Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Paintball

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006
Salutare!  :coolspeak:
Care ati jucat paintball? Sau care nu? Sau ce parere aveti despre sportul acesta? Nu prea intra la sporturi extreme, dar... unii asa il considera.

Hai sa deschidem aici o discutie despre acest sport ce devine tot mai popular si la noi in tara. Eu sunt unul din operatorii de paintball din Romania, mai exact din Cluj-Napoca.  :notangel:

Attached Files



#2
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
Ma mai duc cu prietenii din cand in cand(foarte rar) sa ne impuscam. Imi plac terenurile amenajate in natura cu casute, transee, turnuri etc. Terenurile amenajate pe asfalt cu cateva obstacole gonflabile mi se par plictisitoare. Ce ma nemultumeste aici in Bucuresti: pretul destul de ridicat(probabil asa e peste tot), prin costume tot timpul trece vopseaua.

#3
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006

View PostDarkDog, on Sep 5 2006, 11:45, said:

Ma mai duc cu prietenii din cand in cand(foarte rar) sa ne impuscam. Imi plac terenurile amenajate in natura cu casute, transee, turnuri etc. Terenurile amenajate pe asfalt cu cateva obstacole gonflabile mi se par plictisitoare. Ce ma nemultumeste aici in Bucuresti: pretul destul de ridicat(probabil asa e peste tot), prin costume tot timpul trece vopseaua.


Pe asfalt intr-adevar ii destul de nashpa. Dar un teren de speedball, cu bunkere gonflabile, asezate pe un teren cu gazon natural...sau artificial... e super!   :coolspeak:

Deocamdata la Cluj, se practica woodball-ul. Prin padure. Dar, incet incet va aparea si un teren de speddball  :naughty:

#4
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
asa-i ca si la tine mai trece vopseaua prin costume? :P

#5
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006
Nu neaparat. Eu nu am combinezoane camo. Eu am seturi de costume impermeabile, nu trece vopseaua, nici ploaia, dar si faci sauna in ele  :naughty:

Oricum, vopseaua este lavabila, non-toxica, bilele sunt biodegradabile. Prin urmare se spala foarte usor, nu patesti nimic daca "gusti" involuntar putina vopsea, atata doat ca e amara rau de tot. Oricum... distractia e mult prea mare ca sa mai ti cont de mici "neplaceri"  :D

#6
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006
I m in I m in!! Ador paintball ul :D . Pac pac. Cand trec prin Cluj vin si eu pe la voi sa vad ce si cum. Desi, am ramas cu niste vanatai once, dar nu conteaza. Nimic serios. In padure am fost si eu. Iarna. Jos palaria.

#7
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006

View PostMamaVoastra, on Sep 5 2006, 12:22, said:

I m in I m in!! Ador paintball ul :D . Pac pac. Cand trec prin Cluj vin si eu pe la voi sa vad ce si cum. Desi, am ramas cu niste vanatai once, dar nu conteaza. Nimic serios. In padure am fost si eu. Iarna. Jos palaria.

:coolspeak: Te asteptam cu cea mai mare placere!!! Vanataile sunt garantate si la noi!  :notangel: Din partea casei!  :lol:  :lol:

#8
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
In Iasi stiti unde se poate merge la Paintball?

#9
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006

View Postcitizenx, on Sep 5 2006, 12:33, said:

In Iasi stiti unde se poate merge la Paintball?

Salut! Da, stiu.

MIRCEA 0745828664

Enjoy & Have Fun!!!

#10
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
da in buc ? si cam care ar fi preturile, limita de varsta (am 15 ani) ... conditii etc. ..

#11
blasphy

blasphy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.09.2006

View PostKwarrasha, on Sep 25 2006, 09:52, said:

da in buc ? si cam care ar fi preturile, limita de varsta (am 15 ani) ... conditii etc. ..

in Bucuresti... ar fi mai multe :)
www.playground.ro
www.citypaintball.ro
www.paintball6.ro
www.ares-paintball.ro

Spor la..... vopsit!  :peacefingers:

#12
Haotik

Haotik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 26.12.2004
Acum poti afla informatii despre paintball pe primul portal din romania dedicat acestui sport.

- Poze de la terenurile din bucuresti si din tara
- Informatii despre terenuri si cum s-au simtit alti jucatori pe ele
- Informatii despre cluburi
- Infomatii despre echipele de painball si rezultatele obtinute de ele atat in tara cat si in campionatul european centurio
- Forum unde sa iti dai cu parerea sau sa aflii ce e nou in paintball

http://www.paintballclubs.info    sau are si o adresa alternativa ropaintball.info

Edited by Haotik, 01 October 2006 - 12:28.


#13
Tudor VN

Tudor VN

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 02.10.2006
Paintbal se poate juca acum si in Focsani.
Mai multe detalii : http://www.vrancea.c...i/paintball.php

#14
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
autorizatii si toate actele in regula. in iasi, paintball iasi, oricand doriti...telefoane: 0747772217/0788207390; sau pe y!m la idul mirceapetrescu2004...reze[...]pentru weekend se fac de joi

#15
the100

the100

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.04.2007

View Postdexterash, on Mar 27 2007, 02:43, said:

autorizatii si toate actele in regula.

M-ar interesa si pe mine ce fel de acte si autorizatii sunt necesare...
Daca ma poti ajuta, poti sa si suni la 0720 222 530.

#16
jaq-

jaq-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2007

View Postblasphy, on Sep 26 2006, 12:16, said:

in Bucuresti... ar fi mai multe :)
www.playground.ro
www.citypaintball.ro
www.paintball6.ro
www.ares-paintball.ro

Spor la..... vopsit!  :peacefingers:

www.paintball6.ro si-a schimbat locatia
s-a facut Counter Strike de_ghencea  ;)

#17
jaq-

jaq-

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.05.2007
iata cum se "joaca" in ghencea
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/L2Xo69SkVAY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
radu.vasiliu

radu.vasiliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2007
Super tare locatia din ghencea, nu am mai jucat counter de 1 an si dupa ce m-am intors de la noul teren, am dat fuga pe odc si am downloadat jocul  :naughty:

  Am jucat 5 la 5 dar am inteles ca daca se face rezervare, poti juca lejer si 15-16 persoane. Despre echipament ce sa va spun, combinezon , vesta, manusi, casca, arme  toate profi si pe deasupra si .... MOCA.    :coolspeak:  Si pretul mi se pare rezonabil, 0.3lei /bila, si au o singura conditie, minim 60 bile la prima incarcare.

Au si site si vad ca se tot lucreaza la el, www.paintball6.ro, iar spotul de promovare care acum se gaseste temporar pe youtube este demential, ramane sa vedem ce va mai aparea  :death:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate