Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Autostrada Soarelui

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#55
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Pai radare sunt mereu pe autostrada sau pe drumul vechi .
Si daca nu te-a oprit pe loc nu iti trimite acasa amenda din ce stiu eu ,si daca ti-ar trimite te-ar pune sa le lasi si permisul(sa declari cine a condus si sa il predai cu tot cu amenda :) )
Dar sunt convins 90% ca ai scapat .

#56
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Pai mkv-ul nu te opreste, iti trimite acasa...Dar avand in vedere ca esti constantean, ma bazez pe cele spuse de tine.
Ms mult pt raspunsuri....Si, daca scap si nu ma incadrez in restul de 10 % ,iti trimit tie berea.. ;)

Edited by A_taretare, 08 August 2010 - 21:59.


#57
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
In martie la intrare in Giurgeni din spatele unui tir mi-a iesit mcvu in fata(intrare in sat 89 pe franare de la 130 ) , a pus sirenele si a intors imediat dupa mine si am ramas la discutii ,a fost bine pentru toti intr-un final :D

#58
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Duminica seara nici nu ma mai complic s-o iau pe la Cernavoda cand vin de la mare dupa ce mai multi colegi au facut 2 ore la dus si 4-5 la intors. Tot inainte spre Ovidiu si Slobozia si in 3 ore sunt acasa.

#59
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Cei care o luati pe autostrada A2, mare grija la loganurile alb si galben, neinscriptionate cu "politia", si trase pe dreapta....Am aflat si eu abia azi, din pacate, ca au radare pe ele.Nu-mi amintesc sa fi vazut vreunul, eram prea concentrat la trafic la viteza aia... :D

#60
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Nu te supara, ce masina ai? Si cam cu cat mergi pe "autostrada"?

#61
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

View PostLucian_M, on 11th August 2010, 19:01, said:

Nu te supara, ce masina ai? Si cam cu cat mergi pe "autostrada"?
Mie-mi pare ca e un pusti teribilist(poate n-o fi asa),adica stie de la toti ca soselele sunt ochi de radare , dar tot ii da goarna(prin asta inteleg>170,ca un 140-150 e omenesc pe unde se poate ) .
La tine e o chestiune de timp pana te ard astia(sa dea Domnu sa nu fie asa) .

#62
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Cam asa cred si eu, din pacate. Sper doar sa nu ma intalnesc cu el pe sosea. De fapt, ar fi bine sa anunte cand vrea sa iasa cu masina, sa stea lumea acasa.

#63
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007
Acum sincer sa fiu,nici eu nu's sfant , dar unde e cazu . Pe DN/E , daca se circula ok(prin asta inteleg ca pot depasi mai multi dintr-o bucata) ,135-140 la fel si pe autostrada (deh consumul si utilajul se simt cel mai bine asa) ,am mai sarit calu dar cand eram singur pe strada ,sau traficul tindea spre 0 .
Daca e aglomeratie,merg cu viteza traficului si depasesc cand se poate. Coloana n-am tinut niciodata :D

#64
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Mai Nicusor, nu sunt pusti, poate am cativa ani in plus fata de tine si mult mai multa experienta in trafic.Am vrut sa fiu foarte corect, mi-am recunoscut greseala si imi astept sanctiunea, pe care normal ca nu o voi contesta, caci am gresit si e normal sa platesc chiar si cu pretul permisului.Am postat pentru cei care sunt interesati sa afle ca pe A2 pandesc radarele neinscriptionate si am vrut sa le fiu util.Am cautat sfaturi de la prietenii de forum, sau in cazul de fata,in care nu au venit, am cautat macar sa ajut eu pe altii, caci de multe ori e bine sa inveti din greselile altora.
Simti tu nevoia sa moderezi topicul??Vezi ca mai conteaza si calitatea mesajelor nu numai numarul lor.Sau tu scrii din dorinta de a face cat mai multe mesaje........Tu nu cunosti cum se intra din Slobozia in autostrada, nu stii ca mkv-urile iti trimit amenzile acasa, te "lauzi" :rolleyes: ca rezolvi problemele cu 100 ron si vii sa-mi dai mie sfaturi???Ia tu o pauza, sigur ti-ar prinde bine, cred ca te-ai incins cam tare de la atatea presupuneri.
Replica ta Lucian, "Cam asa cred si eu, din pacate. Sper doar sa nu ma intalnesc cu el pe sosea. De fapt, ar fi bine sa anunte cand vrea sa iasa cu masina, sa stea lumea acasa. "    mi se pare usor jignitoare atata timp cat vine din partea unui moderator . Totusi, ma abtin s-o comentez.
Stau si ma minunez, cat de perfecti, adica fara greseala , sunt unii !!!!

Edited by A_taretare, 11 August 2010 - 20:40.


#65
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,321
  • Înscris: 04.05.2006

View PostA_taretare, on 8th August 2010, 22:30, said:

Ms December, poate scap mai ieftin  caci am avut detectorul, iar despre MKV era doar unul aproape de statia de taxare.Incredibil ce spun , dar de data asta "vreau amendaaaaaa"...Sper sa scap doar cu atat.
M-am dus pe autostrada la iesire din Slobozia si m-am intors pe Harsova caci am vazut stirea cu ala cu 248 la ora si mi-am adus aminte de mine ca as putea sa depasesc 50 km sau sa cumulez mai multe amenzi....Nu de alta dar abia acum mi-am luat si eu concediu.
Am fost deja Nicu, de ce crezi ca-s agitat ca un pepsi?Vedeta mai trebuia sa fiu.... :D
Daca m-a luat mkv-ul scap doar cu amenda, sper....Dar daca raman cu permis ma fac mai cuminte.....o perioada .....si dau si o bere :D

Intrebare: Ce e acela un MKV?

#66
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Loganurile MCV......am gresit eu

#67
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,084
  • Înscris: 14.09.2007

View PostA_taretare, on 11th August 2010, 21:39, said:

Mai Nicusor, nu sunt pusti, poate am cativa ani in plus fata de tine si mult mai multa experienta in trafic.Am vrut sa fiu foarte corect, mi-am recunoscut greseala si imi astept sanctiunea, pe care normal ca nu o voi contesta, caci am gresit si e normal sa platesc chiar si cu pretul permisului.Am postat pentru cei care sunt interesati sa afle ca pe A2 pandesc radarele neinscriptionate si am vrut sa le fiu util.Am cautat sfaturi de la prietenii de forum, sau in cazul de fata,in care nu au venit, am cautat macar sa ajut eu pe altii, caci de multe ori e bine sa inveti din greselile altora.
Simti tu nevoia sa moderezi topicul??Vezi ca mai conteaza si calitatea mesajelor nu numai numarul lor.Sau tu scrii din dorinta de a face cat mai multe mesaje........Tu nu cunosti cum se intra din Slobozia in autostrada, nu stii ca mkv-urile iti trimit amenzile acasa, te "lauzi" :rolleyes: ca rezolvi problemele cu 100 ron si vii sa-mi dai mie sfaturi???Ia tu o pauza, sigur ti-ar prinde bine, cred ca te-ai incins cam tare de la atatea presupuneri.
Replica ta Lucian, "Cam asa cred si eu, din pacate. Sper doar sa nu ma intalnesc cu el pe sosea. De fapt, ar fi bine sa anunte cand vrea sa iasa cu masina, sa stea lumea acasa. "    mi se pare usor jignitoare atata timp cat vine din partea unui moderator . Totusi, ma abtin s-o comentez.
Stau si ma minunez, cat de perfecti, adica fara greseala , sunt unii !!!!
Nu am zis nimic de sanctiunea ta, decat ca nu o sa o primesti .Nu moderez nici un topic ,dar dupa cum ai scris nici nu stiu la ce te mai plangi ca iei amenzi ,zici ceva in genul "stiu ca o sa fie un radar acolo,dar poate nu m-o lua " .
Nu stiu cum se intra de la Slobozia pe autostrada, am auzit eu de la unu si altu dar n-am trecut pe acolo ,eu doar prin curte ma plimb cu masina .
Cat despre experienta mea la volan nu-mi duce tu grija , am destui km facuti fara sa fi atins vreodata masina si experienta se masoara in km nu in ani .
Cat despre diferenta de varsta, nu prea o arati dupa felul in care te exprimi .  Dupa mine esti doar un pusti teribilist, ca altfel nu ai fi pomenit in fiecare post de viteza ta supersonica cu care te deplasezi, si noi mergem tare poate dar nu strigam in gura mare. Iar despre cum rezolv eu problemele e treaba mea, ca nu-ti cer tie bani de amenzi sau de altele .
Cat despre"Nicusor" , eu zic sa-ti vezi de treaba ta ca nu ne tragem de sireturi ,asa ca valea .

Edited by Nicu90, 11 August 2010 - 21:43.


#68
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,676
  • Înscris: 14.03.2006
Va mananca de-un suspend, asa-i? <_<

#69
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Insusi nickname-ul "taretare" denota teribilism... Nu am sa comentez aici.
Nici eu nu-s usa de biserica, am mai spus-o si o repet.
Cu mkv-urile- si eu am mai pus intrebarea, insa s-a sters. Se pare ca omul confunda masina de politie cu un fisier video.
Je m'em fiche ca ti se pare tie remarca jignitoare, atata timp cat le lauzi ca tu confunzi soseaua (btw- ai rovinieta?) cu pista de concurs sau cu cine stie ce etapa de raliu. Teribilisti de astia vedem zilnic la stirile de la ora 5- preferatele mele, de altfel, unde vad destui shumacheri facuti sishkebab si babe violate (alea ar trebui sa zica bogdaproste ca le mai baga cineva in seama). Atata timp cat respecti-cat de cat- legislatia rutiera, te poti considera sofer. Crezi ca eu nu puteam sa merg de la intrarea din Slobozia pana la taxare cu 160 (ca duce masina, chiar si mai mult)? Am mers cativa km cu 145, am vazut cum e, am mers pe banda 2 unde n-a trebuit sa dau niciun blitz, apoi am considerat sa e mai bine sa o tin la 125, sa ma mai uit si la peisaj. Stii cati m-au depasit? 3 masini: doua BMW-uri model nou si un mercedez ML. In rest- lumea mergea frumusel cu pana in 130 pe banda 1. Politia autostrazii patrula usurel pe banda de urgenta si cam atat. Frumos, civilizat, fara aere de reisar.

Marius, am sa te rog sa nu stergi mesajul si nici pe cele dinainte, poate o sa inteleaga si omul ca nu e musai daca ai sute de cai sub capota- trebuie sa faci uz non-stop de ei. Respectul in trafic este ce conteaza. Insa cu atatia broscari intorsi acasa- e cam greu sa te abtii sa nu injuri. Se stie la ce ma refer, ca e invazie pe sosele de masini cu numar de Italia.

#70
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Insa cu atatia broscari intorsi acasa- e cam greu sa te abtii sa nu injuri. Se stie la ce ma refer, ca e invazie pe sosele de masini cu numar de Italia.
[/quote]
Problema este ca nu invata nimic despre circulatie si respectul pe care trebuie sa-l arati celorlalti cand esti pe autostrada, caci desi fac anual un drum din Italia sau Spania pe autostrazile din Europa cand ajung in Romania nu se simt bine pana nu se dau teribilistii pe amaratele noastre sosele!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate