Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

drum spre mare

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Subscriu, pentru cei care nu cunosc Bucurestiul sa nu se aventureze pe alte artere decat pe cele strict necesare. Ca regula foarte simpla, daca tineti pe raul Dambovita, ajungeti unde trebuie. Ca itinerariu: Iuliu Maniu tot inainte pana ajungeti la Dambovita, tineti Dambovita pana la Piata Unirii unde faceti dreapta spre fantani, apoi stanga (dupa fantani) ca sa ajungeti din nou la Dambovita (atentie, acum veti avea raul in stanga, nu in dreapta cum ati venit pana la Unirii). Si de-acolo tineti pe langa Dambovita tot inainte (mult) pana ajungeti la o intersectie in afara orasului care spune Constanta A2 la stanga. Ocoliti cam 5-8 km pe ruta asta dar n-aveti cum sa va rataciti, pur si simplu urmati raul :) Am trasat ruta in Google Maps, am notat si niste repere, sa confirmati ca sunteti pe drumul cel bun, daca le printati nu cred ca veti avea probleme in traversarea Bucurestiului :)

Attached Files



#20
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Ma minunam mai sus acum ceva timp ca ce mare e Bucurestiul si ce greu e de ajuns. Nu e chiar asa.

Uite ca intre timp l-am traversat, am venit de pe Bucuresti-Pitesti cu destinatia A2. Aveam pe cineva in masina din fata mea care cunostea, si intr-adevar am mers tot tot tot inainte, am facut o stanga si o dreapta pana am dat in stanga noastra de Dambovita. Si nu am mai facut apoi nici stanga nici dreapta, am mers pe malul Dambovitei pana am iesit din oras (undeva in zona industriala probabil), apoi am facut stanga, am mers 200m, iar cand am facut dreapta ne-am trezit pe A2. Nu ma asteptam sa fie asa simplu, si sa dureze si 35-40 minute cat a durat de pe A1 pe A2.

Sa nu mai spun ca am tot vazut indicatoare cu A2 pe tot parcursul prin oras.

#21
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Amendament la ce zice tchoara 2 mesaje mai sus: Dimbovita este tot timpul pe stinga. In rest, traseul e misto prezentat, si clar, folositi imaginile alea. Recomand sa traversati Bucurestiul intre orele 22 si 07, simbata dupa 15 sau duminica, la orice ora, si faceti 30 - 35 minute. Altfel se poate lungi la 1 ora jumate.

Edited by abancor, 23 August 2007 - 11:08.


#22
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
daca prindeti Iulie Maniu si bld.Unirii dimineata pe la 8 sau seara la 5-7 v-ati ras de tot; 2 h cred ca va ia
noaptea tarziu sau dimineata la prima ora e minune

#23
Paxus

Paxus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,560
  • Înscris: 29.08.2002
Singura problema pe centura este daca prinzi bariere. In rest se circuca destul de bine. Acum depinde si pe la ce ora ajungi in Bucuresti. Daca este ora de varf sau nu. Oricum treba cu Bucurestiul este relativa d.p.v. al traficului :)

#24
lulumic

lulumic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.06.2007
Buna!
Pana la urma am facut asa: am traversat Bucurestiul duminica la ora 12 dupa un traseu de aici, in 30 de minute, iar la intoarcere, adica sambata pe la 6-7 seara am mers pe centura de nord (asa am nimerit), drumul a fost liber, dar mi s-a parut foarte lung, mai ales ca am facut o oprire de schimbat pampers  :rolleyes: apoi inca una ca sa inchidem haionul  :lol: !

#25
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Un traseu prin Bucuresti catre A2 venind dinspre A1?Traversez in jur de orele 23-24.Multumesc

Edited by daniMMM, 04 August 2013 - 19:02.


#26
Nicu90

Nicu90

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,129
  • Înscris: 14.09.2007
Pe centura de N , iti ia 15-20 minute maxim .

#27
xtremdriving

xtremdriving

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,327
  • Înscris: 18.06.2006

View Postlulumic, on 17 august 2007 - 17:08, said:

Salutare!
Duminica pe la 12.00 este aglomerat Bucurestiul?
Este de preferat sa merg pe centura catre Constanta (vin de la Pitesti) sau sa traversez Bucurestiul?

e liber duminica.

#28
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View PostNicu90, on 04 august 2013 - 21:14, said:

Pe centura de N , iti ia 15-20 minute maxim .

As vrea sa-l traversez

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate