Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Intre ce pret si ce pret faceti un website ?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
uite ca sa-ti faci o impresie despre proiect:

Quote

Build a simple game using Macromedia Flash to help teach 10 year old children maths

The game must have a high level of dynamic interaction with the user.

It should consist of multiple choice questions with the ability for the user to click on the correct answer

The game should consist of 3 -5 levels covering different maths topics and after each level a score must be presented to give the user feedback to show how well they are learning the material.

There are already similar games of this nature available on the internet which we need our game ideas based upon, the links can be sent upon request.

A Word document with the explanation of coding used, this is needed as we are not too familiar with the coding that is used in this program and if we are asked to explain the coding that has been used to implement this game, we need to know how it was made!

A Word document with user guide of how to use the features of the game

Along with the above requirements please see attachment for full requirements specification.

Please contact me if you have any further questions.

Thanks
ne-am hotarat sa lucram cu flash,php si mysql.
faza mai dificila e ca trebuie butoane cu raspunsuri gresite(3) si unul cu rezultatul corect si aflarea butonului corect la fiecare intrebare pentru a calcula un scor....intrebarile se pot modifica, trebuie un admin area pt intrebari raspunsuri,
inca ceva: au fost 4 biduri de 300$ si unul de 100$, si cel castigator de 150$.
ce spuneti...merge 150$ sau ar trebui ceva mai mult ? cat ?

ps: ma scuzati ca va bat la cap cu asta...eu nu sunt domnul aproximatie, iar pretul mi se pare cam mic

#38
[urban]

[urban]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.11.2006
Dupa parerea sincera a mea 150 mi se pare putintel, acum asta decideti si voi, vedeti cat timp acordati proiectului, ideiile si produsul finit(pre conceput). Dar pentru ce se cere si ce faceti voi mi se pare prea putin 150E, 200-250E as cere eu.

#39
[urban]

[urban]

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 08.11.2006
Scuzati spamul dar nu e cu intentie, sincer acum. stergeti post-urile spam, multumesc. :(

Edited by [urban], 09 November 2006 - 20:39.


#40
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
pe acest site cica primaria a dat 16.000 euro  :cursing:  http://www.primaria-iasi.ro/

#41
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
woow....cam mult...cam prea mult, mult prea mult :death:

#42
lovelife

lovelife

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 191
  • Înscris: 24.08.2006

Quote

' date='Nov 9 2006, 20:38' post='2085906']
Scuzati spamul dar nu e cu intentie, sincer acum. stergeti post-urile spam, multumesc. :(

Ehe astea nu intra la categoria site-uri ci la categoria mita, spaga, comisioane, eu am vazut un site si mai naspet de 50.000Euro

#43
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
e bunicel site-ul dar nu face nici pe departe 15.000 E ... maxim 500E
de obicei asa se intampla cand lucrezi pt stat si esti platit din banii publici, pe consilieri ii doare-n **** de banii oamenilor

#44
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
nu arata deloc bine, arata jalnic ;)

#45
danyboy2010

danyboy2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 18.09.2005

Quote

e bunicel site-ul dar nu face nici pe departe 15.000 E ... maxim 500E
de obicei asa se intampla cand lucrezi pt stat si esti platit din banii publici, pe consilieri ii doare-n **** de banii oamenilor

Nu uita CMS-u din spate + ca dak in pret e inclus si asta: https://dfpl.primaria-iasi.ro/ atunci isi face banii

Plus ca siteul a fost facut de o firma ..deci 16% stat..
E un pret ok parerea mea

#46
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
da ce cms are domle de costa 15000 euro?  :huh:

#47
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Site-urile de la institutiile de stat sunt obtinute cu diferite comisioane, si se ia pe ele cat mai mult, ca nu dau de la ei.
Pentru un site de prezentare +CMS iau cam 300 euro, iar pentru un portal de la 800 euro in sus, in functie de complexitate

#48
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostGarfield, on Nov 13 2006, 10:09, said:

pe acest site cica primaria a dat 16.000 euro  :cursing:  http://www.primaria-iasi.ro/
:puke: WHAT???????  :death:  :death:
Pe ala nu as da mai mult de 100-150 € nici sa-mi puna cineva cutzitu` la gat :cursing:
Si ne mai intrebam de ce se imbogatesc unii peste noapte :death:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate