Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Coltul ASEistilor

- - - - -
  • Please log in to reply
1056 replies to this topic

#1
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005
Daca tot au politeshnistii sa aiba si aseistii.
In alta ordine de idei.. ce va place si ce nu, la ASE?

Foarte important!!! inainte de a posta scrieti la ce facultatea sunteti sau ati fost si eventual la ce specializare!!!

Am terminat - SELS franceza, sunt la FABIZ - master gest. afac.

Eu una in primii doi ani i-am injurat de mama focului pentru ca in plina iarna, in conditiile in care pauza era de 10 min, noi trebuia sa ne mutam de la 5201 la 4012 de exemplu (adica din Cihosky in Prelungirea Biserica Amzei pentru necunoscatori). Si se mai intrebau de ce chiulim...

In 3 si 4 a fost super ok pentru ca aveam cursuri in aceeasi cladire cam toata saptamana, iar la master si mai genial pentru ca am cursuri in 4012 tot anul :D

Ce mi s-a parut mie super tare pe perioada facultatii a fost ca aveam cursuri doar 3 zile pe saptamana(  marti, miercuri, joi). Una era libera ca asa e la tot ASE-ul (cica e zi de practica) iar una ne-o eliberam noi vorbind cu profii si mutand cursurile.

Mie mi-a placut la ASEul, desi exista niste profi carora am sa le umplu in continuare frigiderul de fiecare data cand imi voi aduce aminte de momentele rusinoase in care m-au pus (Avram la conta SELS franceza, Tanasoiu - statistica, aceeasi fac :D)

#2
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006
Eu am intrat anu asta la Cibernetica.

Are cineva idee cate ore avem pe saptamana si cum sunt structurate ?

Va rog sa lasati cateva informatii despre cum este atmosfera la acea facultate (profi, colegi, cursuri, etc.). :) Multumesc.

#3
bisoux

bisoux

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 08.06.2005

 Meltdown, on Aug 18 2006, 11:45, said:

Eu am intrat anu asta la Cibernetica.

Are cineva idee cate ore avem pe saptamana si cum sunt structurate ?

Va rog sa lasati cateva informatii despre cum este atmosfera la acea facultate (profi, colegi, cursuri, etc.). :) Multumesc.

:o:O:O:O bv...cat ai invatat pentru asta?

#4
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006
eu am intrat la finante, si habar n-am cu ce se mananca facultatea asta. cat despre economie, nu stiu absolut nimic. o sa am de tras in facultate.

#5
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006

 bisoux, on Aug 18 2006, 16:06, said:

:o:O:O:O bv...cat ai invatat pentru asta?

Un an de zile. Plus ca am avut noroc.  :coolspeak:

#6
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

 Cea Care, on Aug 19 2006, 01:10, said:

eu am intrat la finante, si habar n-am cu ce se mananca facultatea asta. cat despre economie, nu stiu absolut nimic. o sa am de tras in facultate.

Felicitari, tocmai ai intrat la una din cele mai grele facultati din ASE :naughty:  Dar lasa ca te descurci tu!

#7
Mina

Mina

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 29.04.2005

 Meltdown, on Aug 18 2006, 11:45, said:

Eu am intrat anu asta la Cibernetica.

Felicitari!  :peacefingers:
Dar fii atent ca se cam lasa cu multe restante. :console:

#8
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
Eu am trecut anul 3 la Finante  :naughty: .
Mi-a placut mult in primii 2 ani, dupa cum zicea cineva mai sus doar 3 zile pe sapt se mereg la cursuri, iar anul trecut datorita modulelor nu stiu cum am facut dar mergeam la facultate doar lunea toata ziua si in rest libeeer.
Ce viata.. :coolspeak: .

#9
Cea Care

Cea Care

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 05.08.2006

 annaiss.derrian, on Aug 19 2006, 11:29, said:

Eu am trecut anul 3 la Finante  :naughty: .
Mi-a placut mult in primii 2 ani, dupa cum zicea cineva mai sus doar 3 zile pe sapt se mereg la cursuri, iar anul trecut datorita modulelor nu stiu cum am facut dar mergeam la facultate doar lunea toata ziua si in rest libeeer.
Ce viata.. :coolspeak: .

la semnatura ai versuri din damien rice - the blower's daughter

on: mai povesteste despre facultate. cum sunt profii, daca stai sau nu in camin, cum e viata p-acolo...

#10
annaiss.derrian

annaiss.derrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 12.03.2006
Pai ce sa fie? ca peste tot  ;) .
Sunt din Bucuresti, deci stau la mama acasa  :cursing:  (in primul an a fost cam suparator acest lucru pt mine ca aveam impresia ca in camine e raiul pe pamant, m-am convins iute ca nu e asa, si daca nu ai super medie sau super pile ajungi intr-un jeg total :( ). Colegii mei sunt majoritatea din provincie, e nasol in vacante ca pleca toti acasa si se sparge gasca. E frumos la inceput, lume noua, prieteni noi, multi stau in apartamente inchiriate si ne strangem la ei, sau prin camine.
Profi au fost ok, de mentionat spre admirare Dl. Ionescu Bogdan. - prof de info.  :coolspeak:
Bafta!

#11
OKT

OKT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 23.01.2005
Am intrat la Management economic - buget. Astept sa citesc impresii despre aceasta facultate :)  .Anul universitar incepe pe 1 Octombrie ?   Se invata doar bazele informaticii sau ceva mai aprofundat ?

#12
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006

 Meltdown, on Aug 18 2006, 11:45, said:

Are cineva idee cate ore avem pe saptamana si cum sunt structurate ?

Va rog sa lasati cateva informatii despre cum este atmosfera la acea facultate (profi, colegi, cursuri, etc.). :) Multumesc.
http://www.csie.ase.ro/orarii.asp   Ca sa iti faci o mica idee  <_<
Prea multe nu iti pot spune, eu sunt pe vechiul sistem  :P      Insa atmosfera, cu mici exceptii este una de exceptie  ;)  
Daca mai vrei detalii, spune :D

#13
Meltdown

Meltdown

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 07.02.2006

 vladdy99, on Aug 19 2006, 19:23, said:

http://www.csie.ase.ro/orarii.asp   Ca sa iti faci o mica idee  <_<
Prea multe nu iti pot spune, eu sunt pe vechiul sistem  :P      Insa atmosfera, cu mici exceptii este una de exceptie  ;)  
Daca mai vrei detalii, spune :D

Hell yeah... :)

 Mina, on Aug 19 2006, 11:21, said:

Felicitari!  :peacefingers:
Dar fii atent ca se cam lasa cu multe restante. :console:


De ce zice toata lumea asta ?  :deadtongue:

Aaaaaaaaaaa... si ... e adevarata faza aia cu bila ? Io vad ca inca mai sta in picioare.  :worthy:

#14
kretzu77

kretzu77

    Custom title

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,441
  • Înscris: 06.06.2006

 annaiss.derrian, on Aug 19 2006, 18:00, said:

(in primul an a fost cam suparator acest lucru pt mine ca aveam impresia ca in camine e raiul pe pamant, m-am convins iute ca nu e asa, .......

in camine e raiul pe pamant daca te duci pe acolo la una, doua colege de facultate (poti si sa innoptezi uneori)  :naughty:

io am terminat CIG- la zi; concluzie: am intrat al draq de greu dar facultatea a fost destul de usoara (am luat chiar si bursa, aveam si serviciu, nu ratam discotecile si noptile pierdute) si credeti-ma - nu sunt un geniu  :coolspeak:

#15
Dokken

Dokken

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,151
  • Înscris: 27.06.2004
Avand destul timp liber la Poli, anul trecut am dat si la ASE. Deci, acum, sunt anul II la REI.

Facultatea mi se pare super usoara. Am avut parte numai de profesori ok. Legat de examene, am invatat cu o zi, maxim doua inainte, iar ca nota, se obtine foarte usor un 8-9-10.
Am avut si 2 restante (micro si macro) prin neprezentare la examen - s-au suprapus examenele cu cele de la Poli.
Ca ore, am avut atat in Comert, cat si in Cibernetica sau in Moxa. Cel mai mult imi placeau orele din Cibernetica - aveam laptopul cu mine si eram atent la altceva decat la cursurile predate de nu-stiu-cine. Sper ca anul asta sa am ore mai mult in Cib!

Iar acea bila nu prea are sanse sa cada. In caz ca sunt, avem grija noi, baietii sa ducem traditia mai departe!  :notangel:

#16
Eagle Raider

Eagle Raider

    try

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,959
  • Înscris: 29.04.2006
wow sunt uimit de ce citesc pe aici   :w00t:  poi din ce citisem pana acum de pe edu nu era deloc asa cum ziceti voi pe aici , marfa

a, era sa uit eu sunt la EC GEN la buget, deocamdata :P pai decat 3 zile pe sapt,marfa, acu mai am sa rezolv cu caminu sa vad, daca e bine , daca nu ma duc in alta parte :D

Edited by xella, 23 August 2006 - 00:28.


#17
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003

 Meltdown, on Aug 21 2006, 14:48, said:

Aaaaaaaaaaa... si ... e adevarata faza aia cu bila ? Io vad ca inca mai sta in picioare.  :worthy:


Pai e inca acolo ca nu a iesit nici o virgina :D:D:D


Eu am facut Cibernetica si 2 ani de Finante. Cibenetica e destul de grea, trebuie sa mergi la seminarii, la laboratoare ca sa ai sanse sa iei examenele. Doar cu cititul in sesiune nu merge.

Edited by johnny bravo, 23 August 2006 - 14:39.


#18
xella

xella

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 01.06.2005

 johnny bravo, on Aug 23 2006, 15:38, said:

Pai e inca acolo ca nu a iesit nici o virgina :D:D:D

Te inseli, eu cunosc cel putin 5. Dar mai exista un topic pe tema asta....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate