Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Matrix Revolutions (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#19
Shobolanu

Shobolanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 896
  • Înscris: 08.12.2001
mdea - uite farnecul lui matrix era ca nu aparea partea erotica asa pronuntat ca in partea a 2-a unde saracu neo i-o trage gagicii cu paru' scurt de-i sar capacele + de asta se demonstreaza ca nu intotdeauna niste efecte misto fac un film bun .

#20
drlove40

drlove40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 23.05.2003
Ati fost asa de bucurosi ca a aparut Matrix 2...
Cand v-am spus ca e desen animat nu m-ati crezut...
Cred ca o sa ia Zmeura de aur pe 2003
Imi dau seama cum e Matrix 3; dar oricum fraieri vad ca mai sunt...
va propun un film care mie mi-a placut mult
Turnul din Pisa
Dupa ce-l vedeti mai vorbim

#21
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Eu astept si 3-ul ca sa le vad pe toate unu' dupa altul, ca nu am vazut niciunul. (Cu toate ca subtitrarile cred ca le stiu pe dinafara...).

enjoy,

Mtz

#22
Swap

Swap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 28.07.2003
Nu face gresala sa le vezi unul dupa altul ...
Matrix (1) trebuie vazut de mai multe ori (macar 2) ca sa intelegi calumea filmul ...
Daca o sa le vezi unul dupa altul, o sa te plictisesti in timp ce ruleaza matrix reloaded ... este naspa fata de 1.

#23
blueghost

blueghost

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 495
  • Înscris: 17.04.2003
o alta chestie care m-a enervat e ca Monica Bellucci, care arata mult mai fain decat Carry Anne Moss, are un rol minuscul in Matrix2. adica dupa ce s-au chinuit s-o aduca pe cea mai tare tipa din lume la ora actuala i-au dat un rol in care singura chestie importanta pe care o face e sa-l sarute pe Neo in timp ce acesta se gandeste la Trinity.
sper sa aiba un rol mai bun in Matrix3.

#24
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
treaba cu "dezamagirea anului" nu-i nici chiar asa dupa parerea mea...mie mi-au placut mult amandoua partile.....si ultima parte sigur o sa fie cea mai tare adica dementiala  :yeah baby  totul depinde de gusturi....daca intelegi despre ce e vorba in acest film (filozofia) e un film supermarfa....daca nu intelegi acest lucru ai vazut degeaba filmu...mai bine nu te uitai......

#25
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002
yeap.. sure.. "filozofie"... aberatii...

Man.. toata lumea spune ca M2 a fost cu mult mai slab decat primul.. si stii de ce?
Primul a avut multe lucruri noi (ideea a fost una noua "pe piata", efectele speciale s.a.m.d.) . Al doilea a adus prea putine lucruri noi in "filozofia" filmului... de asta a fost o "dezamagire".

Din cate vad prin reclame, M3 va fi mai mult despre efectele speciale.. si nu va aduce nimic nou in "filozofie".

Mie personal mi-au placut amandoua partile, dar din motive complet diferite...
Oricum abia astept sa apara si M3...


There is no spoon.

#26
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
@ blueghost:  "dupa ce s-au chinuit s-o aduca pe cea mai tare tipa din lume la ora actuala "

stai tu linishtit ca nu s-au chinuit aia s-o bage pa aia in film. o fi ea cea mai "tare", dar numai catziva shtiu cat a "muncit" (cu gura/fundul mai mult) ca sa apara cateva minute in Matrix Reloaded. parerea mea e ca nu avea ce cauta, ca si nevasta lu' Will Smith de altfel...

#27
JohnDoe

JohnDoe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by brandonel
@ blueghost:  "dupa ce s-au chinuit s-o aduca pe cea mai tare tipa din lume la ora actuala "

stai tu linishtit ca nu s-au chinuit aia s-o bage pa aia in film. o fi ea cea mai "tare", dar numai catziva shtiu cat a "muncit" (cu gura/fundul mai mult) ca sa apara cateva minute in Matrix Reloaded. parerea mea e ca nu avea ce cauta, ca si nevasta lu' Will Smith de altfel...

Pai, IMHO, toate alea "cele mai tari din lume la ora actuala" tot prin metodele astea "neortodoxe" (care de fapt intre timp au devenit ortodoxe ;) ) au ajuns unde au ajuns...

#28
Dracula

Dracula

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 23.10.2003
http://aintitcoolnew...ay.cgi?id=16340


Au aparut primele cronici la "Revolutions"...

Se pare ca Bellucci are un rol mic, dar foarte important pentru ce se intimpla in al treilea film...

#29
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
mai avem putin......13 zile and counting..... :) cred ca rezervarile la mall or sa se faca cu 4 zile inainte cel putin...... :yeah baby

#30
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Chiar nu e nimeni pe aici care sa fi vazut Matrix-ul 3?
Ca premiera a fost ieri.

http://biz.yahoo.com...0/206149_1.html

enjoy,
Mtz

#31
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
eu shtiam ca apare pe 5 nov...

#32
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
Chiar nu l-am vazut....si nu stiam ca a fost ieir premiera.....asta inseamna ca este o posibilitate f mica sa apara si pe net camere nu? :OK:

#33
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
a fost o chestie foarte restransa shi foarte putzin probabil ca acolo sa fi fost cineva cu echipament sa filmeze...

#34
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Personal nu am vazut Matrix Reloaded. Am auzit prea multe lucruri proaste despre el, chiar daca l-am asteptat mult. Era sa ma duc, dar ni anumite motive nu am mai mers. Matrix 1 l-am vazut de minim 5-6 ori

Intrebare: Trebuie sa vad reloadedu ca sa inteleg Revolutions? Au un fir, sau sunt povesti nelegate intre ele?

:cya:

#35
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
sunt chiar foarte legate 2 de 3..nu stiu daca intelegi ceva daca te duci numai la 3.....sunt chiar curios....ia incearca varianta asta......sa-mi spui dupa ce vezi filmu la cinema daca ai legat ceva   ;)

#36
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
@neo

Te cred. Asa ca mai bine nu fac experimente. Ma uit la Reloaded si apoi merg frumos la cinema sa vad Revolutions.

:cya:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate