Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

CEL MAI DEPENDENT RPG EVER

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#37
Doggfather

Doggfather

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 26.09.2005

 naughtydream01, on Aug 12 2006, 16:44, said:

Diablo, 2 ani aproape 18 ore pe zi.
Guild wars 1 an, am jucat 48 de ore non stop, puneam tinta pe cap si oamenilor care treceau pe strada. :confuzzled:
WOW tot cam 15 ore pe zi, 7 luni.
eu unul nu pot sa cred asa ceva , dependent , manic sau cum vreti sa-i spuneti dar naughty cred ca exagerezi , am fost " dependent" de diablo2  vreo 6 luni dar nu cum zici tu ; 5 , 6 sau 7 ore da ... dar pana la 18 ore e cale lunga

#38
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

 raiiar, on Sep 10 2006, 10:22, said:

Eve online. E foarte probabil sa ma apuce anul.
sa mai zic si eu ?  :coolspeak:
pana la eve nu prea m-au pasionat multe jocuri, ma plictiseam repede de ele.

#39
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005

 Joe_DOW, on Sep 10 2006, 10:06, said:

Cel mai dependent rpg este fara discutie WOW! Fapt ce o demonstreaza si victimele realae ale acstui joc. Se stie ca nu o singura peroana a murit deja din cauza oboselii si deshidratarii. Din aceasta cauza, ca si masura de precautie pe serverele asiatice au hotarat sa deconecteze userii la fiecare 3 ore.

WoW este MMORPG.

Dupa mine, jocul care creaza cea mai mare dependenta este jocul care iti place.
Jocurile on-line in general sunt mult mai addictive decat cele single-player pentru ca foarte multi jucatori hardcore pot viziona lumea unui MMORPG de exemplu ca o viata paralela...

Edited by YoYo69ErS, 05 October 2006 - 00:22.


#40
Frankenstein

Frankenstein

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.07.2006
Baldur's Gate 2+ expansion-ul Throne of Bhaal, de departe cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata
Acum mai nou vad ca la rpg-uri iti trebuie comp ca pt fps-uri...asta-i treaba ma? pai tocmai d-aia is rpg-uri, sa n-aiba nevoie de nustiu ce grafica(a se citi monstru de comp) ca sa te distrezi
S io n-as baga mmorpg-urile in aceeasi oala cu rpg, la mmorpg deja is aspecte sociale..prietenii pentru unii, competitie si showing off pentru altii...astea te tin in fata calculatorului asa mult...orice mmorpg daca ar fi sa-l joci in sngle player ai muri de plictiseala.

#41
ecou

ecou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 877
  • Înscris: 30.07.2004

 djclocky, on Sep 10 2006, 09:56, said:

Diablo e un mouse fucker. Nu mi-a placut.
la momentul asta mousii pica din orice alt motiv decat nr de click-uri. cel putin la aia cu fir pica intr-o veselie cablurile. deci nu ma deranjeaza ca trebuie sa dau jde click-uir, mai ales ca pot tine apasat pana scap de un inamic, nu sa ii dau clic-uri sa il dezechilibrez :D
in ordine Dungeon Siege si Diablo2.

#42
lupiibah

lupiibah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 21.09.2006
Diablo 2 LoD mi`a mancat o sesiune :D
Dungeon Siege imi place super mult

#43
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
RPG-ul cel mai addictive?
Might and Magic 7 şi Might and Magic 8.Universul era prea bine construit la acea vreme pentru un joc la calculator.

#44
floby

floby

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 19.08.2006
Si eu am jucat Diablo2 LoD la greu...vreo 5-6 ani.Acu m-am apucat de WoW,dar nu ar fi greu sa fac un D2LoD oricand:) Dupa mine, cred ca Diablo a fost cel mai jucat RPG,poate nu dupa nr de ppl, ci dupa numarul de ore!

#45
Ether

Ether

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 21.04.2006
d2lod ..aproximativ 4 ani...si tot nu pot sa spun ca m-am lasat.

#46
byte1918

byte1918

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 07.10.2005
toate jocurile MMORPG care le`am jucat m`au facut sa pierd nopti , zile , saptamani , luni ...
lista : Mu , Lineage 2, wow , Knight Online , Silkroad , Kal Online , Ragnarok Online , Counter strike ( e clasat ca mmorpg 1st person shooter) , si multe altele..

cel mai mult timp am pierdut jucat Conquer Online vrajala de joc f asemanator cu Diablo , a fost primu mmorpg care l`am jucat vreodata.. probabil de aia ????

[ http://img231.imageshack.us/img231/1378/levelup76aozo4cb3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#47
AlexRmF

AlexRmF

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 633
  • Înscris: 14.03.2004

 byte1918, on Nov 10 2006, 20:03, said:

Counter strike ( e clasat ca mmorpg 1st person shooter) , si multe altele..

Counter Strike - MMORPG  ;) ... asta chiar e tare... :w00t: NU are nimic in comun cu un RPG asa ca nu poate fi RPG (construirea unui personaj, avansarea in nivel, etc.). Counter Strike e doar un FPS Online si nimic mai mult. -_-

#48
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
gothic 3 :D

#49
Belearta.MarcicaBelearta

Belearta.MarcicaBelearta

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 472
  • Înscris: 30.10.2006

 Doggfather, on Oct 4 2006, 22:51, said:

eu unul nu pot sa cred asa ceva , dependent , manic sau cum vreti sa-i spuneti dar naughty cred ca exagerezi , am fost " dependent" de diablo2  vreo 6 luni dar nu cum zici tu ; 5 , 6 sau 7 ore da ... dar pana la 18 ore e cale lunga
hehe, intreaba-l pe fost, de aia ne-am si despartit, kind of, ajunsesem sa joc cate 15-16 ore pe zi WOW si GW. Plictiseala era mare.
Uite, actualu' stie carte, mi-o formatat toate hardurile, ca stie ca nu ma mai apuc de instalat WOW, ca mi-e lene, de aia vom fi fericiti pana la adanci batraneti. :rolleyes:

Edited by Belearta.MarcicaBelearta, 13 November 2006 - 11:40.


#50
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005
KoToR 1 si 2, Gothic 1 si 2, Neverwinter Nights si Lineage. In ordine. Acum e cam aiurea, ca si Gothic 3.... si NWN 2.... grea decizie.

#51
cosma_sebastian

cosma_sebastian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.11.2006
Diablo2 LOD, Fallout 1 & 2. Cele mai tari.

#52
Archon

Archon

    PredaTerminatorMan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,187
  • Înscris: 14.06.2005
Fallouturile...
Cred ca le-am terminat de mai mult de 13 ori :D
Ajunsesem la 999 health... Ca Horrigan ala :)... Trageau inamicii in mine pana li se terminau gloatele...

Si, mai nou, WoW-ul... Dar mai moderat.... De la 10 la 1 noaptea... :)

#53
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Doar Heroes III, WOG, de ceva vreme, mi-e si lene sa ma apuc sa invat .

#54
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
EVE

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate