Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Kiss FM România.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
7120 replies to this topic

#19
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Post*Victor*, on Jun 14 2006, 17:01, said:


Bine, l-am vazut pe asta, de cel de la noi intrebam. A plecat in Belgia?

#20
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004

View Post*Victor*, on Jun 14 2006, 17:01, said:


:crybaby:

#21
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006

View Postbrebe85, on Jun 14 2006, 17:09, said:

:crybaby:
Era inevitabil sa se deschida un topic despre acest (asa-zis) post de radio fara sa se atinga si subiectul Radio Contact. Fanii regretatului delfinas il pot regasi la adresa pe care am mentionat-o mai sus in 3 variante. Pe delfinas sau alti "frati" de-ai sai ii mai puteti gasi si la adresele urmatoare:
Radio Contact 2: www.contact2.be
Radio Contact +: www.radiocontactplus.be
Radio Contact Inter: www.contactinter.be

#22
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,030
  • Înscris: 22.08.2005

View Postchatnoir401, on Jun 14 2006, 15:55, said:

Unde e DELFINUL?!!!


....cred ca a emigrat .... Aici nu a mai fost dorit .....  :confuzzled:

#23
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006
Momentan Europa Fm are cei mai multi ascultatori.

#24
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
KissFm e cel mai tare :D

#25
Naga Queen

Naga Queen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 03.12.2005
Din pacate penru mine e musai sa-l ascult la serviciu dar nu-l suport. Are prea multa reclama, iar muzica ....sa fim seriosi...asculti de 30 de ori pe zi aceleasi piese...acasa prefer Europa FM, mi se pare un post de radio mult mai bun.
A... sa nu uit, piesa asta noua a lor, a celor dela Kiss, cu Ibiza, e oribila...puteau gasi altceva :death:

#26
CLAXON

CLAXON

    din Republica Bananiera Romania

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,337
  • Înscris: 07.04.2006

View PostNaga Queen, on Jun 15 2006, 09:45, said:

Din pacate penru mine e musai sa-l ascult la serviciu dar nu-l suport. Are prea multa reclama, iar muzica ....sa fim seriosi...asculti de 30 de ori pe zi aceleasi piese...acasa prefer Europa FM, mi se pare un post de radio mult mai bun.
A... sa nu uit, piesa asta noua a lor, a celor dela Kiss, cu Ibiza, e oribila...puteau gasi altceva :death:




asa se intampla si la mine sunt satul pana in gat de Kiss... si chiar daca detin controlul statiei de radioficare de la servici de la mine atunci cand schimb de pe kiss sar toti de c*r in sus. Chiar nu inteleg ce e atat de marfa la acest post de radio. :cursing:



Eu ascult deea :coolspeak: , m-a fermecat pentru ca nu area atat de multe reclame. iar pentru divertisment pro fm.
P.S. am bagat difuzorul de control de la statie intr-un sertar ca sa nu-l mai aud. Si ascult radio Deea pe telef. mob. sau bag winampu`. Armik - Cafe Romantico :naughty:

Edited by CLAXON, 15 June 2006 - 08:57.


#27
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
KISS FM se bucura oricum de audienta mare in unele localitati, pe unde te duci auzi mereu "KISS FM", sunt multi care prefera in loc de EUROPA FM acest post, chipurile pentru muzica pe care o difuzeaza si in mare parte datorita lui Huidu si Gainusa cu emisiunea de dimineata (unde mai pui ca acum vreo 2-3 ani erau la RADIO 21).
Pot sa spun ca si eu sunt cam in aceeasi situatie, daca vreau sa ascult un alt post de radio se gaseste mai tot timpul cineva care sa spuna "da pe KISS FM".

#28
lheloo

lheloo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 12.06.2004

View Postchatnoir401, on Jun 15 2006, 16:47, said:

KISS FM se bucura oricum de audienta mare in unele localitati, pe unde te duci auzi mereu "KISS FM"

Audienta mare, dar care e structura ascultatorilor?...
Ca sa raspund si eu la intrebare: KissFm NU este cel bun post de radio.  Singurul lucru care il gasesc interesant la acest post este House Experience. si imi placeau si emisiunile cumparate din afara-momentan nu-mi amintesc cum se numesc.

#29
kingblana

kingblana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 21.12.2003

View Post*Victor*, on Jun 14 2006, 17:57, said:

Era inevitabil sa se deschida un topic despre acest (asa-zis) post de radio fara sa se atinga si subiectul Radio Contact. Fanii regretatului delfinas il pot regasi la adresa pe care am mentionat-o mai sus in 3 variante. Pe delfinas sau alti "frati" de-ai sai ii mai puteti gasi si la adresele urmatoare:
Radio Contact 2: www.contact2.be
Radio Contact +: www.radiocontactplus.be
Radio Contact Inter: www.contactinter.be

La www.radiocontactplus.be se poate asculta dupa ora 21(RO) ContactFG , un radio facut in colaborare de Radio Contact Bruxelles cu FG DJ Radio Paris . (Mixuri , etc)

#30
Syncron

Syncron

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,756
  • Înscris: 07.01.2006

View Postlheloo, on Jun 15 2006, 21:45, said:

Audienta mare, dar care e structura ascultatorilor?...
Ca sa raspund si eu la intrebare: KissFm NU este cel bun post de radio.  Singurul lucru care il gasesc interesant la acest post este House Experience. si imi placeau si emisiunile cumparate din afara-momentan nu-mi amintesc cum se numesc.

Cred ca te referi la Ministry of Sound. Da, destul de marfa  ^_^

#31
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005
De acord, NU este cel mai bun post de radio de la noi. Ca ascultatori au mai mult persoanele sub 50 de ani din cate am observat, si asa cum spuneam in ultima vreme multi au renuntat la alte posturi (de ex. EUROPA FM) in favoarea KISS FM.
O alta tactica pe care o aplica acest post este aceea de a cumpara frecventele altor posturi de radio (cazul Bacau, Vaslui, etc), plus ca vor sa aiba acoperire nationala cat mai mare. Sunt unele orase in care se poate receptiona chiar pe 2 frecvente (nu inteleg acest lucru!). La toate acestea se adauga si excesul de reclama proprie si gata... e totul OK.

Edited by chatnoir401, 16 June 2006 - 07:23.


#32
zaze

zaze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 21.01.2004

View PostSyncron, on Jun 15 2006, 23:16, said:

Cred ca te referi la Ministry of Sound. Da, destul de marfa  ^_^
Ministry of Sound e pe PRO FM...

#33
costi4u

costi4u

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 06.04.2005

View Postchatnoir401, on Jun 16 2006, 08:22, said:

De acord, NU este cel mai bun post de radio de la noi. Ca ascultatori au mai mult persoanele sub 50 de ani din cate am observat, si asa cum spuneam in ultima vreme multi au renuntat la alte posturi (de ex. EUROPA FM) in favoarea KISS FM.
O alta tactica pe care o aplica acest post este aceea de a cumpara frecventele altor posturi de radio (cazul Bacau, Vaslui, etc), plus ca vor sa aiba acoperire nationala cat mai mare. Sunt unele orase in care se poate receptiona chiar pe 2 frecvente (nu inteleg acest lucru!). La toate acestea se adauga si excesul de reclama proprie si gata... e totul OK.
In Ploiesti de exemplu Kiss Fm se poate receptiona in bune conditi atat pe 91.3 Fm cat si pe 92.8   , cred ca ar face bine ca pe 92.8 sa retransmita Magic Fm ceea ce s-a intamplat in Pitesti  , momentan ascult Magic Fm din Bucuresti pe 90.8 insa in unele zile este bruiat si nu il pot asculta . Clar Kiss Fm nu este cel mai ascultat post de radio din Romania  ... as spune ca Europa Fm este pe locul 1

#34
liviumanelistu

liviumanelistu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 09.06.2006
acum cu premiile acordate de ei vor sa atraga mai multi ascultatori...sincer as fi vrut sa merg cu ei in Ibiza .... :D .... dar ce mai conteaza ...e bine si in Romania ....

#35
motanex

motanex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 21.06.2006
am ascultat pe la inceput kiss fm si asta doar pt. ca il sustineau carcotasii. de ceva vreme am descoperit infopro si incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult

#36
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postcosti4u, on Jun 21 2006, 01:24, said:

In Ploiesti de exemplu Kiss Fm se poate receptiona in bune conditi atat pe 91.3 Fm cat si pe 92.8   , cred ca ar face bine ca pe 92.8 sa retransmita Magic Fm ceea ce s-a intamplat in Pitesti  , momentan ascult Magic Fm din Bucuresti pe 90.8 insa in unele zile este bruiat si nu il pot asculta . Clar Kiss Fm nu este cel mai ascultat post de radio din Romania  ... as spune ca Europa Fm este pe locul 1
Ar fi o explicatie: e posibil ca 91.3 sa nu poata fi receptionata in intreg orasul Ploiesti, de aceea pastreaza si 92.8 . Legat de Europa FM cred ca in urmatorii ani va incepe sa piarda teren in fata altor posturi. Totusi vad destui amatori de KISS FM care inainte ascultau Europa FM.
De obicei se intampla cam invers: frecventele castigate de Magic FM au fost luate de Kiss FM, singura exceptie pana acum e cea de la Pitesti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate