Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Windows 2000 Server- 2 intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cezar

cezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 27.12.2001
1 Am incercat sa fac publica o imprimanta in Active directory (imprimanta este legata la un workstation si e share-uita)
Obtin urmatoarea eroare: " the printer cannot be published. to publish printer on win2000 computer, use the printer folder."
Este normal asa ceva?

2. Am creat niste utilizatori pe server si am specificat directoarele unde se vor salva profilele utilizatorilor. In plus am specificat pt fiecare utilizator unde anume este stocat profilul acestuia.
Dupa ce am sters utilizatorii,am incercat sa sterg si directoarele cu profilul acestora dar nu mai pot face acest lucru.

PRECIZARE: intai am acreat useri si am specificat cale profilului, dupa care m-am logat (am incercat sa fac un roaming profile dar am gresit pasii).
Cum fac sa sterg directoarele ramase?



Deocamdata atat

#2
PreTXT

PreTXT

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 09.01.2003
1. In AD se pot publica numai imprimantele instalate local, pe server

2. presupun ca itzi da un mesaj de eroare de "Acces denied"; asta pentru ca in momentul in care se creaza directorul Profile, se creeaza cu permisiuni NTFS numai pentru user-ul respectiv. Ca sa rezolvi trebuie sa te duci in Properties - Security - Advanced-Owner shi sa dai Take Ownership.

Ca sa previi problema, este suficient sa creezi directorul Profile de sub un cont de administrator, inainte sa se logheze userul.

Spor ! :)

#3
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,390
  • Înscris: 29.11.2001
1. in principiu, daca mediul de lucru este AD integrated, resursele sunt publicate automat in AD resources ...

2. asha e cum spune PreTXT

#4
cezar

cezar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 27.12.2001
Multumescu-va mult!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate