Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Zonele din tara fara acoperire GSM sau CDMA. Reclamati aici.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
549 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Nu de multe ori se intimpla sa ne aflam in tara in zone fara acoperire mobila, fapt de cele mai multe ori frustrant, mai ales daca locuiesti sau te afli in vacanta in zona respectiva.
   Deci, daca stati/ati calatorit intr-o zona fara acoperire(sat, comuna,oras,drum, munte, etc) va rog precizati-o aici. Ulterior, lista cu zonele fara acoperire va fi compilata si de ce nu trimisa la cei 4 operatori.
  Asadar sa incepem:
  In ianuarie 2003 iata zonele in care m-am aflat eu fara
acoperire:
-Orange:Vidra, Obirsiile Lotrului-jud Vilcea :hmm:
-Zapp:  Borsec, Sovata, Bucuresti-filiala BCR din Piata Alba Iulia :hmm:

#2
Greuceanu

Greuceanu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,273
  • Înscris: 12.03.2003
Orange: Gura Ocnitei, N46grd56min84 sec, E25grd35min69sec, semnal foarte foarte slab.

/Masterboy: Nokia 6090 a mers la Vidra, dar stiu ca nu se pune.

#3
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
- Zapp: Bacau-Moinesti 45Km de DN (drum ce taie judetul Bacau in doua),
- Connex+Orange+Zapp: Moinesti-Ardeoani-Roznov 40 Km de DN (cea mai rapida legatura intre Onesti si Piatra Neamt)  PS: aici nu cred ca vor aduce semnal vreodata !!!

#4
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
- Connex+Zapp: Slanic Moldova (zona turistica foarte circulata)
- Connex+Zapp: Zarnesti-Plaiu Foii (zona turistica in care am fost chiar ieri, foarte multi turisti straini si din Bucuresti) PS:Orange full

#5
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,172
  • Înscris: 07.08.2003
Pe site-ul Orange s-a publicat o noua harta a acoperirii !!!!

#6
Bombtrack

Bombtrack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 06.01.2003
connex/orange/zapp/cosmorom/vodafone etc.: Soveja-statiune turistica, plaiul mioritic preferat

#7
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
pai.. baile herculane in zona izvoarelor, cam 4km de centrul localitatii, connex0 , orange rezonabil.
pe drumul bals-balcesti, in judetul olt, sunt o groaza de localitati, semnal la random, on/off, aici e iarasi vb numai de cnx, orange sunt in regula, merge super stabil.


faza naspa: io am cnx. :(

#8
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by MisterC
Netul nu il folosesc pt ca am la serviciu fibra si asta nu se poate compara cu nimic!

Dar va rog sa mai reflectati la Zapp!
p.s: Stiti statiunea SOVEJA?
Ei bine acolo DOAR ZAPP AVEA ACOPERIE! cei drept doar o liniuta la semnal dar am putut vorbi!!
Connex si Orange nu avea semnal pe o raza de 30 Km.

Astept contre la [email protected]

Pai din ce spune asta, rezulta ca Zapp ar fi singurul care are acoperire la Soveja. Bombtrack a zis ca nici o retea nu are acoperire acolo.
      Deci, este sau nu acoperire Zapp la Soveja :confused:

#9
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002
Orange / drumul national dintre Baia de Arama si Baile Herculane

Pentru a putea avea semnal a fost nevoie sa-mi cumpar o antena externa.

#10
dabija

dabija

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 26.06.2003
La 10 Km de municipiul Resita in zona lacului de acumulare SECU ... e o zona turistica foarte frumoasa in apropierea orasului ... conex = 0

#11
webmaster_x

webmaster_x

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.08.2003
In mall connex ul e muci .. de fapt connex e muci peste tot.. dar aseara in mall  network busy, net error..  marpha.. viitorul nu suna ca n'are semnal

#12
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

Quote

Originally posted by dejayfx
pai.. baile herculane in zona izvoarelor, cam 4km de centrul localitatii, connex0 , orange rezonabil.
pe drumul bals-balcesti, in judetul olt, sunt o groaza de localitati, semnal la random, on/off, aici e iarasi vb numai de cnx, orange sunt in regula, merge super stabil.


faza naspa: io am cnx. :(

Acum 4 saptamani herculane. ZAPP in tot Herculane pana sus pe munte semnal 5 stele. Prietenii cu GSM vorbeau de la al meu, caci ei trebuiau sa se duca langa nu stiu care brad din zona unde cei cu ORange aveau semnal.... Connexul avea semnal bnun d la primul platou in sus. dar nu 5 linii

#13
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Pai din ce spune asta, rezulta ca Zapp ar fi singurul care are acoperire la Soveja. Bombtrack a zis ca nici o retea nu are acoperire acolo.
     Deci, este sau nu acoperire Zapp la Soveja :confused:

Semnalul de o liniutza este un semnal care, Masterboy, ar trebui sa stii, este datorat tehnologiei CDMA... la o liniutza s-ar putea ca in conditii nefavorabile sa nu mai fie... Dar da, am auzit si eu o amica ce vorbea de la Soveja si avea tot 0788

#14
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002
Acea liniuta de la Soveja apare datorita reflexiei multiple a semnalului radio de pe versanti, captate de receptoarele radio in paralel existente doar pe terminalele CDMA. De aceea se intimpla ca in multe locatii din munti Connex si Orange sa ai semnal 0, iar pe Zapp sa poti vorbi.
  Si inca o completare la zonele fara acoperire:
Connex: orasul Cimpeni, jud Alba-  rusine!!! :hmm:

#15
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002
Exact Masterboy. Este una din calitati. de aceea se explica si semnalul din Casa Poporului acolo unde ceilalti au repetoare ...

#16
Bere

Bere

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 08.06.2003
Orange : Bisoca, aprox 60km N de Buzau -- inclusiv mai mult de jumatate din drum intre pana acolo, din Buzau. In general 2 liniute, dar.. useless.

#17
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,908
  • Înscris: 24.06.2002

Quote

Originally posted by Bere
Orange : Bisoca, aprox 60km N de Buzau -- inclusiv mai mult de jumatate din drum intre pana acolo, din Buzau. In general 2 liniute, dar.. useless.

  Mda, zona Buzaului este cam prost acoperita de Orange.
  Ce pot sa-ti spun cu siguranta e ca la Bisoca si in vecinatate(Vintileanca) ai semnal Zapp. De Connex in zona respectiva nu stiu, dar nu prea cred sa fie, iar Cosmorom este exclus din start.

#18
Bogdanra

Bogdanra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,064
  • Înscris: 08.08.2002
Nu exclude CSR din start... In zona Sarmis pana de curand (Sarmis-Sarmizegetusa) nu aveai decat CSR, de curand si zapp...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate