Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Imagini din concediile / vacantele in strainatate

- - - - -
  • Please log in to reply
557 replies to this topic

#19
paullie

paullie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 13.12.2004
Skiathos, saptamana trecuta: http://www.flickr.co...57594236319854/

#20
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006

View PostDeathRipple, on Aug 15 2006, 08:19, said:

mai precis unde e silvretta? pe grossklockner hochalpenstrasse ai fost?

silvretta este in vestul Austriei aproape de granita cu Elvetia - drumul incepe dupa satul Galtur.
Am fost si pe Grossglockner,dar in 2004 .incerc sa pun poze diseara si de aici

#21
vivien08

vivien08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.07.2006
Vacanta in Croatia-iunie 2006

RovinjAttached File  DSCF0152.JPG   323.05K   325 downloads

PorecAttached File  2_intrarea_in_portul_Porec.JPG   319.23K   212 downloads
Apus de soare din PorecAttached File  9_Porec_apus_de_soare.JPG   322.02K   164 downloads

Vrbnik,Insula Krk,CroatiaAttached File  DSCF0024.JPG   324.74K   419 downloadsAttached File  DSCF0025.JPG   332.91K   346 downloads

Malinska,Insula Krk,CroatiaAttached File  40_Malinska.JPG   322.79K   172 downloads

Parcul National Plitvice,CroatiaAttached File  DSCF0173.JPG   330.38K   384 downloadsAttached File  DSCF0359.JPG   335.24K   330 downloads[att
chment=141507:attachment]
Attached File  DSCF0003.JPG   333.9K   299 downloadsAttached File  DSCF0016.JPG   322.75K   261 downloadsAttached File  DSCF0038.JPG   327.74K   383 downloadstachment]Attached File  DSCF0045.JPG   328.26K   242 downloads

Excursie la VenetiaAttached File  DSCF0211.JPG   314.45K   233 downloadsAttached File  DSCF0208.JPG   316.22K   160 downloads[attachment=1
1485:attachment]
Puntea SuspinelorAttached File  DSCF0264_Puntea_Suspinelor.JPG   316.61K   230 downloads
Bazilica San MarcoAttached File  DSCF0223_Bazilica_San_Marco_si_Palatul_Dogilor.JPG   317.71K   207 downloads
Palatul DogilorAttached File  DSCF0259_Palatul_Dogilor.JPG   328.79K   183 downloads

Attached Files



#22
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006

View PostDeathRipple, on Aug 11 2006, 15:55, said:

carinutza: cat zici ca te-a costat pana in maldive?

ruinele cetatii Aggstein, Wachau, Austria:
Attachment attachmentAttachment attachment

castelul hoechenwerfen, aprox. 40 de km sud de Salzburg, Austria:
Attachment attachmentAttachment attachment
Attachment attachment

Unterberg, aprox 10 km sud se Salzburg, Austria:
Attachment attachmentAttachment attachment

o sa mai revin....


Una peste alta m-a costat vreo 3500euro (2 pers)......dar pozele tale cam cat fac :w00t: ....sunt incredibile peisajele alea de pe munte (sotul meu a fost intr-un circuit prin Europa si mi-a zis ca dintre toate tarile vizitate Austria a fost de departe cea mai spectaculoasa, ca e o placere sa o strabati si ca peisajul se schimba de fiecare dat cand te uiti in alta directie).

#23
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006

View Postcrissa, on Aug 13 2006, 22:31, said:

Salut !
Si eu ca muuuulti alti romani vara asta am fost in Grecia .
A fost prima iesire , dar mi-a placut mult .
Pozele sunt din Halkidiki , Salonic , Muntele Athos .

Buna crissa
tonio aproape ca are dreptate....dar eu sunt mult mai nostalgica privind poza nr 5. In ceea ce priveste Golful Toroneos.... :w00t:  cred ca iti venea sa sari direct de puntea vaporasului in apa aia minunata (daca nu cumva asa ai si facut :coolspeak: )

#24
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostBOGDAN DSN, on Aug 15 2006, 11:56, said:

silvretta este in vestul Austriei aproape de granita cu Elvetia - drumul incepe dupa satul Galtur.
Am fost si pe Grossglockner,dar in 2004 .incerc sa pun poze diseara si de aici

multumesc. ai putea sa-mi spui cam cate ore faci pe grossglockner?

#25
carinutza

carinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.07.2006

View Postvivien08, on Aug 15 2006, 12:42, said:

Vacanta in Croatia-iunie 2006

RovinjAttachment attachment

PorecAttachment attachment
Apus de soare din PorecAttachment attachment

Vrbnik,Insula Krk,CroatiaAttachment attachmentAttachment attachment

Malinska,Insula Krk,CroatiaAttachment attachment

Parcul National Plitvice,CroatiaAttachment attachmentAttachment attachment[att
chment=141507:attachment]
Attachment attachmentAttachment attachmentAttached File  DSCF0038.JPG   327.74K   383 downloadstachment]Attachment attachment

Excursie la VenetiaAttachment attachmentAttachment attachment[attachment=1
1485:attachment]
Puntea SuspinelorAttachment attachment
Bazilica San MarcoAttachment attachment
Palatul DogilorAttachment attachment

Vivien Parcul national este :worthy:

#26
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View Postcarinutza, on Aug 15 2006, 12:49, said:

Una peste alta m-a costat vreo 3500euro (2 pers)......dar pozele tale cam cat fac :w00t: ....sunt incredibile peisajele alea de pe munte (sotul meu a fost intr-un circuit prin Europa si mi-a zis ca dintre toate tarile vizitate Austria a fost de departe cea mai spectaculoasa, ca e o placere sa o strabati si ca peisajul se schimba de fiecare dat cand te uiti in alta directie).

pozele sunt evident, mult mai multe, insa am incercat sa atrag atentia asupra unor obiective turistice care nu sunt asa mediatizate pe aici.

este interesant ca atunci cand mergi intr-o zona sa citesti in prealabil cate ceva despre ea. povestea ti-o va spune si ghidul, iar in cazul austriei sunt atat de multe de povestit incat la un moment dat ti se pare prea mult. recomand o vizita la ruinele cetatii aggstein - nu sunt prea multi cei care urca acolo - parte fiindca nu stiu, parte fiindca zona este si asa plina de obiective turistice. ce se poate vedea la aggstein este oarecum relevant pentru ceea ce inseamna austria si cum stiu ei sa faca turism. castelul hoechenwerfen merita vazut fie si numai pentru demonstratia de soimi, vulturi si acvile care are loc in curtea acestuia. daca v-ar interesa sunetul produs de soimul care taie aerul in urmarirea prazii, daca vreti sa vedeti condorul, acolo este locul unde trebuie sa mergeti.

pentru tine, inca doua poze...
Attached File  IMG_5142.JPG   1023.63K   576 downloadsAttached File  IMG_5469.JPG   887.36K   322 downloads

probabil in cateva saptamani voi mai pune ceva poze p-aici, vineri plec din nou...

Edited by DeathRipple, 15 August 2006 - 12:17.


#27
alinaclau

alinaclau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.07.2006
pt VIVIEN 08:spune-mi te rog,in Croatia ai fost la plaja,ai ales o statiune anume sau ai avut excursie.Ma intereseaza mai multe detalii in cazul in care ai avut sejur pe litoral.merci[color=#CC66CC] :arigato:

#28
vivien08

vivien08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.07.2006

View Postalinaclau, on Aug 15 2006, 15:41, said:

pt VIVIEN 08:spune-mi te rog,in Croatia ai fost la plaja,ai ales o statiune anume sau ai avut excursie.Ma intereseaza mai multe detalii in cazul in care ai avut sejur pe litoral.merci[color=#CC66CC] :arigato:

Am fost si la plaja dar ne-am si plimbat mult. Nu am mers numai pt.plaja ci si pt. a vizita cit mai mult.Mi-am fixat de acasa obiectivele si rezervarile le-am facut pe net-dar poti gasi la fel de usor si la fata locului. Am stat 5 zile la Rovinj,de unde am facut si excursia cu vaporul la Venetia, 4 zile pe insula Krk si o zi la Plitvice.La Plitvice am gasit cazarea la fata locului. Pe insula Krk am facut mai multa plaja,am vizitat-o pe toata si unde era mai frumos ne opream si pt. baie.Pe Krk, deosebit de frumos e Vrbnik. Mai multe informatii daca vrei iti dau pe topicul cu Croatia.

#29
BOGDAN DSN

BOGDAN DSN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 26.01.2006

View PostDeathRipple, on Aug 15 2006, 13:02, said:

multumesc. ai putea sa-mi spui cam cate ore faci pe grossglockner?

tot drumul are 38 de km,dar trebuie sa-ti rezervi cel putin 5-6 ore ca sa vezi peisajele.Sa o iei spre stanca Franz Josephhohe(e o bifurcatie cu indicatoare) si vei ajunge pe langa un lac de acumulare (superb)la o parcare cu 4 nivele acoperita(gratuita),cu toaleta mirosind a florarie si toate astea la circa 2000m altitudine.De aici poti vedea varful Grossglockner (3798m). Poti cobori pe ghetarul Pasterze cu un funicular(sau pe jos) si cu ghid se poate merge pe el. Totul e sa ai vreme frumoasa.Taxa este de 26 euro/masina.
uite si cateva poze.
Attached File  0078_Grosglockner.jpg   127.4K   372 downloadsAttached File  0079_Grosglockner.jpg   137.5K   354 downloadsAttached File  0080_Grosglockner.jpg   1014K   212 downloadstachment]Attached File  0081_Grosglockner.jpg   144.58K   230 downloads

Edited by BOGDAN DSN, 15 August 2006 - 20:09.


#30
crissa

crissa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 03.05.2006

View Postcarinutza, on Aug 15 2006, 12:59, said:

Buna crissa
tonio aproape ca are dreptate....dar eu sunt mult mai nostalgica privind poza nr 5. In ceea ce priveste Golful Toroneos.... :w00t:  cred ca iti venea sa sari direct de puntea vaporasului in apa aia minunata (daca nu cumva asa ai si facut :coolspeak: )

Da Carinutza ,asa am si facut dupa ce am facut cateva poze si mi-am facut curaj....nu ma impac prea bine cu inotul....dar a meritat ! :D

#31
alinaclau

alinaclau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.07.2006

View Postvivien08, on Aug 15 2006, 18:23, said:

Am fost si la plaja dar ne-am si plimbat mult. Nu am mers numai pt.plaja ci si pt. a vizita cit mai mult.Mi-am fixat de acasa obiectivele si rezervarile le-am facut pe net-dar poti gasi la fel de usor si la fata locului. Am stat 5 zile la Rovinj,de unde am facut si excursia cu vaporul la Venetia, 4 zile pe insula Krk si o zi la Plitvice.La Plitvice am gasit cazarea la fata locului. Pe insula Krk am facut mai multa plaja,am vizitat-o pe toata si unde era mai frumos ne opream si pt. baie.Pe Krk, deosebit de frumos e Vrbnik. Mai multe informatii daca vrei iti dau pe topicul cu Croatia.
chiar te rog,atunci cand ai sa poti ok????deci astept detalii pe topicul cu Croatia,da??ma intereseaza inclusiv pretul final al concediului,etc ...

#32
vivien08

vivien08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 18.07.2006

View Postalinaclau, on Aug 15 2006, 21:46, said:

chiar te rog,atunci cand ai sa poti ok????deci astept detalii pe topicul cu Croatia,da??ma intereseaza inclusiv pretul final al concediului,etc ...
Alinaclau,
Am scris multe despre vacanta mea in Croatia pe un alt forum.Iti trimit adresa pe privat ca nu cred ca am voie sa o scriu aici. Dupa ce citesti de acolo,daca mai ai intrebari iti raspund cu placere.

#33
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002

View PostBOGDAN DSN, on Aug 15 2006, 21:05, said:

tot drumul are 38 de km,dar trebuie sa-ti rezervi cel putin 5-6 ore ca sa vezi peisajele.Sa o iei spre stanca Franz Josephhohe(e o bifurcatie cu indicatoare) si vei ajunge pe langa un lac de acumulare (superb)la o parcare cu 4 nivele acoperita(gratuita),cu toaleta mirosind a florarie si toate astea la circa 2000m altitudine.De aici poti vedea varful Grossglockner (3798m). Poti cobori pe ghetarul Pasterze cu un funicular(sau pe jos) si cu ghid se poate merge pe el. Totul e sa ai vreme frumoasa.Taxa este de 26 euro/masina.

mersi mult. pe site-ul lor am vazut harta si chiar voiam sa intreb de bifurcatia respectiva, care duce pana in apropiere de limba unui ghetar, dar mi-ai luat-o inainte. si eu sper la vreme buna. ma gandeam ca pot da o fuga si pana la berchtesgaden in aceeasi zi, dar se pare c-o las pentru data viitoare. voi reveni cu poze si impresii.

#34
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
cand ajung acasa postez poze din corfu si din thassos prin grecia :)

adica peste cateva ore :)

#35
giliola

giliola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.04.2006
Poze din Antalya - Turcia, hotel Delphin Palace, din Lara

Attached Files



#36
giliola

giliola

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 12.04.2006
Alte poze, a fost realmente minunat, e pacat sa nu va bucurati si voi de imagini...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate