Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Taiatul sub limba.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
50 replies to this topic

#1
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006
Daca stiti pe cineva care sa faca acest lucru in conditii de igiena standard, adica cel putin sa sterilizeze bisturiul ala. M-ar interesa o locatie din judetele Alba, Mures sau Sibiu. :worthy:  :worthy:
PS.  parca vad ce-o sa fie de offtopic.

Edited by dalu364, 25 July 2006 - 11:35.


#2
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
La ce ajuta?

#3
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
la vindecatu' de hepatita.

#4
Ayame

Ayame

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,624
  • Înscris: 23.02.2006

 CapitanuPICARD, on Jul 25 2006, 18:01, said:

la vindecatu' de hepatita.



Ca la oi??? Stiu ca sa se procedeaza la oi, parca.. ;)

#5
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 johnny bravo, on Jul 25 2006, 11:57, said:

La ce ajuta?


Este o alta terapie veche practicata in tara noastra.
De cand ne stim, am auzit de cate un batran sau o batrana la tara care taie sub limba, in special pentru „ galbinare“, adica hepatite, icter si boli ale ficatului. Insa, efectul este benefic in majoritatea bolilor. Se elimina astfel toxine ce nu pot fi indepartate pe alte cai din organism.
Sangele toxic vine din ficat, eliberandu-se astfel sistemul hepato-biliar.
Ficatul - care reprezinta farmacia organismului - isi reia, prin aceasta procedura, functiile corecte si, de aici, incep sa functioneze normal si celelalte organe de filtrare si eliminare: bila, rinichi, pancreas.
Cele doua vinisoare care sunt crestate au legatura directa cu ficatul si reprezinta un canal de deversare pentru tot ce este rau in sange.
Cand ele sunt negre (adica pline) toxinele raman in sange. Asa apar tot felul de boli.
Iritarea permanenta a celulelor de toxine, conduce la o disfunctie a ficatului, organ ce constituie o minune inchisa in el. Functia sa este atat de stabila incat il putem califica drept un organ extraordinar. In plus fata de importanta sa functie de eliminare a produsilor toxici, el ia parte in mai multe moduri la metabolismul organismului. Cand el este bolnav, corpul intreg este afectat. Atunci cand functioneaza normal, totul este cu grija transformat si filtrat de ficat. Toxinele sunt de asemenea descompuse, distruse inofensiv si eliminate. Ficatul are deci constant nevoie de o irigare buna sangvina.
Atunci cand el este atins, nu mai are capacitatea de a descompune suficient diferitele toxine, ele patrunzand astfel in circuitul sangvin, provocand o iritare cronica a tesuturilor celulare si constituind un teren propice cancerului. Deci, in primul rand, ar trebui ingrijit si curatat ficatul in lupta impotriva oricarei boli.
Revenind la terapia sus mentionata, rezultate foarte bune s-au obtinut in :
- boli ale ficatului : ciroza, icter, cancer, hepatite, steatoza (se elimina fibrina din ficat)
- cancere de orice tip
- tensiune (mica, mare, oscilanta)
- ateroscleroza
- reumatism
- boli ale rinichilor (efecte de exceptie in cazul bolnavilor care fac dializa)
- tulburari de menopauza
- acnee
- psoriazis
- boli autoimune: colagenoza, lupus
- diabet
- pancreatite
- ulcer varicos, varice, arterita, tromboflebita
- guta
- boli de nervi
- prostata
- impotenta, frigiditate
- miopie, retinopatie, cataracta
- dureri de cap
Este bine de stiut ca inainte cu doua ore de a face taierea sub limba sa mancati ceva si sa beti un ceai indulcit sau un suc dulce pentru a evita o criza de hipoglicemie. Nu se intampla nimic, insa puteti avea o senzatie de ameteala, o paloare brusca si transpiratie. Deci, nu va duceti ca la analize: nemancati si nebauti.
Pentru efect maxim si pentru curatarea cat mai completa a ficatului, se impune taierea sub limba de 3 ori in 3 luni, adica o data pe luna sau de 3 ori in maxim 6 luni.
Taierea sub limba ar trebui insotita de cura de dezintoxicare de o zi cu laxativ si ulei de masline pentru a elimina depunerile din vezica biliara si a elibera ficatul de colesterol.
Este bine ca inainte de a incepe o dieta naturista sa faceti taierea sub limba si cura de dezintoxicare. Asta inseamna peste 50% vindecare si echivaleaza cu multe zile de post negru.
Dupa ce v-ati taiat sub limba de 3 ori, este bine sa o mai faceti o data pe an, primavara, pentru intretinere.
Cura de dezintoxicare de o zi se poate repeta la inceput o data pe luna, apoi o data sau de doua ori pe an.
Cura de dezintoxicare de o zi o prezentam pe pagina urmatoare.
Atentie la conditiile igienico-sanitare in care va taiati sub limba!
Castronul in care deversati sangele trebuie sa fie de unica folosinta (el se arunca, NU se spala si NU se foloseste la alt pacient); lama cu care sunteti taiat trebuie sa fie sterila si unica (se arunca dupa folosire), iar cel care va taie trebuie sa poarte manusi sterile. Asigurati-va ca sunt indeplinite toate conditiile si nu va exista pericolul sa va infectati sau sa contactati alta boala.
SANDA STEFAN

http://www.vindecare...rapie/limba.htm

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
maestre, eu chiar vorbeam serios
dupa avatarul tau, am dedus ca pot pune intrebarea asta :D

#7
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Taiatul sub barba l-a incercat cineva? Cica vindeca orice, de la SIDA la cancer. Totul e sa fie taietura suficient de adanca. Exista si un efect secundar neplacut, moartea, dar e un tratament sigur pentru orice tip de boli!!! Garantat!

Click aici pentru a cumpara manualul "Cum sa te tai eficient sub barba". Editie limitata. Pret promotional, doar 999.95RON!

#8
Peacekeeper

Peacekeeper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 08.01.2005
MAAAAAAAAMMMMMAAAAA ce chestie!!!! Si prostii astia de doctori care fac 6 ani de scoala degeaba, cand doar cu o simpla incizie sub limba se rezolva totul.

Dar ca sa revin la subiect: eu zic ca daca vrei sa incerci musai panaceul, du-te si tu la un spital din judetele mentionate, gaseste un chirurg mai tanar si mai zurliu si da si tu acolo de o bere. Macar asa esti sigur de conditii.

#9
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 Peacekeeper, on Jul 25 2006, 14:02, said:

MAAAAAAAAMMMMMAAAAA ce chestie!!!! Si prostii astia de doctori care fac 6 ani de scoala degeaba, cand doar cu o simpla incizie sub limba se rezolva totul.

Dar ca sa revin la subiect: eu zic ca daca vrei sa incerci musai panaceul, du-te si tu la un spital din judetele mentionate, gaseste un chirurg mai tanar si mai zurliu si da si tu acolo de o bere. Macar asa esti sigur de conditii.

   Da , ce sa zic , in sfarsit o sugestie mai de Doamne-ajuta. :coolspeak:
   Pentru offtopic-i :quietsign:  :quietsign:

#10
tudo

tudo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 14.01.2006
da berea sa i-o dai dupa ce te taie... ca daca e sub influenta poate ti-o taie de tot ca ciomu :D
sa inteleg ca scopul taieturii este vreo vena sectionata pentru a elimina sange ?
si cat de mare e taietura asta sub limba??
fiind mediu umed nu se inchide mai greu?
:confuzzled:  doar cand ma gandesc mi se intoarce stomacul pe dos :puke:

#11
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004

 dalu364, on Jul 25 2006, 12:14, said:

Este o alta terapie veche practicata in tara noastra.
De cand ne stim, am auzit de cate un batran sau o batrana la tara care taie sub limba, in special pentru „ galbinare“, adica hepatite, icter si boli ale ficatului. Insa, efectul este benefic in majoritatea bolilor. Se elimina astfel toxine ce nu pot fi indepartate pe alte cai din organism.
Sangele toxic vine din ficat, eliberandu-se astfel sistemul hepato-biliar.
Ficatul - care reprezinta farmacia organismului - isi reia, prin aceasta procedura, functiile corecte si, de aici, incep sa functioneze normal si celelalte organe de filtrare si eliminare: bila, rinichi, pancreas.
Cele doua vinisoare care sunt crestate au legatura directa cu ficatul si reprezinta un canal de deversare pentru tot ce este rau in sange.
...

http://www.vindecare...rapie/limba.htm

se aplica simultan cu urino-terapia, pentru ca vad ca autoarea o recomanda si pe aceasta?  :D

#12
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Stiam un doctor bun la Spitalul Dermatologic Bucuresti, e beton cu psoriazisul si cu alte boli de genul ala. Da' n-am auzit sa recomande taierea sub limba sa piara boala :D

Edited by Cristist50, 26 July 2006 - 00:59.


#13
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005
eu am ramas masca atunci cand am auzit pentru prima data de practica asta. nu doar ideea in sine m-a oripilat, cat faptul ca la ea apelase un amic pe care-l consider - si nu numai eu - om inteligent. dar in afara de o hemoragie pe cinste, cu altceva nu s-a ales. ma rog, fiecare pe riscul lui  :)

cand tanti aia imi pune si o poza cu "legatura directa" a ficatului cu cele doua vinisoare, mai discutam.

Edited by mianna, 26 July 2006 - 01:14.


#14
danus

danus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 19.05.2006
Aveti dreptate,suna cam aiurea sa te taie cineva sub limba ca sa scapi de urmarile de hepatita.Asa ceva apatit si cel care a tot incercat sa zboare si nu reusea nicidecum.Dupa ce a reusit  cu zborul toti ziceau:stet baiatul.Nu vreau sa'' tin cu ursul'' dar am 3 frati mai mici care au facut operatia asta ciudata  si incepind cu urmatoarea zi nici unul nu a mai tinut regim.Sincer si mie imi pare ciudat,dar e adevarat.Stiu ca o sa fie multi care se inddoiesc de asa ceva.Dalu364 da-mi un pm daca te intereseaza.Imi sun parinti si iti dau adresa.In legatura cu igiena ei spuneau ca totul e ok

#15
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Nu au mai tinut regim? Ce regim? Au considerat ei ca nu trebuie sa tina regim sau nenea care le-a facut "operatia"?

E vreun doctor pe aici? Sariti ca va ia painea de la gura.

Oricum, bine ca s-a gasit leacul cancerului, pot sa fumez si 10 pachete de tigari/zi acum, stiu ca ma tai de 2 ori la limba + un regim cu urina si gata, am scapat ...

#16
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

Quote

fiind mediu umed nu se inchide mai greu?
de obicei, ranile din gura se inchid/vindeca extraordinar de repede..de fapt medicii spun ca se vindeca mai repede decat oricare altele ( acum na..depinde si de marime/adancime)

#17
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 data, on Jul 26 2006, 01:49, said:

se aplica simultan cu urino-terapia, pentru ca vad ca autoarea o recomanda si pe aceasta?  :D

............gandire de android, nu degeaga ai nick-ul ,, data " , unde ai vazut tu sa recomande autoarea simultan si urioterapia si taiatul sub limba ?? :ack:  :glare: Probabil cand ai postat, erai ,, beut " si din cauza asta senzorii tai optici au citit cu totul alceva fata de ce era scris acolo. Vai de capu` nostru. :wacko:  :blink:  :harhar:

#18
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
oricum sa revii cu detalii, sunt curios, mai ales ca danus spune ca pe frati a a vut efect major..poate scapam dreak de toti spagagii de medici, de cozile si milioanele date pe medicamente

ps. mi-au placut dosarele X

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate