Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Ptr cei care au sau se pricep la PANASONIC NV-GS27

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
adi5ani

adi5ani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 186
  • Înscris: 17.09.2005
Eu folosesc o camera Panasonic NV-GS 25 si am intampinat aceleasi probleme ca si tine (desi am si CD-ul original cu drivere) si nici cu SP 2 nu mai vrea sa functioneze ca si webcam (o perioada a mers cu cablul USB).Momentan o folosesc conectata pe firewire si cu ajutorul programului trackercam (gratuit, il gasesti cu Google).

#20
caureliu

caureliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 11.06.2005

View Postewak111, on Jul 23 2006, 05:29, said:

Tipul asta de camera merge ca webcam numai la windows messenger.ATAT.Drivere nu va chinuiti sa cautati ca nu are.In concluzie ramane placa firewire sau tv tunner-ul.Prin cablul USB se pot scoate numai poze.Asta e!!!
Ms mult tuturor ptr timpul si rabdarea voastra.



...o prostie mai mare ca si asta nu am mai auzit !

#21
pytonu

pytonu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 27.06.2005
Hai sa mai completez si eu daca tot s-a adus topicul in actualitate.
- necesar placa fireware cu cablu
- MotionDvStudio Panasonic pentru captura sau alte facilitati
- trackercam pentru webcam, prin USB sau fireware (eu am incercat dar nu stiu sa setez routerul sa ies in afara retelei interne)
- win*avi videoco... pentru compresie avidv in dvd
- dvd*lab... pentru transfer pe dvd

Rezultate Ok. :naughty:

#22
Jansky

Jansky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.12.2006
Sunteti siguri ca nu se gs drivere ia priviti aicii >>> http://www.fullrelea...e...&submit.y=2       oricum folositi mai mult google........oricum pentru camere iti trebuie neaparat (Windows Sp2,USB,Movie Maker,Driver)...

#23
zoli1966

zoli1966

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 07.07.2006
Cea mai simpla metoda de transfer de la camera pe PC se face cu cablu fireware folosind WinDV, dupa aceea existind nenumerate metode de comprimare.Softul MotionDV este cam complicat, existind altele mult mai simple.

#24
Jansky

Jansky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 09.12.2006
Eu am cablu Usb si merge doar so folosesc ca pe webcam si sa fac capturi video in movie maker........in fine eu vreau sa ceva ca sa scot ce am pe caseta in afara de cablu fierware si motion dv studio

#25
stracer

stracer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 03.01.2007
Cum se comporta nv-gs27 ? In special indoor. Ma gandeam sa-mi iau si eu.

#26
nemessys06

nemessys06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.04.2007
Pentru tipul cu camera panasonic nv-gs 27 ; hai sa iti zic ceea ce baietii de pe forum sau nu stiu sau nu ti-au zis camera asta panasonic nv gs27 se conecteaza si prin usb si se poate chiar si descarca tot ce ai filmat pe caseta in comp si nu iti trebuie decat cablu USb driverele usb 2.0 instalate si win xp cu sp.2 .
Bun si acu vine partea grea si eu am un panasonic ca al tau si am citit cartea tehnica si disc. de pe forum care ziceau ca cu usb ul nu poti face decat captura la poze insa se poate face si captura a filmelor dar filmul descarcat e analog la fel cum ziceau si mai sus insa se descarca si asta cu banalul moviemaker.
Trust me m-am lovit de aceeasi problema si am reusit sa descarc prin usb cu ajutorul moviemakerului are el optiune capture acolo cand il deschizi deci merge try it insa ca sa ai si o calitate buna a imaginii merita sa cumperi o placa firewire care o gasesti la preturi de la 40- 70 -200-300 si mai sus la depozitul de calculatoare sau la ce magazine mai stii tu de componente.
Eu mi-am luat una si a costat 40 lei dar cablul care era in cutie era unul de toata jena si s-a dus dreq un pin de la mufa firewire asa ca acum astept sa ii faca serviceul cei de la panasonic romania si sa platesc nu am idee cat pe aceasta reparatie.
Va sftuiesc pe toti posesorii de camere care aveti port firewire sa nu luati cabluri de 2 lei ca rezultatele pot fi dezastruoase.


Bun si acum daca cineva a mai avut probleme cu pini rupti sau firewire in scurt circuit  si a trimis camera la service la VSC  romania firma care are o colaborare cu panasonic ro. poate sa imi dea si mie detalii despre costul unei schimbari de port firewire(pret) la camera si un integrat(pret) care are legatura cu portul firewire as fi foarte recunoscator .
Bafta allz ,eu regret ca am ales panasonic!!!!!si nu un  sony sau un canon dar regretele sunt tardive.Se pare ca panasonic e foarte sensibil la placa de baza si la intgratul care se ocupa cu transferul prin firewire in calculator al meu zicese ca s-a ars si nu imi dau seama cum asta din moment ce e noua si placa si camera si cablul dar na baietii de laservice stiu mai bine, ca tot de la un service am aflat ca cik se poate introduce si cablul firewire in calculator invers ceea ce se poate realiza dar cred ca numai cu ajutorul unui ciocan ,avand in vedere ca terminalul 6 de la cablul firewire 4-6 (cel care se intra in comp are o proeminenta  semirotunda sau un capat rotunjit ca sa fiu mai concis si un capat patrat si nu vad cum ar putea fi introdus invers insa se pare ca se poate si asa dupa cum am auzit(cu ciocanul  :D )

#27
nemessys06

nemessys06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 24.04.2007
Scuze ca am sa pun o intrebare putin out of topik dar chiar am probleme cu camera un panasonic nv-gs 27 care din cate am inteles de la tipul de la service are distrus un final de la portul firewire e vb de integratul de la firewire.Acum intrebarea mea este :stie careva cat costa un service pentru un astfel de integrat si daca da as vrea si eu un raspuns unde as putea sa fac service-ul si cam cat costa am auzit ca este ceva firma VSC sau cam asa ceva la Bucuresti care lucreaza cu panasonic ro.,insa nu stiu numarul lor ca sa le pun intrebarea.
Seci daca cineva a mai avut o astfel de problema cu integrat ars sau scurtcircuitat si stie cam cat face service -ul  as fi foarte incantat sa primesc un raspuns.
Scuze ptr. intrebarea care nu prea isi are locul aici dar un alt topik mai apropiat nu am gasit.
Mercy anticipat si astept un raspuns PLS!!! :worthy:

#28
iulikk_02

iulikk_02

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 13.03.2007
Eu mi'am luat panasonic nv-gs27 ieri.. deci in concluzie... ca sa pot scoate filmuletele de pe caseta in calculator trebuie sa am placa fireware (care din cate am inteles vine si cu cablu) ??

#29
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006

View Postiulikk_02, on Jun 11 2007, 11:57, said:

Eu mi'am luat panasonic nv-gs27 ieri.. deci in concluzie... ca sa pot scoate filmuletele de pe caseta in calculator trebuie sa am placa fireware (care din cate am inteles vine si cu cablu) ??
GHIDURI !

#30
alin_petreaca

alin_petreaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2006
panasonik nv-gs 27 suck
Filmeaza fff prost in conditii de iluninare scazuta.Eu abia astept sa scap de ea.

#31
alin_petreaca

alin_petreaca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.03.2006
Eu folosesc Pinacle Studio 10 sau Avid Liquid(soft profi) pentru captura si prelucrare si rezultatele sunt super ok.

#32
doarpisti

doarpisti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 28.10.2006
........va salut am si eu o rugaminte ptr cei care se pricep la camVideo Panasonic nv-gs27 daca se poate folosi o telecomanda de tipul NV GS37 sau de la alt tip de cam video si unde as putea gasi o telecomanda compatibila
                                
                                 va multumesc

Edited by doarpisti, 15 November 2008 - 17:03.


#33
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Am citit topicul, dar nu am inteles mare lucru.  Poate ca sint incepator si de aceea.
Am si eu aceasta camera. As dori sa ma conectez si sa o folosesc(cand e nevoie) pe post de web cam. Am incercat sa iau acel program , dar nu reusesc. Va rog pune-ti voi un link, de unde sa il downloadez.
Am placa fire wire si cablu. Am copiat 0 caseta pe pc. Tre sa mai studiez, ca sa o pun pe suport dvd. Folosesc ulead studio.
Deocamdata am problema asta, ca nu reusesc sa o conectez pe post de web cam. Am windows xp sp 3., seamana cu vista.Astept indrumarile voastre.

#34
powershot

powershot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,015
  • Înscris: 05.01.2008
Am reusit sa fac sa mearga pe TRAKER.prin mufa usb. Dar pe mesenger WEB CAM , nici vorba.. Mai trebuie setat ceva ?

#35
rzvn_serban

rzvn_serban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.02.2009
pana la urma se poate conecta un Nv Gs 27 la un pc cu Windows VISTA doar prin cablu USb? Movie Maker-ul nu o vede, desi cand e conectata se vede ca s-a activat pentru ca pe display-ul ei apare scris WEB. am incercat o zi intreaga sa ma conectez doar cu USB si nu am reusit. Am downloadat inclusiv Sweet Movie Life si Motion Dv studio dar asta din urma nu se instaleaza.
Cineva HELP? cum pot sa o conetctez ca sa descarc ce am pe casete pe PC?
multam!

#36
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Pe vremea lui Gs 27/37 nu exista Vista! De aia programele acelea merg doar pe XP! Posibil sa le instalezi in Compatibility Mode!
Dar ce Vista ai instalat? ORIGINAL? Ca daca e o "cumparatura" facuta "online", posibil de aia sa nu recunoasca Movie Maker-ul camera legata pe USB!
Camera e facuta sa mearga WEBCAM cu Windows Messenger. Si merge!
Pentru alte mess-uri trebuiesc instalate programe care sa "pacaleasca" aceasta camera/softul ei/mess-ul respectiv sa o folosesca! Eu am reusit cu un GS 37 cu XP CAM instalat sa o fac sa merga in Yahoo si Skype. Pe Windows XP!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate