Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Vatra Dornei-Campulung Moldovenesc

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
a trecut ceva timp de la ultima postare aici... are cineva informatii proaspete despre acest drum?

#20
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006

 byteworks, on Aug 1 2007, 17:04, said:

Varianta cea mai buna pentru Vatra Dornei - Gura Humorului e via valea Bistritei, Zugreni, Holda, pasul Tarnita, Ostra, Frasin, Gura Humorului. Nu-i cu mult mai lung, rezonabil de bun. Tocmai l-am folosit de 2 ori, am reusit Suceava - Nasaud in 4 ore ceea ce in conditiile drumului in eterna refacere intre Suceava si Bistrita e super bine.


o varianta interesanta... dar e oare viabila pe timp de iarna?

#21
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Am fost acum vreo 2 luni. De atunci n-am mai avut curaj :naughty: Tot mai multe semafoare, portiuni in lucru / extindere / reabilitare. Si la asta adaug relatarile unor prieteni, conform carora prin decembrie, pe ninsoare, se lucra la asfaltari :thumbup: Probabil tehnologie noua !

Cat despre cealalta varianta, cel putin partea Ostra - Frasin ma pune pe ganduri. N-am fost de ceva vreme, insa era rau acel segment de drum. Si nici nu stii ce viscol / gheata gasesti pe drum.

Pe oricare varianta mergi, pregateste-te temeinic. Rezervorul plin ( gasesti in Vatra Dornei Rompetrol si altele ), telefoanele mobile incarcate, cauciucuri de iarna ( + lanturi in portbagaj ) si n-ar strica nisip + lopata.

#22
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Drumul Suceava - Cluj e in reparatii de jdemii de ani. E jalnic. Merg aproape saptamanal pe el si mi-am rupt masina in 2. Cand am cumparat masina nu se auzea un zgomot acum zici ca e venita dupa razboi. Cel mai rau e ca nici nu sunt semne ca se vor termina lucrarile alea o data. In 2 ani au asfaltat 5 km asa ca ce le putem cere la cat de lung e drumul. Rute alternative nu folosesc dar sunt. Iarna oricum e greu: Mestecanisul si Tihuta se infunda mereu. Grija mare. Vara in schimb sunt semafoare si muncitori peste tot. De asemenea grija.

#23
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Update la postul meu de ieri:

S-ar parea ca semafoarele au cam disparut. Insa alterneaza sectiuni de drum "in lucru" ( cu gropi, santulete si alte surprize ) cu portiuni bune si proaspat asfaltate ( in decembrie cred :lol: ). Mergi 2-3 km pe drum bun, si deodata dai in denivelari...

#24
turistu

turistu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 15.01.2007
Pe drum , intre Vatra Dornei si Campulung Moldovenesc .
Marti , 02.09.'08
Fara cuvinte.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate