Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 

Autostrada Soarelui

- - - - -
  • Please log in to reply
69 replies to this topic

#37
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,024
  • Înscris: 20.06.2005

View PostDanCld, on Jun 11 2008, 16:10, said:

Bacau - Focsani - Ramnicu Sarat - Braila - (bac) - Smardan - Constanta

Orice alta varianta e prea lunga.

cred ca si varianta asta ar fi buna de luat in calcul , posibil sa fie mai scurta:
Bacau - Focsani - Ramnicu Sarat - Sutesti - Ianca- Gara Ianca - Bordei Verde - Viziru - Mihai Bravu - Gura Ialomitei -  Harsova -  Mihail Kogalniceanu - Constanta

#38
zzangaboy

zzangaboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,579
  • Înscris: 14.02.2005

View Postblue_wings, on Jun 24 2008, 10:11, said:

In ce stadiu mai e autostrada? Nu am mai fost la Constanta de 3 ani. Cum este asfaltul? Pana unde tine autostrada?
Si cam care ar fi intervalele orare de evitat?

vineri am fost pana in bucuresti si duminica am venit inapoi in constanta. asfaltul este inca bun, am mers 150km/h constant. autostrada tine pana in cernavod. de preferat sa nu vii vinerea si sa pleci duminica inapoi (asa cum face toata lumea)


View PostwolfydRg, on Jun 24 2008, 12:12, said:

cred ca si varianta asta ar fi buna de luat in calcul , posibil sa fie mai scurta:
Bacau - Focsani - Ramnicu Sarat - Sutesti - Ianca- Gara Ianca - Bordei Verde - Viziru - Mihai Bravu - Gura Ialomitei -  Harsova -  Mihail Kogalniceanu - Constanta

cu siguranta asta e cel mai scurt drum, asta vara am fost pe el insa din constanta pana in bacau si mai departe piatra neamt.

#39
azraellus

azraellus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 02.01.2006
oameni buni aveti idee in ce stadiu se afla lucrarile la ultimul tronson al autostrazii soarelui ? ca tare curios sunt daca se mai lucreaza... si tare curios sunt cand o sa avem si noi autostrada pana la constanta !?

#40
petru_

petru_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 459
  • Înscris: 02.02.2006
Am citit pe undeva ca de abia acum se face licitatia pentru ultima parte care este impartita in doua tronsoane. Asa ca anu' asta nicio sansa de drum intins Bucuresti-Constanta

#41
azraellus

azraellus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 02.01.2006
nici nu au terminat`o si deja are nevoie de reparatii... halal autostrazi avem... si halal autostrada avand in vedere ca acum 2 saptamani cand am vrut sa ma intorc de la mare era blocata si a trebuit sa vin pril slobozia... :((:((:((

#42
blue_wings

blue_wings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 24.05.2007
Am plecat luni dimineata catre Constanta, din Pitesti. Am facut pana la Cernavoda 3 ore jumate si de la Cernavoda la Constanta inca 2 ore jumate.
La intoarcere am plecat cu noaptea in cap, si am scapat repede de Constanta, insa am pierdut tot 2 ore jumate pe centura Bucuresti.

Oricum ai face, tot aiurea iesi cu timpul...350km (din care aproape 300 de autostrada) facuti in 6 ore. Viteza medie de aproximativ 60km/h. BLEAH

#43
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
In continuare nu sunt benzinarii. Ma mir ca nu au luat niste particulari problema in mina, sa faca pe iesiri, daca pe autostrada inca nu le da voie.

Eu am mers acum 2 saptamini la mare pe weekend, plecare joi seara, am ajuns la 21:30 la Cernavoda, si la ora aia, joi, era aglomerat spre Constanta (dar nu dop sau coloana), am facut aproape o ora pina la iesirea din Constanta spre mangalia. M-am intors duminica, plecare din Olimp la 14:30, teoretic la inceputul valului, la 10 minute dupa un amic, care m-a anunta ca sta pe loc la Eforie, asa ca am luat-o pe drumuri si scurtaturi spre Medgidia, cu ideea de a ocoli Constanta si a iesi la Basarabi, Medgidia sau Cernavoda. Am ales Medgidia (nu stiu cum e drumul spre Cernavoda, auzisem ca ar fi inchis) si am cistigat, in final, peste 30 de minute, cu manevra asta, fata de cel plecat cu 10 minute inaintea mea, care statea in coloane mai mult pe loc pe la Basarabi, in timp ce eu totusi ma miscam de la Medgidia spre A2.

Duminica trecuta dupa prinza am plecat spre Tulcea, am iesit de pe A2 la Drajna, am stat la bariera, m-am ingrozit de ce venea invers (coada la bariera dinspre Slobozia era de aproape 1 km), apoi am mers foarte greu pina la Hirsova, din cauza traficului care venea din fata. Pesemne cei ce vroiau sa ocoleasca haosul de pe Cernavoda. In concluzie in weekend e nasol, atit pe A2, cit si pe DN2A. Probabil pe la Calarasi sa fie mai liber, desi acum o gramada merg pe acolo, probabil stai mult la bac.

#44
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002
Unde pot gasi si eu un site cu camere live sa vad cum e traficul live pe A2?

#45
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 14.09.2007
Nu cred ca exista asa ceva .
Este foarte aglomerat vineri si duminica .

#46
BMW Driver

BMW Driver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 09.12.2002

View PostNicu90, on 7th August 2010, 13:49, said:

Nu cred ca exista asa ceva .
Este foarte aglomerat vineri si duminica .
Asta stiam ca e aglomerat
Camere ma intereseaza, daca cineva totusi stie un site...

#47
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Dar radare sunt pe A2....cred ca am pus-o rau.I-am dat intre 170 si 200 dupa Slobozia...Uffff....Cum dracu l-au prins pe ala cu 245?...Macar sa mai plec intr-un concediu peste 2 saptamani..Astept raspuns urgent, urgent de la cunoscatori ....Ms mult.

Edited by A_taretare, 08 August 2010 - 21:09.


#48
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 14.09.2007
Pai normal ca sunt si radare , ce te astepti ?

#49
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Radare fixe, Nicu???Detectabile, nedetectabile???Zi-mi sa stiu daca mai am permis....Unde sunt amplasate?Ms

Edited by A_taretare, 08 August 2010 - 21:12.


#50
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,334
  • Înscris: 14.06.2006
Singurele radare fixe care functioneaza sunt cele de pe DN1. In rest radarele clasice, alea de pe MCV-uri + alea vechi.

#51
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 14.09.2007
Ori in mers,ori la iesirea de la Drajna la piciorul podului ,ori prin vreo parcare . Sunt peste tot .
Ai trecut sau urmeaza sa treci?

Slobozia?
Pai ori pe autostrada ori pe harsova, pe unde ai trecut tu?
Daca nu te-a oprit nimeni ai scapat ;) altfel te-ar fi facut astia vedeta .

#52
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Ms December, poate scap mai ieftin  caci am avut detectorul, iar despre MKV era doar unul aproape de statia de taxare.Incredibil ce spun , dar de data asta "vreau amendaaaaaa"...Sper sa scap doar cu atat.
M-am dus pe autostrada la iesire din Slobozia si m-am intors pe Harsova caci am vazut stirea cu ala cu 248 la ora si mi-am adus aminte de mine ca as putea sa depasesc 50 km sau sa cumulez mai multe amenzi....Nu de alta dar abia acum mi-am luat si eu concediu.
Am fost deja Nicu, de ce crezi ca-s agitat ca un pepsi?Vedeta mai trebuia sa fiu....:D
Daca m-a luat mkv-ul scap doar cu amenda, sper....Dar daca raman cu permis ma fac mai cuminte.....o perioada .....si dau si o bere :D

Edited by A_taretare, 08 August 2010 - 21:35.


#53
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 14.09.2007
Pai stai asa :Adica ai vazut ca ala a fost prins si totusi ai incins-o (nimic de zis,si noi o mai facem) , iar acum ne intrebi pe unde sta politia , ca sa stii ce ai de facut si la urmatoarele drumuri ,si daca te-au vazut ?
Nu stiu,ceva nu se leaga parca  .

#54
A_taretare

A_taretare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 04.09.2009
Nicu, am vazut stirea azi sau ieri dimineata la pro tv, (nu puteam sti in timp ce ii dadeam talpa, cred ca macar atat lucru intelegi)de aceea m-am intors pe Harsova, si in plus A2 era f.f.f. aglomerata, caci a fost cel mai aglomerat week-end.Ceea ce intreb eu poate fi util si celorlalti, care pot invata din greselile mele, cum e si indicat sa inveti din greselile altora.
Ce e greu asa de inteles?

Edited by A_taretare, 08 August 2010 - 21:51.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate