Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Coltul ASEistilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#1045
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011

View Poststarsteel, on 3rd August 2012, 19:49, said:

Detalii despre Moxa D imi da cineva......banuiesc ca de pe pozitia 14 (total 265), prima optiune Moxa D va fi si cea viabila astfel ca ma intereseaza tot ce e de stiut dupa inscrierea electronica din perioada 15 aug - 5 sep:
- mod in care se face reapartizarea pe camere?
- e necesar spaga pt. camera mai buna?
- cum e camera?
- e necesar sa se faca curatenie inainte de inceperea anului universitar?
- se fac completari la dotari gen frigider etc.?
- exista retea internet?
- exista posibilitate sa-ti gatesti?
- camera are cada sau dus?
- cum sunt paturile (etajate)?
- e spatioasa pt. 4 persoane?
- exista orar de acces, interdictii?
- cat e plata lunara a chiriei?
- se platesc utilitatile (apa, energie, caldura)?
Raspuns:intra pe google si scrie asa "forum ASE";gasesti acolo tot ce-ti trebuie de la studentii ase-isti.

#1046
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,234
  • Înscris: 06.10.2006
Mersi, dimineata am gasit forumul si mi-a oferit raspunsul la cateva intrebari.

#1047
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Cum sunt planificate cursurile la master de cercetare sau profesional(cate zile pe saptamana,seara/la pranz)?ma refer la modul general.
Daca poate sa imi spuna cineva care e la master..Ms!

#1048
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011
imi da si mie cineva detalii despre sport. Am auzit multa lume ca mai bine sa nu faci ca nu e obligatoriu si ca nu se merita la cat de obositor devine avand in vedere ca are putine credite. Voi ce stiti?

#1049
Iulia_09

Iulia_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2012
Buna tuturor!!!!Am vazut pe site-ul ASE ca pentru sesiunea din septembrie sunt puse ''la bataie'' 820 de locuri cu taxa.Intrebarea mea este daca aceste 820 de locuri sunt numai pentru forma de invatamant cu frecventa sau si pentru forma de invatamant la distanta????rog sa imi raspunda cineva pt ca vreau sa ma inscriu in sesiunea din toamna si nu stiu ce sa fac!!!!!:(

#1050
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011
stie cineva cum merge netu in caminul moxa d? am inteles ca are restrictii la torente si ca in sesiune nu merge mai deloc

#1051
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011
(scuze s-a postat de doua ori mesajul)

Edited by claudia_bb, 26 August 2012 - 16:40.


#1052
Iulia_09

Iulia_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2012
Daca am nota la bac 7,81 as avea sanse sa intru la ASE in sesiunea din septembrie????????

#1053
claudia_bb

claudia_bb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 28.03.2011

View PostIulia_09, on 26th August 2012, 18:47, said:

Daca am nota la bac 7,81 as avea sanse sa intru la ASE in sesiunea din septembrie????????
cred ca depinde unde vrei sa intri. la rei engleza de exemplu nu ai sanse 8,38 a fost ultima medie la taxa

#1054
Iulia_09

Iulia_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 26.08.2012

View Postclaudia_bb, on 26th August 2012, 20:49, said:

cred ca depinde unde vrei sa intri. la rei engleza de exemplu nu ai sanse 8,38 a fost ultima medie la taxa


Nu nu vreau la REI.As vrea la Finante,Contabilitate,cibernetica sau management,la una din acestea 4 mi-ar placea f mult.Am vazut ca in sesiunea din iulie s-au intrat si cu medii mai mici de 7,81[la taxa].Sunt de parere ca in sesiunea din septembrie vor fi si mai putini candidati ca in luna iulie,cel putin asa am auzit de la unii.Voi ce credeti!!!!Multumesc tuturor celor care imi raspund!!!

#1055
FCBARCELONA

FCBARCELONA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 24.04.2005
Salutare.Am intrat la master la ASE la Facultatea de Relatii Int la taxa(deoarece nu m-am dus sa dau examen,ca daca ma duceam,5 trebuia sa iau ca sa intru la buget,dar in fine,a fost greseala mea).
Intrebarea mea este:pot sa ma mut la un alt master,tot la taxa care nu si-a completat locurile?Si daca merge ,pot sa ma mut doar in cadrul masterelor de la REI sau si la alte facultati?
Multe dintre mastere nu si-au completat locurile la taxa.

#1056
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,230
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă e cineva interesat, din revista "Arhitectura" nr. 1/1973 (anul XXI * - nr. 140) articolul "Academia de Studii Economice - București / clădirea nouă" (de fapt sunt clădirile noi, că-s 2) de Arh. Cleopatra Alifanti
Colectivul de proiectare: arhitecții Cleopatra Alifanti, Paula Cumpănașu, Ruxandra Panaitescu, Constantin Spandonie, Ruxandra Stamatin
Institul Proiect București

P.S. Poza cu mozaicul am pus-o separat, pt. că dacă o băgam în documentul P.D.F. avea fișierul peste 8 Mega și nu mergea să-l atașez
P.S. 2 La pg. 8, distanța dintre coloanele de susținere a pasarelei apare mai mare între cele 2 din mijloc și cele dinspre Dacia decât între cele din mijloc și cele dinspre Cibernetică din cauză că am scanner A4 și a trebuit să fac imaginea din 2 bucăți :(

Attached File  Arhitectura nr. 1 pe 1973 (anul XXI - nr. 140) pg. 6-13 A.S.E. Bucuresti - cladirea noua (v1).jpg.PDF   7.51MB   4 downloads
Attached File  Arhitectura nr. 1 pe 1973 (anul XXI - nr. 140) pg. 12-13 A.S.E. Bucuresti - cladirea noua.jpg   374.61K   11 downloads

* anul 1 al revistei se considera încă ca fiind 1952, anul în care a apărut primul număr al revistei "Arhitectura R.P.R."; ulterior s-a revenit la anul 1906, anul când a apărut prima revistă "Arhitectura"

#1057
tiopedi

tiopedi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 21.11.2014
http://online.ase.ro/
http://www.ase.ro/20...erat/AnexaB.pdf
http://www.ase.ro/20...erat/AnexaC.pdf
http://www.ase.ro/20...nta/anexa_C.pdf

Edited by tiopedi, 17 January 2015 - 20:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate