Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

carte verde?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
salut,vreu sa ma duc in germania cu masina,solenza,merge bine,dar vreau sa-mi iau alta de acolo,alta masina  nu alta dacie,problema e ca nu stiu ce acte imi trebuiesc sa ies din tara cu ia,carte verde?si de unde se iau si cam cat costa.multam fain

#2
datace

datace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 293
  • Înscris: 26.04.2005
Daca masina e pe numele tau iti trebuie: talon, CI, carte verde (minim  60 usd/15 zile - pretul este acelasi la toate societatile de asigurare abilitate sa emita carte verde).     PS: Daca vinzi solnita sunt interesat !

#3
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postdatace, on Jul 18 2006, 10:17, said:

Daca masina e pe numele tau iti trebuie: talon, CI, carte verde (minim  60 usd/15 zile - pretul este acelasi la toate societatile de asigurare abilitate sa emita carte verde).     PS: Daca vinzi solnita sunt interesat !
am de vanzare una dar nu asta cu care merg,an 2004,55000 km,merge perfect,o am de un an,astept o oferta

#4
ice cube

ice cube

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 02.12.2005
Eu sunt de acord, n-am nimic impotriva.

#5
nikagenu21

nikagenu21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.08.2006

View Postm_criss23, on Jul 17 2006, 23:21, said:

salut,vreu sa ma duc in germania cu masina,solenza,merge bine,dar vreau sa-mi iau alta de acolo,alta masina  nu alta dacie,problema e ca nu stiu ce acte imi trebuiesc sa ies din tara cu ia,carte verde?si de unde se iau si cam cat costa.multam fain

salut.. ca sa iesi din tara iti prebuie pasaportul, carte verde si actele masinii. daca o sa pleci acum trebuie cumparata cartea verde. daca o sa pleci supa 01.01.207, ea este introdusa in polita RCA si ramane doar sa mergi sa ti se elibereze gratuit. conform polita de va elibera gratuit. ceea ce este foarte bine...

Avand in vedere ca, si in cursul anului 2007, pana la semnarea Acordului Multilateral de Garantare (MGA) de catre Biroul Asiguratorilor de Autovehicule din Romania (BAAR) si ratificarea acestuia de catre toate statele Comunitatii Europene (precum si Islanda, Norvegia, Lichtenstein si Elvetia), este necesara existenta politei Carte Verde asupra posesorilor de autovehicule care vor calatori pe teritoriul acestor state, va fi necesar ca societatile de asigurari sa elibereze asiguratilor, in momentul cumpararii politei RCA, si o polita gratuita Carte Verde, din oficiu sau la solicitarea asiguratilor`, se spune intr-un comunicat al Comisiei de Supraveghere a Asigurarilor .

Edited by Zamolxel, 12 December 2006 - 12:18.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate