Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

soft poze Motorola V235

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
vishinutza

vishinutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.10.2005
Unde as putea sa gases FREE, soft-ul pt instalarea lui Motorola V235 astfel incat sa pot descarca pozele de pe mobil pe calculator? am cablu USB, dar n-am soft.

Multumesc.

#2
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Softul se numeste Motorola Phone Tools (sau Mobile Phone Tools), cea mai noua versiune e 4.
Cauti pe reteaua DC++ sau pe net.
Eventual il poti cumpara din magazin. :rolleyes:

#3
Laurrentiu

Laurrentiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.09.2006
Salut...nu am mai deschis alt thread pentru ca mi se pare suficient unul legat de v235...am si eu o problema cu Motorola phone tools...la instalare imi da o eroare ....chiar la final...ca nu gaseste un dll...PkbInstall mai precis...de aici pleaca toate necazurile pe urma..nu merge nici o aplicatie din program..nici live update  si nici programul in sine....ca sistem am athlon xp 3200+, 2 gb ram....win xp prof+sp2...update-urile la zi...aceasta eroare este cu atat mai dubioasa cu cat am mai avut un v3...si atunci nu mi-a facut figuri...am dezinstalat programul vechi...si l-am instalat pe acesta nou...care ar putea fi problema???ce s-ar putea face???am incercat atat cd-ul original cat si versiuni luate de pe net...poate sa fie ceva legat de windows..pt ca totusi nu as vrea sa dau format doar din cauza asta...
Va multumesc

Edited by Laurrentiu, 07 September 2006 - 19:40.


#4
T-MoBiLeR

T-MoBiLeR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 776
  • Înscris: 20.12.2005
Probabil cand l-ai dezinstalat ti-a sters niste dll-uri sharuite ale Windows-ului...sau poate alt program a facut-o. Solutia nu cred ca e neaparat format, ci doar reinstall de Windows, peste cel actual. Sau incearca sa faci rost de alt kit de MPT 4, e posibil ca cele pe care le ai sa fie corupte. :mellow:

#5
cosmox

cosmox

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.08.2006
Mie mi-a mers Motorola Phone Tools, si am reusit sa copii imagini, mp3-uri si video.

Dar intrebarea mea este, la Motorola V235, cum pot pune jocuri pe el ?!
Am auzit k trebuie sa le pui intr-un dir. kjava sau ceva similar (poate ca nu era la acest model de moto).
Dar cu Motorola Phone Tools, nu am drepturi de creare director, nu exista director gen jocuri, decat cele mentionate mai sus, si nici nu pot copia vreun joc in dir. existente, pentru ca nu imi da voie din cauza extensiei.

Nici ca drive nu il pot vedea... Poate am nevoie de un driver special?

Astept un sfat din partea cunoscatorilor.

#6
bluelemon

bluelemon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 03.01.2007
Si eu am aceeasi problema ca si cosmox: cu motorola phone tools, reusesc fara probleme sa copiez din si in telefon imagini, sunete, video, insa nu pot sa instalez jocuri; exista create doar directoare pentru imagini, sunete, video si nu pot sa creez alt director sau sa pun un fisier .jar in unul din aceste directoare.
In manualul de la V235 scrie ca telefonul poate sa copieze imagini, sunete sau aplicatii incluse intr-o pagina web (de genul mergi la adresa www.blabla.com/poza, la adresa aia e o singura poza pe care telefonul o va descarca automat), ceea ce merge cu imagini, pentru ca am incercat. (si in principiu cred ca ar merge pt. orice telefon care e in stare sa deschida o adresa web pe care o specific eu; am facut pe un nokia 3220 cu imagini).
Asa ca ideea mea ar fi sa fac o pagina web in care sa pun .jar-ul cu aplicatia pe care vreau sa o instalez, si atunci ar merge fara alte costuri in afara de conexiunea la net, care prin gprs costa cativa centi. Insa nu stiu cum sa fac o pagina web in care sa includ un .jar si nici nu stiu daca merge cu adevarat asa ceva. Daca cineva a incercat asa ceva, mi-ar placea sa stiu ce a reusit sa faca.

#7
radu2007

radu2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 10.01.2007
vezi motorola v360 pentru instalare p2kdrivers, e cam acelasi lucru, foloseste un MotoMidMan pentru a pune jocuri, merg o parte din cele de v360

#8
andrei_sala

andrei_sala

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 17.02.2007
salut...ma poate ajuta si pe mine cineva cu  "Motorola Phone Tools " ? ..... nu am gasit nmai pe bani si vroiamsa  vad daca nu are cineva unul free sa ma ajute cu asta ...merci

#9
bigdealer

bigdealer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 11.04.2006

View Postandrei_sala, on Feb 19 2007, 01:37, said:

salut...ma poate ajuta si pe mine cineva cu  "Motorola Phone Tools " ? ..... nu am gasit nmai pe bani si vroiamsa  vad daca nu are cineva unul free sa ma ajute cu asta ...merci

www.alluneed.evonet.ro - l-am pus full, crackuit... etc... gasesti mai multe chestii in special pt motorola!! Bafta!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate