Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Facultatea de Geografie din cadrul Universitatii Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1561 replies to this topic

#19
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
pentru ca nu ti-a explicat ala  :deadtongue:

#20
Alecsa707

Alecsa707

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2006
Asta asa e.

Ai idee cand se afiseaza prima/ultima medie cu care s-a intrat? Am tercut ieri pe la facultate si nu era nimic.

#21
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Rezultatele se afiseaza pe 4 septembrie. Totusi ar fi bine sa mergi dupa ce se rezolva contestatiile.

#22
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Eu am facut 2 ani de Geografie...parerea ma:profii sunt niste incuiati..in frunte cu madam Patroescu,care are o placere perversa in a jigni studentii... Sunt totusi si cativa profesori super,gen Braghina,Nicolae...Zaharia....
Intr adevar,atmosfera in practica est extraordinara :kisstogether:

#23
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
S-au afisat rezultatele undeva pe net, nu stiu sigur unde.
Cici a intrat la turism la fara plata  :coolspeak:
Am inteles ca aici ultima medie la taxa a fost in jur de 9,20 -9,30  :huh:
Oricum azi se afiseaza si la facultate.

#24
Minxieee

Minxieee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.07.2005
As fi interesata sa aflu de la studentii acestei facultati in ce consta practica.  Merci mult.

#25
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Pai...din cate stiu eu,sunt 2 practici/an...In anul 1 se merge in Orsova si in Delta(super),iar in anul 2...un fel de tur al tarii,nasol e ca stai mai mult in autocar + o practica in Calimanesti :coolspeak:

#26
Alecsa707

Alecsa707

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.08.2006
Jaqueline, felicitari prietenei tale :D Si mersi pt informatii; o sa caut pe net rezultatele.

#27
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Alecsa707, on Sep 11 2006, 13:06, said:

Jaqueline, felicitari prietenei tale :D Si mersi pt informatii; o sa caut pe net rezultatele.
Np, o sa-ti pot da si mai multe informatii dupa ce incepe facultatea  :)

#28
ventdeea

ventdeea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.10.2006
Buna! sunt si eu in anul I la fac de geografie si vreau sa stiu ce imi recomandati la orele facultative.

#29
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006
Are cineva cursuri de Pedagogie in format electronic?
Alte cursuri de geografie, carti la schimb (in format pdf, doc, txt, etc) de geogra, eu am de  la  Spiru Haret.
Pt. e-mail apasa PM.

Edited by madradu, 10 October 2006 - 10:42.


#30
carmenn

carmenn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.09.2006
Ma bucur ca am gasit acest topic, ma intereseaza foarte mult, in afara de detalii despre facultate pe care le-am mai prins cat de cat din discutiile voastre, ce fac dupa ce termin Geografia Turismului? In cazul in care e cineva care a terminat, m-ar ajuta sa aflu ce ati facut in calitate de absolvent al facultatii respective, care e denumirea, ce scrie pe diploma. De asemenea, si daca v-ati angajat in timpul sau imediat dupa facultate si unde. De admitere nu mai intreb ca mai e un an si ceva pana dau eu, deci se pot schimba multe, poate chiar sa se scoata locurile de la buget, deci sa nu mai fie nici o concurenta pt locurile fara plata  :)

#31
madradu

madradu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 26.07.2006

 carmenn, on Oct 31 2006, 19:41, said:

Ma bucur ca am gasit acest topic, ma intereseaza foarte mult, in afara de detalii despre facultate pe care le-am mai prins cat de cat din discutiile voastre, ce fac dupa ce termin Geografia Turismului? In cazul in care e cineva care a terminat, m-ar ajuta sa aflu ce ati facut in calitate de absolvent al facultatii respective, care e denumirea, ce scrie pe diploma. De asemenea, si daca v-ati angajat in timpul sau imediat dupa facultate si unde. De admitere nu mai intreb ca mai e un an si ceva pana dau eu, deci se pot schimba multe, poate chiar sa se scoata locurile de la buget, deci sa nu mai fie nici o concurenta pt locurile fara plata  :)
La ce facultate de Geografie esti?

#32
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 madradu, on Nov 3 2006, 18:44, said:

La ce facultate de Geografie esti?
fata e inca la liceu  :lol:


@carmenn: eu stiam ca tre sa mai faci unele cursuri de ghid si de management (spre binele tau), si de angajat, gasesti. Acum depinde de cat de interesata esti.

#33
Just_in

Just_in

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,049
  • Înscris: 31.03.2006
De Geografia de la Iasi ce stiti?

#34
yapy

yapy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 723
  • Înscris: 21.09.2006
a ramas faza cu 50% din media de admitere=media geografie 9-12?
ca mi-a dat ratata aia 2 ca am vorbit in clasa a 9-a ,nici n-a vrut sa ma asculte sa vada daca stiu sau nu,si mi-a iesit 6 media,in rest 9,50,10,9,50

e de ajuns sau "am pus-o" ???
fiti sinceri sa nu ma duc la aia acolo aiurea si sa ma trezesc ca ies pe poarta ca femeia de servici de acolo...

#35
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 yapy, on Nov 22 2006, 19:53, said:

a ramas faza cu 50% din media de admitere=media geografie 9-12?
ca mi-a dat ratata aia 2 ca am vorbit in clasa a 9-a ,nici n-a vrut sa ma asculte sa vada daca stiu sau nu,si mi-a iesit 6 media,in rest 9,50,10,9,50

e de ajuns sau "am pus-o" ???
fiti sinceri sa nu ma duc la aia acolo aiurea si sa ma trezesc ca ies pe poarta ca femeia de servici de acolo...
Momentan da, dar nu se stie cum o sa fie la anu.  :)
Totusi e prea devreme sa te gandesti, pentru ca-ti mai trebuie si 25% BAC-ul si 25% media la prima limba straina.
Dupa ce dai BACu' si ti se incheie si mediile, atunci merita sa te gandesti serios  :peacefingers:

#36
carmenn

carmenn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 09.09.2006
Poate unii din cei care vad ce scriu acum au mai vazut si la ASE. Eu vreau sa urmez turismul si ai mei intreaba "de ce nu la ASE(Comert, turism, servicii)?". Ajutati-ma sa le raspund, din ce mai stiti

Adica de ce sa merg la Geografia Turismului, si nu la ASE, la sectia amintita. Astept sugestii, multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate