Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Intre ce pret si ce pret faceti un website ?

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
eevahn

eevahn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.02.2006

View PostC0rnholio, on Aug 18 2006, 18:15, said:

Pai totul depinde de cine iti face siteul si de CUM ti-l face. Gasesti tot felul de copii care iti fac site si pe 500 mii - 1 milion. Totul depinde de ce bani dai si ce primesti in schimb.

Eu unu plec de la 100-150 Euro in sus si am experienta de vro 4 ani. In general site-uri de prezentare in flash. Am vro 20-30 facute in general pt oamenii de afara ca Freelancer ... amu nush ... sunt preturi si preturi.

si cam cat se ia pe un site facut complet in flash cu guestbook, formulare de comanda, animatii complexe si multe pagini, imagini????

#20
cheloo emil

cheloo emil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 272
  • Înscris: 08.11.2005

View Postagain, on Aug 18 2006, 22:04, said:

e si asta o suma, iti fac un marquee pt suma asta
ai avansat :peacefingers:
on-topic:
fac eu cu 10 euro, dala frumos cu stelute, efecte speciale + plus..super oferta : sunet pe fundal (manea)
sau
de la 200 pt. un site pt.oameni normali

#21
rasputzin

rasputzin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 29.08.2004
locosaint vreau si eu un tort care ma face atat de fericit ca pe individul din demo-ul tau.
„Societatea noastra produce torturi pentru diferite ocazii. Gama noastra cuprinde: torturi medievale, torturi antice si torturi naziste.”

Eu fac site-uri intre moca si 1.000 de euro. Prefer mia de euro.

Attached Files


Edited by rasputzin, 20 October 2006 - 03:34.


#22
Dever

Dever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 13.07.2005
@infern0 portal / magazin online de la 1000 E (personal)

@355 ai vrut sa spui ca ai desenat un skin pt wordpress ?

@chello emil poate la un mom. dat o sa ne intalnim si/sau o sa colaboram ... si eu sunt tot din Ploiesti

P.S. Lasati site-urile de prezentare pt designerii aia "priceputi" si faceti site-uri mai complexe (daca aveti unde sa gasiti clientii astia) ... pentru ca acolo ies banii proportional cu munca.

#23
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005

View PostDever, on Oct 20 2006, 14:04, said:

@infern0 portal / magazin online de la 1000 E (personal)

@355 ai vrut sa spui ca ai desenat un skin pt wordpress ?

@chello emil poate la un mom. dat o sa ne intalnim si/sau o sa colaboram ... si eu sunt tot din Ploiesti

P.S. Lasati site-urile de prezentare pt designerii aia "priceputi" si faceti site-uri mai complexe (daca aveti unde sa gasiti clientii astia) ... pentru ca acolo ies banii proportional cu munca.
am facut ceva asemanator cu word pressu dar cu mult mai putine functii, iar designu era chiar nasol... -_- asa a vrut americanu, asa i-am dat

#24
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
70-100$ un template pentru o pagina (template) high quality, full css, cod valid.

CMS, portal, site-uri pentru comunitati sau alte jucarele in php facute de la zero, depinde de marime: 200$ - 1000$+

Full flash + XML - 150$+

Quote

si cam cat se ia pe un site facut complet in flash cu guestbook, formulare de comanda, animatii complexe si multe pagini, imagini????

Depinde 300-500$

#25
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005

View Postmiromulus, on Oct 21 2006, 01:01, said:

70-100$ un template pentru o pagina (template) high quality, full css, cod valid.

CMS, portal, site-uri pentru comunitati sau alte jucarele in php facute de la zero, depinde de marime: 200$ - 1000$+

Full flash + XML - 150$+
Depinde 300-500$
tu lucrezi pe siturile de freelanceri...? (pe rac nu prea poti lua preturile astea... :o )

#26
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Post355, on Oct 21 2006, 09:28, said:

tu lucrezi pe siturile de freelanceri...? (pe rac nu prea poti lua preturile astea... :o )

Zau? Ia ofera munca de calitate, explica-le ce le vei da, arata exemple si apoi o sa vezi cum o sa-ti dea linistit si 100 - 150$ pe 2 modele grafice ale aceleiasi pagini sau 100$ pe un flash de un minut. Daca incepi sa ceri si demonstrezi ca poti oferi calitate nu numai ca o sa primesti banii dar o sa se si poarte cu tine total diferit de aia care asteapta marea cu sarea pentru 30.

Si eu am facut la fel, ceream putin ca sa elimin concurenta. Si munceam mult pentru putin. De cand am inceput sa cer sume serioase, situatia s-a schimbat cu 180 de grade.

In RAC am cerut (si primit) 65$ ca sa tai o singura pagina (layout-ul lor), cod valid, doar css si 150 pentru 3 pagini, 125$ ca sa fac 2 layout-uri (doar desen) pentru un artist de gradini, 300$ pentru o galerie de imagini in flash., 180 pentru un slideshow cu xml, etc. Bani se ofera dar oamenii vor calitate.

A, si eu sunt copil mic. Bataglia de aici din forum imi da lectii in materie de negocieri si stabiliri de preturi :D

p.s. cele mai bune preturi le obtii de la clientii fideli si de la cei care sunt la prima experienta in RAC, GAF, etc

Edited by miromulus, 21 October 2006 - 21:52.


#27
Aris4DM

Aris4DM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 16.08.2005
un pret estimativ as dori pentru un site? design facut de mine, doar partea de php, un script de autentificare (campuri date de mine), upload poza,  useri sa poata sa-si poata trimite mesaje intre ei, si pentru inceput c-am atat, plus pe viitor adaugare  de noi module.

#28
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
NUMAI php? sau ai nevoie si de integrarea html?

#29
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
@Aris4DM , 100E

#30
dentastyle

dentastyle

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 29.10.2006

View Postcrst_g, on Oct 31 2006, 19:59, said:

NUMAI php? sau ai nevoie si de integrarea html?

dar doar pentru un layout pentru o singura pagina, cam cat credeti ca ar fi pretul cinstit?

#31
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postdentastyle, on Nov 2 2006, 00:55, said:

dar doar pentru un layout pentru o singura pagina, cam cat credeti ca ar fi pretul cinstit?

o pagina high quality, html/css cod valid - 100-125$ + 50$ pentru o pagina de interior

#32
lucaiuli

lucaiuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 01.02.2006
Nu luati fratilor mai putin de 100 (E sau $) ca asa se invata si vin la tine si spun ca e prea scump 1.500.000 pentru o pagina. Trebuie educati in felul asta sa plateasca cat se merita, nu suntem indieni care sparg piata, insa un lucru original si unic (nu furaciune si template modificat) trebuie platit cum se cuvine.

Bafta.

Iulian

#33
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
ok :)

#34
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Postlucaiuli, on Nov 6 2006, 19:02, said:

Nu luati fratilor mai putin de 100 (E sau $) ca asa se invata si vin la tine si spun ca e prea scump 1.500.000 pentru o pagina. Trebuie educati in felul asta sa plateasca cat se merita, nu suntem indieni care sparg piata, insa un lucru original si unic (nu furaciune si template modificat) trebuie platit cum se cuvine.

Bafta.

Iulian

Indienii din RAC sunt una. Zilele trecute am aflat ce salarii au indienii din webdesign, la ei in tara, de la cineva de acolo: 800-4000 de euro. Aia care nu-s capabili vin pe site-urile de freelance si arunca biduri de 30.

#35
355

355

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 02.11.2005
joc in flash pt matematica in lb. engleza, ia intrebari din baza de date (mysql) cu ajutorul php, intrebarile se pot modifica din admin area....CAT ? :naughty:

#36
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

View Post355, on Nov 9 2006, 14:57, said:

joc in flash pt matematica in lb. engleza, ia intrebari din baza de date (mysql) cu ajutorul php, intrebarile se pot modifica din admin area....CAT ? :naughty:

E banal. Face 150$ si cu un enviroment dragut

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate