Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

7.500 de euro, taxa de inmatriculare pentru o masina din 2000

- - - - -
  • Please log in to reply
195 replies to this topic

#55
blackT

blackT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 287
  • Înscris: 27.05.2006

View Postthe__1, on Jan 3 2007, 03:58, said:

Usor de zis, greu de facut.
Am cam 4500 euro...cam ce pot cumpara de banii acestia si unde ma sfatuiti sa merg?Am inteles ca Olanda e mai ieftina.Ca marci...hmm,toyota ?, Opel sau altceva nemtesc.
Sa presupunem...retoric vorbind, ca nu platesc inmatricularea.Astept sfaturi.
Mercic

#56
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View PostblackT, on Jan 6 2007, 19:03, said:

Am cam 4500 euro...cam ce pot cumpara de banii acestia si unde ma sfatuiti sa merg?Am inteles ca Olanda e mai ieftina.Ca marci...hmm,toyota ?, Opel sau altceva nemtesc.
Sa presupunem...retoric vorbind, ca nu platesc inmatricularea.Astept sfaturi.
Mercic

Spune si cam ce fel de masina vrei...mai mare /mai mica, benzina/diesel/..2/4 prtiere....
Uite niste exemple

Opel Agila 1.0 12 V,Servolenkung   Category: Van / minibus

EUR 3.990
Data:second-hand vehicle, 55.200 km43 kW (58 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 06/01, marineblau, 4/5 Doors
Fuel consumption approx.: 6,4 l/100km CO2 emissions approx.: 154 g/km
Extras: Immobiliser
Description:Opel Agila,2.Hand,4-türig, Servolenkung,2xAirbag, D4-Norm KFZ- Stuer jährlich €67,50 5-Gang, Radio, Fzg. sehr sauber und gepflegt!Finanzierung auch ohne Anzahlung ab 6,9% effekt. Zins möglich!

Opel Agila 1.2 16 V 2 Hand/Klima/EURO 4

EUR 3.999
Data:second-hand vehicle, 67.000 km 55 kW (75 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 07/01, MOT technical inspection: 07/08,Air-Conditioning, grün-metallic, 4/5 Doors
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description: Klimaanlage,5 Gang Getriebe, Zentralverriegelung, Wegfahrsperre, Fahrerairbag, Beifahrerairbag, E- Fensterheber, Anti- Blockier- System (ABS) , Colorverglasung , Radio- Cassette, Servolenkung, Schadstoffarm EURO 4,Scheckheft gepflegt ist aus 2.Hand, Leichter Scadenen Links Sonst befindet sich in einem sehr guten zustand, Siehe Bilder !!! PREIS GILT NUR EXPORT !!!
    :naughty:   aici cred ca de acum se adauga tva...  <_<

Fiat Punto 1.2 8V Class

EUR 4.200
Negotiable
Data:second-hand vehicle, 72.000 km 44 kW (60 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 07/02, MOT technical inspection: 07/07, Emission test: 12/08 Air-Conditioning, grau-metallic, 4/5 Doors
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description: Außentemperaturanzeige, Doppel Airbag, elektrische fensterheber, Zentralverriegelung Radio , Servolenkung, Klimaanlage

Nissan Micra 1.4

EUR 4.250
Data: second-hand vehicle, 105.000 km 60 kW (82 PS), petrol, Euro 4 Initial registration date: 03/01, MOT/Emission test - New, dunkelgrün-metallic, 4/5 Doors
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Alloy rims, Electric windows
Description: Leichtmetallfelgen, ZV mit Fernbedienung, Radio/CD, el. Fensterheber, el. Wegfahrsperre, ABS, Servolenkung, scheckheftgepflegt, HU & AU neu

Hyundai Atos Prime 1.0i GL

EUR 4.250
Negotiable
Data: second-hand vehicle, 48.000 km 43 kW (58 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 01/03, MOT technical inspection: 01/08, Emission test: 01/08 silber-metallic, 4/5 Doors
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description: Aus 1.Hand, ABS, Fahrerairb. , Beifahrerairb. , Nichtraucher, el. Fensterheber vorne, Servolenkung, geteilt umklappbare Rücksitzbank, Wegfahrsperre, Zentralverriegelng, Sitzverlängerung Fahrer, 5-Gang Getriebe, Radio- Cassette, Schadstoffklasse: 62 - Euro4, Sehr gepflegter Zustand durch junge Frau gefahren, Scheckheft, Vorne Neue Bremsen und Reifen, Auf Wunsch Winterreifen auf Stahlfelgen

Ford Fiesta1,3 el.Schiebedach

EUR 4.400
Data: second-hand vehicle, 74.500 km 44 kW (60 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 10/01, MOT technical inspection: 10/08, Emission test: 10/08 grün-metallic, 4/5 Doors
Fuel consumption approx.: 7,3 l/100km
CO2 emissions approx.:171 g/km
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Sunroof, Electric windows , Warranty
Description:
Servolenkung, Fahrerairbag, Beifahrerairbag, 2 Seitenairbags, Radio- Cassette, Fahrersitz höhenverstellbar, Drehzahlmesser, Glasschiebedach el. Rücksitzlehne klappbar, 4 Winterkompletträder, 3. Bremsleuchte, 12 Monate Gebrauchtwagen- Garantie Pass Bundesweit gültig, Inzahlungnahme möglich, Finanzierung mit 7, 99 % eff. Jahreszins möglich, Scheckheft gepflegt, Irrtum vorbehalten.

Opel Corsa 1.2 16V Comfort,5.Türig,2.hand,servo

EUR 4.500
Data: second-hand vehicle, 114.000 km 55 kW (75 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 01/01, MOT technical inspection: 04/07, Emission test: 04/07 city rot metallic, 4/5 Doors
Fuel consumption approx.: 6,3 l/100km
CO2 emissions approx.: 151 g/km
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description: Ez 12.00,Aus 2 hand, Euro 4 kat , servo , zv. mit vernbedienung ,4* Airbags , color , RC, 5 Gang getriebe , Tem. Anzeige , El. fensterheber , El. Aussenspiegel , Nicht raucher , ... ectr, Garantie 1.jahr

Kia Rio 1.5 LS Euro-4

EUR 4.500
Data: second-hand vehicle, 95.000 km 72 kW (98 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 01/01, MOT/Emission test - New, Gruen-metallic, 4/5 Doors
Extras: ABS, Adapted for disabled, Central locking, Immobiliser, Electric windows
Description: Stoff Grau, Frontantrieb, Sitzbank h. geteilt, Kopfstützen im Fond, Radio/ Cassette, Radio, Soundsystem, Lenkrad Leder, Lenksäule einstellbar, Durchlade, Servolenkung, Katalysator,1. Hand, Scheckheftgepflegt, Garantiefähig, DEKRA- Siegel, Unfallfrei, Serviceheft mit eine Neue Inspektion, Aus 1 Hand, NR, GaWA, Color, WFS, Geteilte rückbank, Sehr sparsam 6-7 L/100 km, Steuer begünstigt G- Kat Euro 4 c. 80 Euro/ Jahr. auserdem Fahrzeug wird von der DEKRA Ing. an über 160 Punkten untersucht , mit dazu erhalten Sie einen neutralen Quallitätsnachweis eine Gutachten - DEKRA SIEGEL Bericht. Finanzierung auch ohne Anzahlung möglich . Irrtuemer, Zwischenverkauf und Eingabefehler vorbehalten.

Opel Corsa 1.2 16V Euro 4,5Türig,Schiebedach,1.Hand

EUR 4.550
Data: second-hand vehicle, 120.000 km 55 kW (75 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 4 Initial registration date: 10/01, MOT technical inspection: 09/07, Emission test: 09/07 Silber-Grün-Metallik, 4/5 Doors
Fuel consumption approx.: 6,3 l/100km
CO2 emissions approx.: 151 g/km
Extras: ABS, Central locking, Immobiliser, Sunroof, Trailer coupling
Description: Servolenkung, ABS, EPS, Color, Metallik, R.CASS, ZV mit Funkfernbedienung, Airbags, Sidebags, El.Wegfahrsperre, Geteilte Rücksitzbank, Kopfstützen hinten, AHK abnehmbar, Dritte Bremsleuchte, Sitz und Lenkradhöhenverstellung, u.v.m., 1.Hand, Unfallfrei, Scheckheft gepflegt, Nichtraucherwagen, Euro 3, Sommer und Winterräder

Uite pe aici am facut cautarea
http://www.mobile.de...i...amp;top=41

TOATE SUNT EURO 4  !!!
Masini sunt...iar la astea taxa de inmatriculare e pina in 400 euro.....oricare dintre ele.
Poti sa mai cauti.....si tu...sigur gasesti
:console:

Edited by eb2e2, 07 January 2007 - 14:05.


#57
Ferguson

Ferguson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 07.01.2007
Dar pentru o masina din 2003, noua, nefolosita cat este taxa?

#58
johnyxxx

johnyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.09.2005
are cineva idee daka imi aduc o masina acum din afara cat pot sa o tin pana o inmatriculez ?? am vre-o limita sau pot sa ma duc cand vreau ?astept raspuns urgent mersi anticipat .sunt curios daka o sa stea in picioare taxele astea.

Edited by johnyxxx, 09 January 2007 - 05:16.


#59
Ahitofel

Ahitofel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 27.10.2003

View Postjohnyxxx, on Jan 9 2007, 05:15, said:

are cineva idee daka imi aduc o masina acum din afara cat pot sa o tin pana o inmatriculez ?? am vre-o limita sau pot sa ma duc cand vreau ?astept raspuns urgent mersi anticipat .sunt curios daka o sa stea in picioare taxele astea.

Nu ai nici o limitare ca timp, doar ca atata timp cat nu platesti taxa nu ai cum sa circuli cu masina, asta in caz ca nu umbli cu masina cu numerele expirate.

#60
02hot4u

02hot4u

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2006
buna ziua la toata lumea. am si eu o intrebare. eu vreau sa imi cumpar o masina din germania cu motor de 5000 din 2003 cu euro 3 cat ma costa peste pretu din germania. masina in germania costa 45.000. cat ma duce sa o vad inmatriculata pe romania? va multmuesc pt ajutor.stima si respect

#61
sm33

sm33

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2007
incearca aici: http://www.automobil...pecialTaxes.php

#62
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Post02hot4u, on Jan 9 2007, 22:38, said:

buna ziua la toata lumea. am si eu o intrebare. eu vreau sa imi cumpar o masina din germania cu motor de 5000 din 2003 cu euro 3 cat ma costa peste pretu din germania. masina in germania costa 45.000. cat ma duce sa o vad inmatriculata pe romania? va multmuesc pt ajutor.stima si respect

Calculator taxe


Daca NU te grabesti, s-ar putea sa scapi de aceasta taxa aberanta...  ;)

Edited by H725, 09 January 2007 - 22:44.


#63
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,920
  • Înscris: 29.03.2005
Taxa pt prima imatriculare 10,165 :huh: plus taxele normale de imatriculare ( 80 si ceva RON la CEC + 30 la casierie pt numere ). In plus 200 si ceva RON la RAR pt omologare si certificat de autenticitate

#64
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View PostH725, on Jan 9 2007, 22:43, said:

Daca NU te grabesti, s-ar putea sa scapi de aceasta taxa aberanta...  ;)
Sa speram

http://www.antena3.r...&...f&text=taxa

#65
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Eu sunt curios de o chestie: cu cat l-or fi taxat pe Hardau cand si-o luat a seis? Ca masina aia e 60.000 eur...

#66
johnyxxx

johnyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.09.2005

View PostAhitofel, on Jan 9 2007, 18:20, said:

Nu ai nici o limitare ca timp, doar ca atata timp cat nu platesti taxa nu ai cum sa circuli cu masina, asta in caz ca nu umbli cu masina cu numerele expirate.

asta nu e o problema crede-ma :)))) atata am vrut sa aud .mersi frumos sper da ai zis asta dintr-o sursa sigura nu din capu tau.

#67
johnyxxx

johnyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.09.2005
ce credeti renunta statu la taxe sau nu ? argumentati pls scurt si la subiect fara aberatii de 1000 de randuri.

Edited by johnyxxx, 10 January 2007 - 00:15.


#68
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
intr-un singur cuvant : nu va renunta si ue nu are cum sa oblige legal romania sa renunt la aceasta taxa

#69
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
La presiunea UE va renunta, chiar daca deocamdata stau "fermi" pe pozitie.

#70
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai daca ii strange de oo in alte privinte in care sunt mai pacatosi si ii pot lovi.. probabil ca da , vor renunt :P daca insa ar fi pe judecata legilor uniunii europene eu pun pariu ca uniunea europeana nu ar avea ce face. poate cei ce vor sh-uri vor avea norocul ca avem multe pacate si restante fata de uniune :lol:

#71
johnyxxx

johnyxxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 22.09.2005

View PostLucian_M, on Jan 10 2007, 01:03, said:

La presiunea UE va renunta, chiar daca deocamdata stau "fermi" pe pozitie.

asa cred is eu lucian ca nu le convine sa se puna nasol cu ei de la inceput  plus ca le vine ditai amenda, si nici asta cred ca le convine. oricum ma mai interesez in cateva locuri si da e cum a zis Ahitofel si nu e nici o limita de timp sa care sa inscri masina din momentul in care a intrat in tara ,pe 19 luna asta am plecat in germania sa imi iau masina.SI o sa vad de acolo ce o fi o fi sa ii f** ca din romania nu imi iau.

Edited by johnyxxx, 10 January 2007 - 01:15.


#72
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Stai calm, ca in curand se va pune taxe si pe aerul inspirat de oameni. Nici o taxa nu ma mira indeajuns, am ajuns sa raman blocat de fiecare data cand le mai trazneste prin cap ceva somnambulilor din parlament (cel din RO, ca aia din UE cica ar fi cu capul pe umeri- culmea, ca il si folosesc). Astia au cosmaruri si ei cred ca au viziuni marete. Lasa ca avem noi salarii de mii de euro si ne doare-n cot (da si acolo e rau) de taxele lor. SUNTEM  BOGATII  UNIUNII  !!!!! La cate taxe vede UE la noi si-or inchipui ca suntem bogati de dam cu banii in caini (ups, sa nu ma ia cineva tare de la protectia animalelor).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate