Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Dreamcatcher (2003)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Acest film este recomandat a fi vazut cu bunicii si socrii cu boli cardiovasculare si respiratorii, diabetici, subnutriti, anemici, copii mici si chiar bebelushi!!! un film pt. toata familia!!!!  :ciocan:  :P

Serios vorbind acum imi palce la nebunie dar este ora..2:38, acum 15 minute am inchis frumos filmul dupa ce am vazut aproape jumate...motivul? e noapte, linsite, singur, am casti cu bass reflexx FIRST si pur si simplu aveam tensiune mare... fara exagerare.. m-am uitat la The Ring noaptea, am vazut seria Alien noaptea singur, am vazut multe horroruri, dar la asta pur si simplu nu rezist noaptea (cel putin singur in camera)... cum sa va descriu... progresiv..... "ejaculam" transpiratie..m-am dus sa fac un dush dupa ce am oprit filmul..nu exagerez...

Despre ce este vorba: ultima ecranizare dupa Stephen King (apropo, am vazut si alte filme ale lui noaptea ;( ) in care este vorba de un "bunch" de tinerei sa le spunem care se duc in padure la o cabana unde aveau un asa-zis "dreamcatcher" (o chestie indiana, care captura toate cosmarurile) pe care l-au gasit in copilarie cand l-au salvat pe un copil retard de la un mare omor ca sa spun asa..nu va dau detaliile povestii de inceput ca nu ar mai avea farmec.... toti baietii astia cam puteau involuntar (o si fac) in prima aprte a filmului sa citeasca minti, sa reconstituie evenimente la care ei nu au fsot de fata..... anyway.... in timp ce ei merg pe la vanatoare pe acolo, unul din ei il gaseste pe un mosh gras cam pe la 60 de ani aproape degerat si speriat, il aduce in cabana impreuna cu inca unul din baieti...... brusc mosul ragaie si emana gaze progresiv..isi cere scuze, inventeaza scuze, i se da de mancare, si se umfla vazand cu ochii.... pe urma in timp ce respectivul doarme, cei 2 baieti vad pe geam cu toata fauna padurii fugea, dar nu se stia de ce anume.... apare un elicopter al armatei SUA cu nsite tipi in costuem chimice care le spuen sa stea i ncasa.. ei cand intra i ncasa, sange in camera mosului, pe jos, pana la baie..in baie mosul care cu ultimele rasputeri "elimina" catamai viermele, o oratanie cu un sir iemns de dinti, plin de prapur, sange, itnestine..mosul cade emanand sane in prostie (e un cadru in care ti se taie respiratia), si vriemele respectiv se apcua sa il manance pe unul din baieti (ochelaristu`), usor, in timp ce se bateau... ii mananca o mana, si pe urma sare pe el, in cele din urma zdrobindu-i capul... pe urma viermele se face din ce i nce mai mare, i se dezvolta un cap, si se itdreapta spre cel ramas in viata; asta inchide usa din toaleta, si cand se itnoarce, ramne inmarmurit..aici este cadrul unde am crezut ca imi maore inima.... apare in spatele lui o ENORMITATE de bestie, hidoasa, o creatura cum n-a vazut alien-u, cu nsite ochi de parca iti penetreaza retina, si cu nsite sunete si parti ce se descompun di nel..oricum, era mama viermelui din cate am priceput..ce urmeaza nu va mai zic, mi s-a facut greata, am oprit filmul (mi-a luat 2 minute sa nimeresc alt+f4)  si mam dus la un dush, am pus nsite muzica frumoasa, am baut ceva rece.....

Distributia filmului: Morgan Freeman, James Jones, Tom Sizemore, si icna cativa cunsocuti din alte filme de succes.....

A SE INTELEGE ca filmul este un mare succes pe afara, o realizare superba, dar care te poate omori in scaun  :eek:   :D  ..anyway..maine ma uit si la restu.

Va las sa il vedeti.a.stept feedback..
Fanii genului si mai ales ai lu Stephen K. vor digera acest film cu sufletul la gura si cu rudele legate de scaun (pt prezenta)  :ciocan:

#2
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
WOWI ... vreau si io ... hh .. adik o sa-l vad. Pittick da n-ai fost deloc sumar in descrieri :) ...

#3
steelk

steelk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,154
  • Înscris: 08.06.2002
Hai ca am avut fericita inspiratie sa il vad ziua (cei care l-au urmarit stiu de ce :) ). E socant filmu .... parca nici Alien n-a fost in halu asta. Jesus ...

NOTA: A nu se vedea acest film decat ziua (dak vreti sa mai dormiti pe urma :) ) ... jokin.... e super horror la unele faze, atata tot :)

#4
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
lasa ma din cand in cand parca e nevoie de ceva "filtraj renal" :))))))))))))))))))

#5
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
o titrare aveti ? nu de alta, dar varianta care am gasit-o are sunetul gajait si nu inteleg nimic din ce vorbesc aia

#6
menetz

menetz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,715
  • Înscris: 08.04.2002
exista pe net o subtitrare in franeza pt varianta pe 2 CDuri.
Eu asa m-am uitat la el. Insa sincer sa fiu nu prea am citit subtitrarea, caci nu prea vorbesc mult, iar dialogurile nu sunt prea sclipitoare. Onomatopee multe insa :)
Filmul insa este slabut, ma mir ca nu a intrat direct pe video. Lumea poate da bani din cauza lui Stephen King, altfel nu merita.

#7
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
mie mi-a lasat o imrpesie placuta..deh, acuma gusturi si gusturi..
In legatura cu calitatea filmului..si eu am aceeasi varianta ca Endless Point, dar cu boxele la un volum mai mare si cu ceva ajustari in egalizor, am obtinut o calitate chiar buna..

#8
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Vreau si eu subtitrarea  daca o are cineva, chiar in engleza. Multam!;-)

#9
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003
Nu mi s-a parut cine stie ce...am vazut altele cu mult mai bune.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate