Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Radio ShoutCast

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
AlexXxUS

AlexXxUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2006
As dori sa imi fac un radio prin Shoutcast !!! Am mai vazut la alti prieteni de ai mei ca si-au facut post radio pe internet si as dori sa imi fac si eu. Dak se poate sa ma ajute cineva pt ca miam facut un post de radio cu plug-in-ul de la winamp SHOUTCAST dar emite numai in LAN . Se poate cu ShoutCast sa emita si in afara LAN-ului ??? Dak da cum ? K nu stiu cum sa il configurez ! Puteti sa imi spuneti cum sa fac , Pas cu Pas !!! Va rog frumos ! multzam orikum :worthy:  :worthy:  :worthy:

#2
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Primul pas este un IP PUBLIC. Cand faci acest pas te asteptam pentru pasul 2.  ;)

#3
AlexXxUS

AlexXxUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2006

View PostAirwaves, on Jun 30 2006, 13:01, said:

Primul pas este un IP PUBLIC. Cand faci acest pas te asteptam pentru pasul 2.  ;)
Cun adik un ip public ??? Ce e ala ??? Poti sa imi spui cum mi-l fac ?


View PostAirwaves, on Jun 30 2006, 13:01, said:

Primul pas este un IP PUBLIC. Cand faci acest pas te asteptam pentru pasul 2.  ;)
Da, dar eu am uitat sa mentzionez ca nu e ip meu normal (cel pe care il am acu) si nici macul ,k imprumut net  :naughty: - este asta vreo problema ???

#4
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005

View PostAlexXxUS, on Jun 30 2006, 22:06, said:

Cun adik un ip public ??? Ce e ala ??? Poti sa imi spui cum mi-l fac ?
Da, dar eu am uitat sa mentzionez ca nu e ip meu normal (cel pe care il am acu) si nici macul ,k imprumut net  :naughty: - este asta vreo problema ???


[email protected]

intra pe mes.. si vb. E mult de explicat.

Sunt expert in chestiile astea.

Intra ca sa vorbim

#5
AlexXxUS

AlexXxUS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 30.06.2006

View PostAirwaves, on Jun 30 2006, 13:01, said:

Primul pas este un IP PUBLIC. Cand faci acest pas te asteptam pentru pasul 2.  ;)
Sigur nu am ip public pt ca mam mai uitat pe alte forum-uri si am vzt ca tre sa ai ip.::ala de la LAN::. la fel cu ala(IP) de pe o pag de web unde til verifik-si is diferite. Cum imi fac unul public !!!!! Help-me pls- va voi fi fffffff recunosktor :worthy:

#6
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
IP public poti sa ai doar daca ti-l da ISP-ul.

#7
#andrei

#andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 31.03.2005
se poate rezolva si cu port forwarding .. tot ai nevoie de ajutorul adminului

#8
Silviudeep

Silviudeep

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 07.11.2005
Daca esti intr-o retea (si nu prea cred ca adminul sa va dea ipuri publice la fiecare in parte) cu siguranta ai un ip local (lan) si bineinteles un ip public. Ca sa poti iesi extern trebuie sa vb cu administratorul retelei sa iti forwardeze portul 8000 (este cel standard) sau ce port vrei tu. Intri la shoutcast iti instalezi programele si ai terminat problema.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate