Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Fac.Informatica Iasi ( Univ.Al.I.Cuza)

- - - - -
  • Please log in to reply
1430 replies to this topic

#37
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
eu cred ca v-ati rezolva aceasta problema cu un simplu telefon dat la secretariatul facultatii unde sa intrebati ultima medie de anul trecut ;)

#38
un_ipohondru

un_ipohondru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.06.2006
am sunat ieri, maine creca e sambata si stau fetele relax... doar pe luni sa aflam, da deja luni ma duc la inscriere :/

#39
geo88

geo88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 01.03.2005
Sa va zic cum e cu mediile de admitere ca vad ca unii sunt pierduti :P .
1. 9,49 a fost ultima medie la buget in sesiunea din iunie (vreo 22x locuri parca)
2. 9,09 a fost ultima medie la buget in sesiunea din septembrie (dupa ce s-au mai retras cei care au depus dosarul si la AC/ETC/FEAA-info. econ/whatever-else si au decis sa ramana acolo).
3. 8.18 a fost ultima medie la buget dupa ce s-au redistribuit locurile de la buget ramase neocupate de la celelalte fac. din profilul Stiinte-Exacte de la UAIC (mai exact: fizica,chimie si matematica) si astfel de la 22x locuri la buget s-a ajuns aproape la 300 de locuri subventionate de stat.

Anul acesta sunt 196 locuri la buget pt. fac. de info, si per total pe profilul Stiinte-Exacte al UAIC sunt 70 de locuri in minus (la buget) ... desi daca domnu' Oprea castiga procesul intentat Ministerului Educatiei cu privire la numarul de locuri la buget aprobat pe anul acesta s-ar putea reveni la planificarea originala de 300 locuri pt. fac de info (poate ati vazut pe site cifra asta si va intrebati de ce s-a renuntat la ea).

Urez mult succes viitorilor mei colegi ! (Ca eu nu cred ca o sa am prea multa nevoie de asa ceva cu o medie de admitere de 9,7x :P ).

Edited by geo88, 14 July 2007 - 01:56.


#40
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006

View PostNenea Zap, on Jul 13 2007, 11:16, said:

Cum spuneam , AC ul rulz :D


    Dai la AC?

#41
un_ipohondru

un_ipohondru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.06.2006

View Postgeo88, on Jul 14 2007, 02:50, said:

Urez mult succes viitorilor mei colegi ! (Ca eu nu cred ca o sa am prea multa nevoie de asa ceva cu o medie de admitere de 9,7x :P ).

vezi sa nu te inneci :P

#42
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006

View Postm.technik, on Jul 14 2007, 11:03, said:

Dai la AC?
Pai da :) La informatica e naspa, faci numai programare . La AC mai inveti si sa repari o chestie, ce-i ala un circuit, cum functioneaza un procesor. Faci multa practica. Plus ca la informatica acum e mai mult toceala, profesorii sunt mai faini la AC , la info in ultima sesiune au picat 80% :) Deci cifrele spun totul ;) Hai la AC lume :)

#43
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

View PostNenea Zap, on Jul 14 2007, 11:57, said:

Pai da :) La informatica e naspa, faci numai programare . La AC mai inveti si sa repari o chestie, ce-i ala un circuit, cum functioneaza un procesor. Faci multa practica. Plus ca la informatica acum e mai mult toceala, profesorii sunt mai faini la AC , la info in ultima sesiune au picat 80% :) Deci cifrele spun totul ;) Hai la AC lume :)
iti urez succes ;) sa nu crezi ca la AC este foarte usor sau mai ales la electrotehnica (circuite cum zici tu) unde in sesiune dintr-o  serie au picat 80% :D

#44
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006
Eu ma consider prin restul 20% :) Multumesc oricum.

#45
un_ipohondru

un_ipohondru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.06.2006

View PostNenea Zap, on Jul 14 2007, 11:57, said:

Pai da :) La informatica e naspa, faci numai programare . La AC mai inveti si sa repari o chestie, ce-i ala un circuit, cum functioneaza un procesor. Faci multa practica. Plus ca la informatica acum e mai mult toceala, profesorii sunt mai faini la AC , la info in ultima sesiune au picat 80% :) Deci cifrele spun totul ;) Hai la AC lume :)

vorbesti de AC din UPB ? sau din TUIASI ?

#46
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006
Probabil de Tuiasi. Eu tot acolo vreau sa dau si cam am emotii la admitere la mate.

#47
un_ipohondru

un_ipohondru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.06.2006

View Postm.technik, on Jul 14 2007, 16:01, said:

Probabil de Tuiasi. Eu tot acolo vreau sa dau si cam am emotii la admitere la mate.


stai flex ca is usoare.. oricum se intra cu 7 :/

#48
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006
La taxa :) la fara nu intri cu 7
Da. La Asachi ma refeream

#49
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006
La AC se intra si cu 5 si ceva la buget. Problema e ca sunt doua specializari, iar la Calculatoare si tehnologia Informatiei mediile sunt mai marisoare, probabil in jur de 8.

#50
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006
Unde ai vazut tu 5 si ceva la buget nu stiu . La taxa ultima medie era 3 nu ? :) La taxa intra numai cei care nu au luat bacul <_<

#51
m.technik

m.technik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 15.02.2006
Nu am vazut, am sunat la secretariat si mi-au zis ca ultima de anul trecut a fost 5 si ceva, dar nu e relevant. (din cate am inteles, admiterea de anul trecut a fost destul de usurica)

#52
un_ipohondru

un_ipohondru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 03.06.2006

View PostNenea Zap, on Jul 14 2007, 19:28, said:

La taxa :) la fara nu intri cu 7
Da. La Asachi ma refeream

cunosc pe cineva care a intra cu 7si al 60'lea din 200+ sau cate locuri or mai fi. deocamdata pt mine este irelevant... sa vad cum ma descur la ac bucuresti, apoi daca intru la info iasi si abia dupa ac-tuiasi

#53
danny_nt

danny_nt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 22.10.2003
Nenea zapp esti asa entuziast de facultatea aia incat imi vine sa cred ca esti max anul 2 sau acum te pregatesti sa dai?
Chestii de genul ac rullz info sucks nu-si au rostul parerea mea. Pe cei care-i cunosteam ca au terminat Ac-ul nu aveau prea multe cuvinte de lauda.
La info mi se pare foarte nasol ca s-a scos examenul de admitere. Asa or sa intre multe avioane cu medii mari la bac dar care n-au o treaba.Cand am dat eu daca nu stiai mate sau info la un nivel destul de bun nu intrai, oricat aveai la bac.
Inca ceva daca ai intrat la buget nu inseamna ca iti da si loc la camin garantat sau nu neaparat iti da in Tirgusor.
Nu stiu daca mai au caminele alea inchiriate prin Bularga. Dar nu era prea vesel sa bati tot iasiul ca sa ajungi la facultate.
In afara de cativa profesori care sunt chiar sclipitori as zice restul sunt ori niste fosile ori n-au nici o treaba cu viata si vin sa-ti predea cu cartea.
Dar per ansamblu este o facultate buna. Pot sa zic ca n-am auzit vreodata sa se cumpere vreun examen, sau sa cumperi o carte ca sa treci asa cum se practica pe la politehnica.

#54
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,049
  • Înscris: 10.04.2006
Vad ca ai o vedere foarte buna de ai vazut in ce an sunt. Pacat ca nu te ajuta si ca sa citesti . Eu nu vad sa ma cheme ZAPP dar na, ma botezi tu :)
Cat despre profesori peste tot sunt si buni si rai, conteaza cum te descurci cu fiecare.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate