Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

sunteti multumiti sau nu de serviciile oferite de RDS?

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006
eu am spus aici ce nu ma multumeste la rds, -> http://forum.softped...howtopic=153284 .
indiferent de raspuns, va rog sa argumentati.

#2
costy_ytsoc

costy_ytsoc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,394
  • Înscris: 02.07.2005

 alabala, on Sep 7 2006, 20:03, said:

eu am spus aici ce nu ma multumeste la rds, -> http://forum.softped...howtopic=153284 .
indiferent de raspuns, va rog sa argumentati.
eu unul sunt multumit,pt 300mii  tel si internet nelimitat;partea care ma nemultumeste e ca ziua e limitat la max 30k,dar noaptea e dublu

#3
alabala

alabala

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 412
  • Înscris: 07.01.2006

 costy_ytsoc, on Sep 7 2006, 20:08, said:

partea care ma nemultumeste e ca ziua e limitat la max 30k,dar noaptea e dublu
daca citesti contractu, nu scrie nicaieri de limita, iar daca suni la ei se mira de parca le zici ca or aterizat martzienii.concluzie, cu ei daca vorbesti nu ai limita, dar ea totusi exista, problema asta o am si eu

#4
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006

 alabala, on Sep 7 2006, 20:12, said:

daca citesti contractu, nu scrie nicaieri de limita, iar daca suni la ei se mira de parca le zici ca or aterizat martzienii.concluzie, cu ei daca vorbesti nu ai limita, dar ea totusi exista, problema asta o am si eu

300 000 lei vechi...omule...atat dai..atat primesti !

#5
2lines

2lines

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 27.07.2005
hai sa va zic si eu o faza tare cu rds

sun la ei ca nu mi-a sosit factura prin posta si stabilim sa mi-o trimita prin fax
ajung la firma si iau foaia din fax, frumos datele de identificare de la rds (alea trimise de fax) si in rest foaia goala!!!

mi-au trimis o foaie goala pe fax. super tare!!!

i-am sunat si le-am zis ca daca aia e factura le-o platesc imediat :P

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 2lines, on Sep 8 2006, 00:00, said:

...frumos datele de identificare de la rds (alea trimise de fax) si in rest foaia goala!!!

mi-au trimis o foaie goala pe fax. super tare!!!

A pus foaia invers in fax, mare lucru...  Mai gresesc si blondele...

PS Am rds si sint multumit de ei... Nu as trece de ex pe astral care are oferta si mai ieftina, fara cabluri prin casa

Edited by H725, 08 September 2006 - 09:02.


#7
snakekaa

snakekaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 450
  • Înscris: 16.07.2006

Quote

Nu as trece de ex pe astral care are oferta si mai ieftina, fara cabluri prin casa
Despre ce oferta este vorba? Eu platesc vreo 12 euro fara TVA telefon+internet.
Telefonul nu il folosesc, iar factura ajunge rareori

#8
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
EU unul nu prea sunt multimit de serviciile oferite de RCS/RDS. Solutiile de internet, teoretic ar fi bune, dar in practica cand vezi ce iti aduce in casa si cum ramai fara cand ai mai mare nevoie, iti cam lasa un gust amar. Pentru telefonie si cablu tv, sunt relativ multumit, telefonul merge bine, TV-ul la fel dar ma cam agaseaza ca au inceput sa scoata posturi foarte interesante si sa bage teleshoping, taraf tv, etc. Cu toate ca in curand voi migra la tehnologia digitala, dar pana in momentul de fata nu pot spune ca sunt un client foarte multumit dar nici chiar dezamagit, in comparatie cu ce ofera CanalS, si alti provideri de prin zona, care pretind ca au cea mai mare viteza pe cablu din romania si iti ofera pana la 1 Mbit /s.

#9
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

 snakekaa, on Sep 8 2006, 11:20, said:

Despre ce oferta este vorba? Eu platesc vreo 12 euro fara TVA telefon+internet.
Telefonul nu il folosesc, iar factura ajunge rareori

Stirea despre serviciu este AICI

Oferta era tiparita in ziarul agenda, nu am mai gasit unul sa scanez, preturile incepeau cu 4 sau 5 euro (fara TVA), toate abonamentele erau nelimitate, diferea doar viteza. S-a mai discutat pe softpedia despre reteaua wireless din TM...

PS Scuze, am confundat ASTRAL cu ATLAS.  :worthy:

Edited by H725, 08 September 2006 - 11:08.


#10
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Eu sunt. Netul si telefonul merg bine, n-au mai picat de peste un an. Nu stau mult pe net, maxim 5 ore pe saptamina. Facturile vin mereu cu intirziere, dar nu am fost penalizat pina acum, pentru ca pesemne stiu ca e vina lor.

#11
Kirin

Kirin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 03.07.2006
voiam sa va intreb de tarife la telefon,; se poate sa dati ceva detalii?

RDS<->RomTelecom sau altii
RDS<->RDS

si daca tarife la internationale este mult diferit
De exemplu, cand suni Skype -Romania (nu sunt sigur, RDS) este cu 20%mai mult decat Skye-RomTelecom

#12
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005
Eu unul sunt multumit, cum spunea cineva mai sus la 300.000 ce sa vreau mai mult?   :naughty:
Viteza e asa cum e, dar spre deosebire de alti provideri ai o oarecare stabilitate. Cel putin mie nu mi-a picat netul de mai bine de 6 luni si zilnic il folosesc cam 20 de ore. (download, streaming etc)
Mai tin minte acum 3-4 ani cand plateam peste 800.000 pe dial-up si-l foloseam cateva ore pe zi, iar daca mai pun si viteza pe care o aveam...  :death:

#13
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 03.11.2005
Din punctul meu de vedere sint OK, mai ales de cind au pus si fibra optica. Pretul este rezonabil, intreruperi nu prea sint (exclud de aici zilele cind au facut trecerea de la cablul normal la fibra cind ba mergea ba nu mergea), telefonul ieftin ieftin ieftin. Plus ca au serviciul de relatii cu clientii 24h/ 24 (am sunat si la 5 dimineata la ei si au fost foarte amabili).

Edited by Aprilia, 10 September 2006 - 16:56.


#14
DustFeather

DustFeather

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 14.02.2006
eu am facut o cerere ca sa-mi puna si mie fibra si mi-au zis ca nu au ajuns inca la mine in zona dar urmeaza, inca mai sunt pe cable-link ... in fine pana acuma am rezistat destul de bine pe cable-link pt ca download-urile le fac noaptea profitand de faptul ca am calcu' pe post de server. Oricum sunt curios de o chestie pe care as vrea s-o aflu de la actualii utilizatori fiber-link de la RDS si care inainte au avut cable-link, este diferentza mare la viteza de download ? chiar este asa cum spun aia in reclama ?

#15
Aprilia

Aprilia

    Forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,842
  • Înscris: 03.11.2005

 DustFeather, on Sep 10 2006, 18:14, said:

eu am facut o cerere ca sa-mi puna si mie fibra si mi-au zis ca nu au ajuns inca la mine in zona dar urmeaza, inca mai sunt pe cable-link ... in fine pana acuma am rezistat destul de bine pe cable-link pt ca download-urile le fac noaptea profitand de faptul ca am calcu' pe post de server. Oricum sunt curios de o chestie pe care as vrea s-o aflu de la actualii utilizatori fiber-link de la RDS si care inainte au avut cable-link, este diferentza mare la viteza de download ? chiar este asa cum spun aia in reclama ?

Da, este mare diferenta

#16
Dornan

Dornan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 06.12.2005
:D Depinde ce compari. Fata de ideal, RDS/RCS este departe, cu siguranta. Ca si Romtelecom, Vodafone, Orange, etc, a dezvoltat un tip de tratare a clientului de tip feudal/serb.

Adica iti pune in fata un contract, in care tu nu poti sa faci decat sa-l semnezi, sau nu. Practic, nu poti sa negociezi absolut nimic .

Comparand acum ceea ce exista pe piata foarte slab concurentiala la acest capitol, RDS ofera un raport pret/calitate excelent (repet, comparat cu ce exista pe piata !)

Eu am de cateva luni telefonie/internet de la ei, si pot sa spun ca telefonul e ok.  Aceasi calitate ca la Romtelecom, dar semnificativ mai ieftin. Adica in 9 dolari/luna (+plus TVA desigur :D ), ai 30 de minute catre mobil incluse, 50 de minute catre romtelecom incluse, 500 de minute catre reteaua lor incluse + Internet nelimitat. Tariful este 1 eurocent/minut in RDS, 2 eurocenti/minut catre Romtelecom local, 3.5 eurocenti/minut interurban Romtelecom, 10.5 eurocenti/minut catre mobil. Factura detaliata (pe e-mail ) si afisarea numarului apelantului sunt gratuite ( la Romtelecom costa) Primele 3 luni gratis, si mie mi-au dat cadou si un telefon.
Internetul merge mai  bine decat reteaua de cartier la care eram inainte. Deci, cu 30 de ron obtin acum servicii mai bune, decat inainte cu 70 de Ron.
Cam asta e deocamdata. Ramane de vazut cum va evolua in viitor... Oricum, cu 10 euro, pot sa revin oricand la Romtelecom, daca sunt capabili sa ofere ceva mai bun decat RDS ( desi sincer, la un mamut atat de nesimtit ca Romtelecomul, nu ma astept la schimbari de mentalitate, decat dupa ce o sa mai piarda 1-2 milioane de abonati )

#17
dizzee

dizzee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 20.07.2006

 DustFeather, on Sep 10 2006, 18:14, said:

eu am facut o cerere ca sa-mi puna si mie fibra si mi-au zis ca nu au ajuns inca la mine in zona dar urmeaza, inca mai sunt pe cable-link ... in fine pana acuma am rezistat destul de bine pe cable-link pt ca download-urile le fac noaptea profitand de faptul ca am calcu' pe post de server. Oricum sunt curios de o chestie pe care as vrea s-o aflu de la actualii utilizatori fiber-link de la RDS si care inainte au avut cable-link, este diferentza mare la viteza de download ? chiar este asa cum spun aia in reclama ?
Pai am prieteni care platesc aceiasi 9$ ca si mine, iar ei, fiind pe cablelink, trag cu 25-30 KBps, in timp ce eu pe fiberlink am vreo 360 KBps pe metropolitan, si 120 pe extern (asta din urma doar in cazurile bune, adica din Bucuresti sau noaptea tarziu cand nu prea mai sunt limitari.. am tras cu 120 si din America de cateva ori, dar tot asa, noaptea tarziu). Macar conexiunea pe metropolitan e stabila, iar telefonul n-a picat deloc in 9 luni de cand am abonamentul...
Oricum, la pretul asta as fi chiar nesimtit sa zic ceva de rau. :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate