Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Imagini din concediile / vacantele in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
557 replies to this topic

#55
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
More to come... :) Cu ocazia asta, imi fac ordine in CD uri :)

#56
Calator

Calator

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 01.08.2006
Frumoase imagini RoVal!

#57
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
ai putea oferi detalii suplimentare. de ex, nu toti stim ca Zillertall este o statiune in Austria :)

#58
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
sa mai pun si eu cateva...

Val D'Aosta, Piemont, Italia

vedere de ansamblu
Attached File  concediu_august_1_1011.jpg   276.43K   98 downloads

Arnad - satul de piatra
Attached File  concediu_august_1_965.jpg   429.08K   112 downloadsAttached File  concediu_august_1_954.jpg   461.84K   115 downloads

Fenis
Attached File  concediu_august_1_1049.jpg   267.18K   75 downloadsAttached File  concediu_august_1_1075.jpg   342.3K   153 downloads

#59
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Pai de exemplu, cand ma refeream la Zillertall, ma refeream la intreaga vale Zillertall care se termina in Tux unde se afla si unul dintre ghetarii din Austria. Aici se skiaza inclusiv in toiul verii(abia astept sa reusesc sa ajung acolo vara).
Ca localizare, la vreo 50km inainte de Innsbruck. Toata zona, daca imi aduc bine aminte are peste 600km de partii de ski. O sa mai pun cateva poze tot de acolo, dar din alta statiune.
Ce alte detalii doriti ? :)

#60
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Cateva detalii pentru pozele din US.
- Desertul Mojave se traverseaza cand vrei sa mergi in Las Vegas dinspre California.  In desertul Mohave se gaseste cel mai mare cimitir de avioane. Se pare ca aici isi duc toate companiile aeriene avioanele vechi.. "Copacul" din poza se cheama Joshua Tree...
- "Padurea" de eoliene se regaseste deasemenea intre California si Mohave. In poza se regasesc doar o mica parte din instalatii. N-am vazut in viata mea asa ceva :)
- In pozele din Las Vegas se regasesc urmatoarele hoteluri : New York-New York, Mirage, Venetian si Paris. Fiecare hotel are o tematica destul de bine dezvoltata... A patra poza, panorama LV ului din turnul hotelului Stratosphere, la 300m deasupra solului.
- Pozele din Grand Cannyon, primele de fapt sunt facute la prima ora inainte si imediat dupa rasaritul soarelui. Ultima, o panorama inclusiv raul Colorado.
- Hoover Dam este la granita intre Arizona si Nevada, parca, daca nu ma inseala memoria. Destul de impresionant la fatza locului. Si mare !
- Cortul este intr-o zona din Arizona unde se afla inca ceva "colonii" de indieni rataciti.
- Lake Powell e un lac superb la capatul Glen Cannyon. In coada lacului, un alt baraj foarte inalt, Glen Cannyon Dam. Asta e un loc in care merita sa ajungi. Si imi doresc sa merg din nou acolo... In orasul Lake Powell am mancat cea mai buna mancare mexicana "posibila" :thumbup:
- Sea World - e cel din San Diego. Show-ul cu balenele ucigase este spectaculor si foarte "ud" daca stai aproape.
- L.A. - pe dreapta, se vede intrarea la Chineese Theatre, locul unde se decerneaza Oscar-ul...

#61
adysse

adysse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.05.2006
Vin si eu cu poze din Santorini. Superb loc. Cum zicea cineva, acolo nu faci altceva decat sa stai si sa privesti.:)
Imi pare rau ca nu am apucat si apusul acolo..nu mi-a permis excursia, dar poate sare cineva cu poze de la apus. In tot cazul, e un loc in care vrei sa te intorci mereu. Si nu degeaba i se zice Insula Dragostei :inlove:   :D Attached File  IMGP0250.JPG   941.04K   254 downloads  Intrarea in port

Attached File  IMGP0268.JPG   962.19K   231 downloads   Vedere atat catre partea de Vest[cea cu vulcanul, sau Caldera] cat si spre platoul estic

Attached File  IMGP0293.JPG   963.64K   275 downloads   Una din multele case alb cu bleu/albastru Attached File  IMGP0313.JPG   968.02K   258 downloads    Vedere din satul Oia

Attached File  IMGP0316.JPG   950.52K   224 downloads    Oia  Attached File  IMGP0326.JPG   970.01K   280 downloads   Attached File  IMGP0330.JPG   939.02K   197 downloads                           Attached File  IMGP0331.JPG   974.03K   215 downloads Attached File  IMGP0344.jpg   390.26K   131 downloads   Tot in Oia, vedere de la una din multele terase

Attached File  IMGP0349.JPG   952.07K   326 downloads   Capitala, Fira Attached File  IMGP0382.JPG   961.35K   139 downloads                   Attached File  IMGP0386.JPG   955.08K   133 downloads

Attached Files



#62
edbica2000

edbica2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 20.08.2005

View Postadysse, on Sep 24 2006, 17:47, said:

Vin si eu cu poze din Santorini. Superb loc. Cum zicea cineva, acolo nu faci altceva decat sa stai si sa privesti.:)
Imi pare rau ca nu am apucat si apusul acolo..nu mi-a permis excursia, dar poate sare cineva cu poze de la apus. In tot cazul, e un loc in care vrei sa te intorci mereu. Si nu degeaba i se zice Insula Dragostei :inlove:   :D Attachment attachment  Intrarea in port

Attachment attachment   Vedere atat catre partea de Vest[cea cu vulcanul, sau Caldera] cat si spre platoul estic

Attachment attachment   Una din multele case alb cu bleu/albastru Attachment attachment    Vedere din satul Oia

Attachment attachment    Oia  Attachment attachment   Attachment attachment                           Attachment attachment Attachment attachment   Tot in Oia, vedere de la una din multele terase

Attachment attachment   Capitala, Fira Attachment attachment                   Attachment attachment



Super....Poti sa-mi dai mai multe detalii cu privire la ce hotel ai stat sau ai vazut pe acolo (ceva de calitate)...masa la taverna...plimbari cu vaporul..inchirieri...etc. Vreau sa-mi fac o spat de concediu acolo la sfarsitul lui octombrie....

#63
vivien08

vivien08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.07.2006
Loc de vis! Frumoase poze!

#64
adysse

adysse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 09.05.2006

View Postedbica2000, on Sep 24 2006, 22:02, said:

Super....Poti sa-mi dai mai multe detalii cu privire la ce hotel ai stat sau ai vazut pe acolo (ceva de calitate)...masa la taverna...plimbari cu vaporul..inchirieri...etc. Vreau sa-mi fac o spat de concediu acolo la sfarsitul lui octombrie....


Nu am stat in Santorini, din pacate. Asta si ziceam, ca nu am prins apusul de soare pentru ca eu venisem intr-o scurta croaziera. Am stat in Creta si am zis ca, desi Santorini nu e doar excursie de zi, tot trebuie sa ma duc sa vad, mai imi fac o idee. :)  

Despre hoteluri ce sa iti zic? Sunt multe si dragute, in stilul traditional. Uita-te la o poza si ai sa iti faci o idee cum arata per ansamblu. Masa la taverna...cam scumpa. Noi am fost 5 persoane si am comandat mai mult chestii gen salata si de baut apa si ne-a dus catre 60 si ceva de euro. Dar ca sa stii asa, cam tot de pe acolo e mai scump. Se si explica, cred?! :huh:  Cat despre ceva de calitate ce am vazut p'acolo...privelistea face totul.Si plimbarile pe stradutele mici,pline cu flori.

Enjoy it daca te duci!
P.S:in octombrie e super,ca nu e aglomerat, asa zicea ghidul.

#65
Emix

Emix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 08.12.2005
Attached File  GIGER_02.JPG   682.21K   77 downloadsAttached File  DOMUL_03.JPG   794.02K   151 downloadsAttached File  BERCHTESGADEN_03.JPG   606.07K   140 downloadstachment]
Cite putin din Austria si Germania....

Attached Files



#66
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
cum e la berchtesgaden? se urca pana la kehlsteinhaus cu autobuzu' (linia aia speciala) sau e musai sa urci pe jos de la un anumit punct? pe roBfeld ai fost? cum se prezinta? cam cat ai stat in zona asta?

#67
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Ca tot veni "vorba" de Grecia... si eu...

Salonic - faleza...
Attached File  IMG_0465.JPG   355.11K   178 downloads
Pe drumul intre Salonic si Platamonas
Attached File  IMG_0507.JPG   609.38K   145 downloads
Meteora...

Attached File  IMG_0525.JPG   415.42K   91 downloads
Attached File  IMG_0538.JPG   535.83K   103 downloads
Attached File  IMG_0541.JPG   358.46K   66 downloadsAttached File  IMG_0553.JPG   513.1K   73 downloadsAttached File  IMG_0593.JPG   587.47K   116 downloadstachment]
O panoramica...Traiasca PhotoStich...
Attached File  Meteora_panoramic_2.jpg   422.09K   140 downloads

Alexandros o Megas
Attached File  IMG_0686.JPG   230.5K   47 downloads

#68
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Si doua trei poze din Cairo... (aici a fost sotzia...)

Attached File  picture_098.jpg   1.13MB   302 downloadsAttached File  picture_095.jpg   903.83K   176 downloads
Attached File  picture_080.jpg   786.06K   179 downloadsAttached File  picture_057.jpg   376.13K   167 downloads

Attached Files



#69
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005
uite fratilor, ma laud si io ca am fost "afara" .... unde este total o alta lume  :worthy:
va dau site-ul sa va uitati pe el : Camp Kalivas

PS : Nu e advertising, ci doar pozele facute in vacanta si prezentate intr-o alta maniera . . . ads-urile de pe pagina sunt pentru a aduce mai multi oameni pe site, astfel, poate anul viitor, mergem din nou, dar mai multi :P

#70
Emix

Emix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 08.12.2005

View PostDeathRipple, on Sep 26 2006, 08:17, said:

cum e la berchtesgaden? se urca pana la kehlsteinhaus cu autobuzu' (linia aia speciala) sau e musai sa urci pe jos de la un anumit punct? pe roBfeld ai fost? cum se prezinta? cam cat ai stat in zona asta?

Din pacate am fost doar in fuga pe o ploaie rece si insistenta,asa ca am preferat o plimbarica la Konigsee,deci cine stie ce despre zona nu pot spune din sursa directa.Restul timpului l-am petrecut la Salzburg si in imprejurimile acestuia.
Attached File  BERCHTESGADEN_01.JPG   422.47K   131 downloads
Despre zona Austria Germania nu se pot spune decit lucruri foarte bune!

#71
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View PostTransilvania, on Sep 14 2006, 19:43, said:

In Barcelona,cel putin una sigur e acolo.
Pun si eu niste poze din Barcelona,unele sint facute chiar in concediu.
Prima poza e Torre Agbar,un turn unde sint birourile societati de apa din Barcelona,iar celelante sint facute la Palatul Montjuic,la renumita fantana magica,pe care daca treceti pe aici ar fi pacat sa o ratati.


Reusite poze, Transilvania! Acum 3 ani cand am fost in Barcelona, Torre Agbar era inca in stadiu de finisare si am fost innebunite ca in orice parte a Barcelonei ne uitam, dadeam cu ochii de el, dar nu stiam ce o sa fie. Mai in gluma, mai in serios, l-am poreclit "falusul Barcelonei"  :notangel: - sper sa nu jignesc pe nimeni.

#72
ciprianv

ciprianv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 760
  • Înscris: 15.03.2006

View Postedbica2000, on Sep 24 2006, 20:02, said:

Super....Poti sa-mi dai mai multe detalii cu privire la ce hotel ai stat sau ai vazut pe acolo (ceva de calitate)...masa la taverna...plimbari cu vaporul..inchirieri...etc. Vreau sa-mi fac o spat de concediu acolo la sfarsitul lui octombrie....
Superb loc, vreau si eu acelasi tip de informatii!!!!!
La inceputul verii vreau sa merg in grecia si m-au acaparat aceste poze.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate