Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Papagali Vorbitori

- - - - -
  • Please log in to reply
223 replies to this topic

#1
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Doresc sa deschid acest topic(sper ca nu mai e pe undeva) unde sa precizati ce papagal aveti,daca stie sa vorbeasca(sa imite) ,cum l-ati invatat acest lucru si care sunt cuvintele sau sunetele pe care le reproduce,etc
Eu detin o pereche de perusi dar nu am reusit sa-i fac sa scoata vreun sunet sau cuvant specific.Am observat la ei uun ciripit mai strident atucni cand asculta manele...si cam atat

#2
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

View PostZer0, on Jul 22 2006, 23:16, said:

Am observat la ei uun ciripit mai strident atucni cand asculta manele...si cam atat
Pai cum sa nu tipe saracii daca ii terorizezi !?  :coolspeak:

#3
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
pai nu ii terorizam..ca ciripeau in ritmurile 'latino'..si se pare ca le facea placere

#4
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
cine stie de unde pot sa imi cumpar si eu un micul alexandru?care e diferenta intre el si marele alexandru?doar de marime?tin sa precizez ca animax-ul m-a dezamagit, iar yoyo au niste preturi cam maricele.

#5
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View PostZer0, on Jul 23 2006, 18:11, said:

cine stie de unde pot sa imi cumpar si eu un micul alexandru?care e diferenta intre el si marele alexandru?doar de marime?tin sa precizez ca animax-ul m-a dezamagit, iar yoyo au niste preturi cam maricele.

Intotdeauna cand vrei sa iti cumperi un animalut de o anumita rasa (specie),sursa cea mai sigura(daca te intereseaza calitatea,sa afli cat mai multe despre animal,sa primesti si sfaturi pentru intretinerea si educarea lui) este crescatorul de acea rasa (specie) de animal.
Daca nu cele de sus te intereseaza in primul rand, ci pretul...pandeste o ocazie...


Ai deschis doua topicuri cu acelasi subiect.
Ti-am raspuns pe celalalt :)

#6
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
da..au subiecte apropiate..pt ca :
1.ma intereseaza sa achizitionez un papagal care sa-l faca sa vorbeasca cat de cat
2.daca iau astfel de papagal...cum sa-l invat?ce sa-l invat mai intai?

#7
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View PostZer0, on Jul 23 2006, 19:56, said:

da..au subiecte apropiate..pt ca :
1.ma intereseaza sa achizitionez un papagal care sa-l faca sa vorbeasca cat de cat
2.daca iau astfel de papagal...cum sa-l invat?ce sa-l invat mai intai?

Raspuns la 1:de la crescator
Raspuns la 2: de la crescator afli

#8
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Ok..am inteles...akum cine imi recomanda un crescator OK in Bucuresti?

#9
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Astazi am aaflat cum se obtin culorile la Micul Alexander:inainte sa depuna ouale,se hraneste cu boabe de piper pt culoarea galbena daca retin eu bine si cu nu stiu ce alte boabe(parca coleandru)pt culoarea albastra.Eu am ami vazut si albi....deci tre' sa mai existe niste boabe ..    :P      Daca stie cineva...spuneti-mi si mie.....

#10
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View PostZer0, on Jul 24 2006, 14:44, said:

Astazi am aaflat cum se obtin culorile la Micul Alexander:inainte sa depuna ouale,se hraneste cu boabe de piper pt culoarea galbena daca retin eu bine si cu nu stiu ce alte boabe(parca coleandru)pt culoarea albastra.Eu am ami vazut si albi....deci tre' sa mai existe niste boabe ..    :P      Daca stie cineva...spuneti-mi si mie.....

Ufff,nu mai crede si tu tot ce zboara :lol:

Incearca aici:

http://www.animale.r...opic.php?t=5891

Daac l-a vandut,macar sa iti spun numele si telefonul unui crescator(ultima varianta este de preferat oricum).

Edited by Gilda, 24 July 2006 - 16:36.


#11
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Merci.Am vb cu tipul si mi-a spus ca e luat din petshop nu de la crescator.Iar mai nasol e ca nu are nici inel .deci e putin riscant.Pretul tin sa precizez ca e la fel ca in magazin,de fapt cu 50 ron mai ieftin decat la animax-ul de pe turda...oricum multumesc...si daca mai auzi...   :P
Apropos..stie cineva un petshop pe langa Big Berceni? Cica ar fi akolo unul care are niste pasari superbe.A fost cineva pe akolo?

Edited by Zer0, 24 July 2006 - 20:03.


#12
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006
Deschide un topic la Publicitate si unul la Pasari pe acel forum si intreaba de papagalul tau.
Imposibil sa nu ai noroc.
Te sfatuiesc sa intrebi de un crescator.

#13
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Merci..deja am inceput ...  :D

#14
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
Are cineva micul Alexandru?Ce cuvintel stie sa spuna?Daca are cam 6 luni mai sunt sanse sa inceapa sa vorbeasca?Sau trebuie luat de mic(2-3 luni)?Cand e perioada cand acestia ies din oua?ca sa stiu cand sa caut unul mai mic...   :notangel:

#15
Gilda

Gilda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 453
  • Înscris: 13.03.2006

View PostZer0, on Jul 25 2006, 08:53, said:

Are cineva micul Alexandru?Ce cuvintel stie sa spuna?Daca are cam 6 luni mai sunt sanse sa inceapa sa vorbeasca?Sau trebuie luat de mic(2-3 luni)?Cand e perioada cand acestia ies din oua?ca sa stiu cand sa caut unul mai mic...   :notangel:

Pana una,alta, da o cautare pe google cu "micul Alexander" si vei citi o multime de lucruri despre el.
Intre timp, poate se va ivi si un crescator care sa te lamureasca suplimentar.

#16
Zer0

Zer0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 18.07.2006
fii sigura ca am dat search dar doar pe site-urile romanesti..si am citit cam tot ce se putea citi.surpriza a fost ca nu prea am gasit nimik complet,bine cizelat sau informatii specifice acestei specii.doar generalitati.

#17
ronnie o'sullivan

ronnie o'sullivan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 27.04.2006
off: am vazut titlul acestui topic si aproape instantaneu mi a aparut in minte imagine lui tariceanu <_<

#18
dodo_m

dodo_m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 18.02.2006

View Postronnie o, on Jul 25 2006, 23:16, said:

off: am vazut titlul acestui topic si aproape instantaneu mi a aparut in minte imagine lui tariceanu <_<
:thumbup:  VIP... :harhar:  :ermm:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate