Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

drum spre mare

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
rmy78

rmy78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.03.2006
multumesc mult celui care imi spune si mie pe ce strazi sa merg prin bucuresti ca sa ajung de la pitesti la constanta. va rog mult, imi trebuie numele strazilor si pe unde sa ies din Buc. va multumesc

#2
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
de ce trebuie neaparat prin bucuresti. ar fi mult mai lejer sa folosesti centura.

#3
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
pe centura ii trebuie mai mult curaj decat prin bucuresti  :naughty:
cred ca cel mai scurt drum venind de pe autostrada pitesti este: inainte pe iuliu maniu ->intersectie lujerul la stanga->spre crangasi, pod grant (ceva de mers) -> dreapta pe giulesti, pe sub pod (sau pe langa..) -> stanga la prima intersectie mare spre gara basarab -> dreapta spre gara de nord, stanga pe langa gara->inainte pe linia de tramvai spre nicolae titulescu (aici e putin mai complicat pe o straduta..eventual se poate urmari pur si simplu linia de tramvai spre stanga imediat dupa gara sau inainte, aici intoarce tramvaiul, orice directie e buna :)) -> nicolae titulescu-piata victoriei prin pasaj-iancu de hunedoara-stefan cel mare-piata obor-mihai bravu  (tot inainte, muult de mers pe mihai bravu) pana la intersectie splai (dambovita) -> stanga la intersectie , pe langa dambovita-> inainte pe  langa targ vitan pana la capat -> stanga la intersectie (aici se termina strada pe langa dambovita) ->imediat dreapta si dupa 200 m intri pe autostrada soarelui :)...

variante mai sunt (de ex  prin pantelimon, th pallady, dar mai complicat nitel), asta e cea care mi se pare simpla

#4
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
nu are ce sa caute in crangasi, a murit acolo pana la pod (face o ora pana la pod)

mai simplu
intri pe Iuliu maniu (8,3km)
mergi pana la int cu Splaiul unirii si faci dreapta
mergi pe splai pana la unirii (3km)
acolo o iei pe bulevardul unirii (cel lcu fantani)
mergi pana la alba iulia (2.1km)
apoi pe bd-ul burebista (400m)
la int cu calea dudesti faci stanga pe dudesti (6.5km pana la A2)
la int cu mihai bravu mergi inainte pe bd-ul camil ressu
mergi pe strada asta pana la int cu bd-ul Nicolae grigorescu
aici tot inainte pe theodor pallady
mergi pana la o intersectie unde faci stanga (cam 40 grade) (in dreapta e comuna catelu) pe A2
si constanta tot inainte

Edited by alexpreda, 16 June 2006 - 19:51.


#5
Ignition

Ignition

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,971
  • Înscris: 03.10.2005
De ce nu folosesti centura ? Tie iti place sa te chinui ?
Daca nimeresti la o ora de varf poti sa faci si 2 ore (numai in Bucuresti) pe treseele respective :(
Apropo pe aici depasesti si media de consum urban cu care esti obisnuit in Pitesti.

#6
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003

View PostIgnition, on Jun 16 2006, 20:58, said:

De ce nu folosesti centura ? Tie iti place sa te chinui ?
Daca nimeresti la o ora de varf poti sa faci si 2 ore (numai in Bucuresti) pe treseele respective :(
Apropo pe aici depasesti si media de consum urban cu care esti obisnuit in Pitesti.


haha
s-o iei tu pe centura mah,
trust me, pe centura face 2 -2 jumate ore prin nord, prin sud poate si 3
si aici nu ai ora cand e aglomeratie si cand nu e

#7
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View Postaeon, on Jun 15 2006, 17:32, said:

inainte pe iuliu maniu ->intersectie lujerul la stanga->spre crangasi, pod grant (ceva de mers) -> dreapta pe giulesti, pe sub pod (sau pe langa..) -> stanga la prima intersectie mare spre gara basarab -> dreapta spre gara de nord, stanga pe langa gara->inainte pe linia de tramvai spre nicolae titulescu (aici e putin mai complicat pe o straduta..eventual se poate urmari pur si simplu linia de tramvai spre stanga imediat dupa gara sau inainte, aici intoarce tramvaiul, orice directie e buna :)) -> nicolae titulescu-piata victoriei prin pasaj-iancu de hunedoara-stefan cel mare-piata obor-mihai bravu  (tot inainte, muult de mers pe mihai bravu) pana la intersectie splai (dambovita) -> stanga la intersectie , pe langa dambovita-> inainte pe  langa targ vitan pana la capat -> stanga la intersectie (aici se termina strada pe langa dambovita) ->imediat dreapta si dupa 200 m intri pe autostrada soarelui :)...

:w00t: Ce mare e Bucurestiul... cica ar fi de vreo 5 ori cat Iasul... Nu cã altii, marea majoritate a populatiei Ro nu s-ar mira si de Iasi ce mare-i, pentru ca toti inafara de bucuresteni, timisoreni, clujeni, brasoveni, si constanteni stau in orase mai mici!  :w00t:


View Postalexpreda, on Jun 16 2006, 22:56, said:

haha
s-o iei tu pe centura mah,
trust me, pe centura face 2 -2 jumate ore prin nord, prin sud poate si 3
si aici nu ai ora cand e aglomeratie si cand nu e


De ce? nu e libera centura? Noi nu avem centura, dar avem tot felul de "variante", drumuri strategice, sau "drumuri ale hotilor" cum li se mai spune care de obicei sunt pustii, chair si pe timpul zilei. Evident ca e plauzibil ca la voi sa fie mai aglomerat... dar aglomerat chiar in halul asta?

Edited by StGermain, 17 June 2006 - 21:45.


#8
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
sau combinatie, probabil cea mai simpla:
iuliu maniu inainte (cei 8.3 km) pana la intersectia cu splaiul unirii (dambovita) ->dreapta si tot inainte pe splai,nu te abati, pe langa dambovita, muuuuuuult (adica eroilor, unirii -aici un pic de atentie, splaiul se face spre dreapta, mai precis ocolind fantana cea mare-, pe langa pasaj marasesti,timpuri noi, mihai bravu, targ vitan -> la intersectie stanga si imediat dreapta si in 200 m se intra pe autostrada

#9
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View Postalexpreda, on Jun 16 2006, 22:56, said:

haha
s-o iei tu pe centura mah,
trust me, pe centura face 2 -2 jumate ore prin nord, prin sud poate si 3
si aici nu ai ora cand e aglomeratie si cand nu e


nu te supara,dar eu am facut traseul pe centura de zeci de ori,si nu am facut niciodata mai mult de 1 ora,si asta in conditii grele.au fost si cazuri cand am trecut de bucuresti in 30 de minute. asa ca nu mai speriati omul degeaba. depinde si ce moment prinzi,si cate tiruri sunt pe traseu. si asa cum te poti bloca pe centura,te poti bloca si in oras daca prinzi o ora de varf. cel putin pe centura tii drumul drept,si nu te mai ametesti prin 50 de semafoare...

#10
alexpreda

alexpreda

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 08.12.2003
pe centura nu ai o perioada a zile cand e libera si cand e aglomerata
si se aglomereaza un sens
merg foarte des pe acolo (ca nu am alta solutie) si am dat de cateva blocaje cand am stat o ora jumate sa trec peste calea ferata in N
si e blocat de la comuna tunari pana la calea ferata
si ca sa continui cu segmentele unde ar trebui 3 benzi la centura:
pe drumul e85 (catre giurgiu)
si mai exista mici blocaje la chitila si mogosoaia, ca ai cateva viraje cam stranse, unde risti sa stai destul dupa tir-uri, mai ales daca e si trafic din sens opus

insa daca tu vrei sa-ti incerci norocul pe acolo
GO !!!

#11
Drug

Drug

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 07.05.2005

Quote

nu are ce sa caute in crangasi, a murit acolo pana la pod (face o ora pana la pod)

mai simplu
intri pe Iuliu maniu (8,3km)
mergi pana la int cu Splaiul unirii si faci dreapta
mergi pe splai pana la unirii (3km)
acolo o iei pe bulevardul unirii (cel lcu fantani)
mergi pana la alba iulia (2.1km)
apoi pe bd-ul burebista (400m)
la int cu calea dudesti faci stanga pe dudesti (6.5km pana la A2)
la int cu mihai bravu mergi inainte pe bd-ul camil ressu
mergi pe strada asta pana la int cu bd-ul Nicolae grigorescu
aici tot inainte pe theodor pallady
mergi pana la o intersectie unde faci stanga (cam 40 grade) (in dreapta e comuna catelu) pe A2
si constanta tot inainte

Asta e traseul optim

#12
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,198
  • Înscris: 13.07.2005
E o vorba " Drumul cel mai scurt e cel pe care-l stii !"

In consecinta, daca nu cunosti Bucurestiul, ia-o cu incredere pe centura (sud).
O fi aglomerat, dar mergi tot drept si nu ai nici o sansa sa te ratacesti, sa ratezi vre-o intersectie & stuff ( mai ales ca-n Bucuresti indicatoarele cu strazile in intersectii sunt cvasi-inexistente).

#13
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
Eu nu recomand centura mai ales ca banuiesc ca treci sambata prin Bucuresti asa ca e lejereala si cred ca e mai bine sa faci 20 km decat 60. Alege drumul inainte Vest-Est  :D :Iuliu Maniu-SPlai-Unirii-Alba Iulia-aici trebuie sa faci putin dreapta-Dudesti si de aici numai inainte pe Palady.
E adevarata faza cu indicatoarele, trebuie sa le ignori  :D !

#14
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postrmy78, on Jun 13 2006, 20:54, said:

multumesc mult celui care imi spune si mie pe ce strazi sa merg prin bucuresti ca sa ajung de la pitesti la constanta. va rog mult, imi trebuie numele strazilor si pe unde sa ies din Buc. va multumesc

Cel mai bun traseu:
Intri de pe autostrada pe Iuliu Maniu... Cotroceni... Pana ajungi la Cheiul Dambovitei.Tii cheiul pana se termina,pana la centura din partea de est si apoi intri pe A2.Mai departe stii tu.

#15
rmy78

rmy78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 27.03.2006
am mers pe drumul zis de tine si a fost super si scurt(dus si intors).la dus, pe la 4 prin Buc am facut 30', iar la intors pe la 17 in Buc.-45'. :peacefingers: ms mult.

#16
KLMN

KLMN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,916
  • Înscris: 21.09.2003
Topicul acesta imi este de folos si mie. Peste o saptamana plec si eu la mare. Si tot din Pitesti plec.

#17
lulumic

lulumic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.06.2007
Salutare!
Duminica pe la 12.00 este aglomerat Bucurestiul?
Este de preferat sa merg pe centura catre Constanta (vin de la Pitesti) sau sa traversez Bucurestiul?

#18
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,032
  • Înscris: 24.02.2006
traverseaza-l. mergi pe unde a zis Frankie, e cel mai simplu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate