Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Facultatea de arhitectura

- - - - -
  • Please log in to reply
313 replies to this topic

#307
ionut121210

ionut121210

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2017
Salut. Anul trecut am terminat liceul și am luat bacul cu 8 și aș dori să dau la Mincu. Menționez că sunt praf cu desenul și întrebarea mea : câte luni de pregătire este necesar pentru a lua admiterea ? Este o variantă să fac cu doi profesori meditații in același timp ? Cât ar costa o ședința ?

#308
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,231
  • Înscris: 24.02.2007
Nu te cunoastem => n-avem idee cat ti-ar lua sa inveti ceva.

#309
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003

 ionut121210, on 04 mai 2017 - 00:27, said:

aș dori să dau la Mincu. Menționez că sunt praf cu desenul
Ciudata dorinta/placere daca nu te-a impins pana acum flacara pasiunii si spre desen!

#310
soricelucut

soricelucut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 835
  • Înscris: 25.02.2015
Nu mai exista facultati de arhitectura. Azi sunt doar facultati de ghetouri. :)

#311
Andidelcores

Andidelcores

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.09.2019
Salut! Stie cineva in Bucuresti profesori pentru meditatii la arhitectura? Si inca disponibili, cu locuri libere? Daca da, va rog nume sau un indiciu cum se poate ajunge la ei.
Am vazut ca de-a lungul threadului de aici, vechi din 2009 s-a tot discutat pe marginea profilor din facultate sau din afara ei. Multi au venit cu raspunsuri in "PM", iar la cele mai multe intrebari s-a raspuns evaziv.
Eu caut profesori din UAUIM, nu doar arhitecti. Si nu pentru ca "totul sa fie aranjat", ci pentru ca sunt mai la curent cu ce se intampla in programa, stiu subiectele si te pot forma. Dar ma impac cu ideea si asa, daca nu sunt profesori.. M-ar fi interesat sa lucrez cu cineva individual, nu in grupe mari de elevi. Dar din ce am vazut, nu prea exista asta. Majoritatea lucreaza in grupe, de la 20/30 de elevi intr-o clasa sau de 10/15 elevi intr-un atelier. Probabil ca asa se preda si in facultate..ori pretul per elev nu este unul rentabil..habar n-am, dar daca stiti sau aveti contacte, let me know!

#312
Sebantzz

Sebantzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2019
Sincer iti pot recomanda profesoara cu care am facut eu. Este asistent in anu 5 la UAUIM. Este o doamna super simpatica si de gasca, dar are niste conditii cat de cat importante de a te accepta. Prima conditie are legatura cu matematica( trebuie sa stapanesti cat de cat aceasta materie), a doua e sa te descurci cu materiile de bac( degeaba faci meditatie daca pici bacu) si a treia e seriozitatea( cand e de glumit e de glumit, dar cand e de munca muncesti). O cheama Rosu Flavia. Eu sunt acum student in primul an si faceam doar 6 in grupa( erau doar 2 grupe, clasa 12 si clasa 11/10) si lucram in atelier de la ora 8 dimineata pana la 7 seara. Nu stiu daca mai e asa si acum, dar poti sa incerci. Daca vrei numarul dansei sau alte date de contact doar anunta. Posted Image

Edited by Dany_Darke, 17 February 2021 - 23:16.


#313
Choirre

Choirre

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2020
Pentru Bucuresti, cei mai buni sunt Bercan, Nitulescu sau Frunzetti.
Dar sunt greoi si nu oricine ajunge la ei, insa sunt cam singurii care te obliga sa muncesti muult si sa inveti ceva intr-un timp relativ scurt.
La Rosu Flavia nu poti sa spui ca inveti iar tehnic vorbind unele probleme de GD ale studentilor din primu' an pe care inca ii mai mediteaza, o cam pun in dificultate pe dansa...
Restul care mai ofera lectii fie sunt arhitectii proiectanti, profesorii din Spiru dar mai bine va feriti de ei, fie sunt asistentii sau studentii de la Mincu, pe care merita sa-i cunoasteti.
spor!

#314
Sebantzz

Sebantzz

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 29.12.2019
Doamna Flavia nu mediteaza elevi din anu 1. A medita inseamna alt lucru, da ii mai ajuta cu un sfat cand ii cer ajutorul, dar asta nu inseamna meditat.Si Bercanu ii "mediteaza" pe fostii lui studenti cand au nevoie de ajutor.  Eu chiar am inteles de la ea, da nu e tocmai cea mai calma persoana din lume, dar macar nu te jigneste ca sa te faca sa desenezi in stilul ei cum face Bercanu( faimosul citat "Desenezi ca un porc'') sau iti da note mici ca Nitulescu, tot ca sa desenezi in stilul lui. Ea te ajuta sa iti descoperi tu propiul tau stil. Flavia explica chiar bine, chiar foarte bine daca esti atent. Plus ca dansa face pregatire care te ajuta si daca vrei sa dai in facultati ca UCL.Din cate am inteles, de la colegii de grupa, Bercanu si Nitulescu nu fac asa ceva, nute ajuta pentru a aplica la facultati din strainatate. Noi am facut mai multe lucrari in culori( ca e important sa stii ce culori sa alegi, cum sa alegi, etc) decat bercan, dar mai putineca cei de la Nitulescu( nimeni nu mai face fiecare plansa colorata).
Pe cine nu a pus in dificultate problemle lui Iulius Ionesc(s-a pensionat oricum, acum e mult mai lejer la GD)? Si Bercan se uita incrucis la problemele lui Iulius, Niculescu nici nu se uita pe ele( mai ales ca Iulius cu Nitulescu au avut o istorie Posted Image))))  ). Colegii mei din grupa, care au facut cu Bercan si Nitulescu( ca nu am avut pana acum colegi care au facut cu Frunzetti, in grupa eram 6 de la Flavia si restul de 25 erau de la Bercan si Nitulescu) nu stiau sa faca GD; eu cu inca 5 persoane( 4 de la Flavia si 1 de la Bercan) stiam GD. Cei drept nu stie sa faca acoperisuri cum le da Iulius cu 1000 de calcane si 1 gradina interioara care are pe 2 laturi calcan; nu stie sa faca asemenea lucruri ca nu sunt practice, cine pune gradina interioara cu calcane pe 2 laturi sau o cladire inconjurata de 1000 de calcane.

Edited by Dany_Darke, 17 February 2021 - 23:16.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate