Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Turbolinux

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ipower

ipower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.06.2006
acum vreo 3-4 ani aveam interes pentru aceasta distributie.Recent am cautat pe net cateva chestii despre aceasta distributie si vad ca interesul a scazut.Am auzit ca este foarte folosit in china si japonia.Stiu ca avea putine pachete dar cica erau paratestate si stabile.Pe site-ul oficial mi se pare ca promoveaza versiunea 10,dar nu se inghesuie nimeni.
Oare este o alegere buna,avand in vedere ca avea "turbotools" un set de pachete pt web(apache,mysql,php) care lucrau foarte rapid,pe configuratii amarate?

Care dintre voi au folosit in inca folosesc aceasta distributie?

#2
dragos_avram

dragos_avram

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,633
  • Înscris: 29.12.2003
De unde il downloadez ?

#3
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View Postdragos_avram, on Jul 4 2006, 09:54, said:

De unde il downloadez ?

Pai nu stiu, dar eu pe turbolinux.com am vazut ca e pe bani.

#4
ipower

ipower

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.06.2006
intr-adevar acum totul este pe bani la turbolinux.inainte existau si versiunei "open".Tin minte acum 4 ani am tras dupa un ftp din ungaria o versiune 6.5 server(tineti minte,aveam dial-up,toata vara am tras la el,facturile sareau de 1 mil).
Super la instalare,un pic tampitel fiindca setai partitia / si /swap si din burta lui mai aloca o part /boot,fara sa misti nimic...pur si simplu te trezeai cu ea.
Aveam un calc mai jaf si mergea repede,asta m`a multumit la el...
Am mai fost atras si de simplitatea lui,nu venea ca orice alta distributie cu 14.000 de programe dincare doar 30 le folosesti.

In ziua de azi,daca tot dai bani pe versiunea 10 turbolinux,ai asa:
2 cd-uri os propriu-zis
2 cd sursele ;)

#5
yule

yule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 833
  • Înscris: 13.04.2003

View Postipower, on Jul 4 2006, 12:01, said:

In ziua de azi,daca tot dai bani pe versiunea 10 turbolinux,ai asa:
2 cd-uri os propriu-zis
2 cd sursele ;)

Si ce? Te invit sa arunci o privire pe un mirror de Debian: ftp://ftp.ro.debian.org/debian-cd/3.1_r2/i386/iso-cd

#6
i_m_meen

i_m_meen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

intr-adevar acum totul este pe bani la turbolinux.inainte existau si versiunei "open".Tin minte acum 4 ani am tras dupa un ftp din ungaria o versiune 6.5 server(tineti minte,aveam dial-up,toata vara am tras la el,facturile sareau de 1 mil).
In lumea Linux nostalgia e un accesoriu cam scump :) Acum 4 ani mai existau Corel Linux, SCO Linux. Alde udev & co erau vis frumos. Lucrurile s-au schimbat destul de atunci.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate