idiot facut de frantzuji in stilul lor (pe care il copiem si noi in filmele noastre). Si se mai spune ca tot ce vine de acolo e arta!!!  
--------------------------------------------------------------------------------

filmul nu este deloc idiot... poate altcineva e idiot (ghici cine). daca nu ai intzeles nimic din el, da'tzi dai cu parerea, NO COMMENT.
eu am vazut filmul, shi pot sa spun ca mi-a placut chiar foarte mult, ceea ce nu-mi da dreptul sa pun eticheta de film bun sau prost... spun doar ca MIE mi-a placut !

bey sabiane, tu nu prea ai vazut FILME ! daca vrei sa shtii, Irreversible, chiar a fost in competitzia oficiala de la Cannes, unde nu ajunge orice film. e drept, nu este un film pt toata lumea (+18 ani). este destinat persoanelor mai "tari", daca se poate spune asha. de unde pana unde ai dedus tu ca asta este stilul "frantzujilor"? shi in ce filme a fost copiat, la noi? cate filme "frantzuzeshti" ai vazut TU la viatza ta, de te dai MARE critic de filme?

@casuta: filmele alea pa care le-ai trecut acolo, nu sunt prea shokante... adica mai delok (pt mine). poate au fost la vremea lor, dar nu k irreversible. un film foarte "disturbing" la vremea lui (1971) a fost "A Clockwork Orange", al lui Kubrick.

@arty: "za ring" (care nici makar nu este original, ci o copie proasta dupa Ringu, film japonez), este poveste de adormit copiii fatza de irreversible shi astea de mai jos...

filme "rele":
dans ma peau
tetsuo: the iron man
ken park
cannibal holocaust

ps: pe primele 2, DACA le are careva, le VREAU !

bey brandonele...am vazut pina acum 5000 de filme...daca filmul a fost in competitia de la Cannes asta nu-i da un certificat de calitate. Sint destule filme premiate, care nu fac 2 bani..asa ca de gusturi....si cred ca ar trebui sa-ti controlezi limbajul, cel putin pe forum.
Si o sa-ti trec cu vederea ca m-ai facut idiot...ca sa nu ajungem la conflict :degetele:

#12
RIP

RIP

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 27.05.2003
Disturbing movie: Chicago ...film care a primit oscar :>
a fost traumatizant sa-l vad pe richard gere (billy flynn) cantand/dansand ... nici macar la mamamea nu ia placut ceea ce e mare lucru...

nici unu dintre filmele mentionate de voi nu mi s-au parut "disturbing", nu de alta dar cum ar putea sa mi se para "disturbing" un film cand in fiecare zi la shtiri apare o "shtire" ... cu o mama care shi-a aruncat pruncul la marginea paduri/satului shi l-au mancat cainii/lupii de viu ... shi cum aduna uni altii ramashitele .. cate un picior/deget... :(

#13
c1p0

c1p0

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 21.08.2002
Freddy vs. Jason was sucky!!!

#14
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002

Quote

Originally posted by sabian
...am vazut pina acum 5000 de filme...

imi dai voie sa nu te cred? eu sunt de parere ca aberezi mai mult decat te tzine, shi ca ar trebui sa o lashi mai moale cu aburelile astea.
presupunand ca ai peste 30 de ani (prin absurd, pt ca dupa ce zici, nu-tzi dau mai mult de 15), dintr-un calcul "rotunjit" reiese ca in ultimii 14 ani ai vazut in fiecare zi cate un film. sau ca in ultimii 28 de ani ai vazut sa zicem 1 film la 2 zile. iata explicatzia pt care nu te cred.
eu zic sa te duci sa-tzi scrii ineptziile de genu' asta pe alt forum, nu aici, unde, in general, sunt oameni "serioshi"  :cool:

#15
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
Apocalypse Now ("I love the smell of napalm in the morning! It smells like... like victory!"), Reservoir Dogs al lui Tarantino.

#16
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
rip, grea viata trebuie sa ai mosule daca Chicago e "disturbing" iar restul sunt normale. te compatimesc

#17
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

Quote

Originally posted by brandonel
imi dai voie sa nu te cred? eu sunt de parere ca aberezi mai mult decat te tzine, shi ca ar trebui sa o lashi mai moale cu aburelile astea.
presupunand ca ai peste 30 de ani (prin absurd, pt ca dupa ce zici, nu-tzi dau mai mult de 15), dintr-un calcul "rotunjit" reiese ca in ultimii 14 ani ai vazut in fiecare zi cate un film. sau ca in ultimii 28 de ani ai vazut sa zicem 1 film la 2 zile. iata explicatzia pt care nu te cred.
eu zic sa te duci sa-tzi scrii ineptziile de genu' asta pe alt forum, nu aici, unde, in general, sunt oameni "serioshi"  :cool:

Daca tu crezi ca esti om serios , sa-ti fie de bine, stii ce fac oamenii seriosi. :drac:  Pt cultura ta generala, din 1985 cind mi-am luat primul video si pina acum, incearca sa calculezi....Si tot pt cultura ta generala, am 41 de ani...
Consider ca deja ti-am dat mai multa atentie decit meriti, asa ca incearca sa te ti de topic si nu de mine. Iar cu atitudinea asta cred ca tu poti incerca in alta parte... :degetele:  :ciocan:  :nu:

#18
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002

Quote

Originally posted by sabian
...incearca sa calculezi...

da... deci tu zici ca in ultimii 20 de ani ai vazut 2 filme la 3 zile... 'ai sa fim serioshi. tu chiar nu gandeshti inainte sa scrii/spui ceva? mie mi se pare imposibil ceea ce sustzii tu (pt 1 om normal)  :P


PS:

Quote

Originally posted by sabian
Si tot pt cultura ta generala, am 41 de ani...

asta NU intra in categoria "cultura generala"

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate