Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#73
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
drumul e foarte bun, da vezi ca sunt radare pe la ZAM (mai mereu) si in alte sate uneori.Carosabilul e bun, imbie la viteza.Curbele in serie si fara vizibilitate mai domolesc cetatenii dar...

#74
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,554
  • Înscris: 01.02.2007

View PostVipeR85, on Oct 16 2007, 00:15, said:

deva arad sau arad deva....cum se circula?

Drum inchis din cauza lucrarilor pe numeroase tronsoane. De ieri au inceput lucrarile si in judetul Arad. Daca se poate evitati Valea Muresului.

CITESTE 1

CITESTE 2

CITESTE 3

View Postsanddy1964, on Oct 16 2007, 08:37, said:

drumul e foarte bun, da vezi ca sunt radare pe la ZAM (mai mereu) si in alte sate uneori.Carosabilul e bun, imbie la viteza.Curbele in serie si fara vizibilitate mai domolesc cetatenii dar...

Tot respectul pt tine Sanddy dar vorbim de situatia prezenta nu de ce a fost in urma ci citeva saptamini / luni. Nu stiu cind ai fost ultima data pe acolo, dar eu fac un drum spre vest cel putin odata la doua saptamini, si crede-ma e groaznic pe acolo. Noapte se poate trece ca e deschis (cel putin asa a fost in noaptea din 7 / 8 octombrie) dar mare atentie la portiunile unde se lucreaza.

"DN7, final în vară

Prefectul Gavril Popescu ne-a reconfirmat, ieri, faptul că lucrările pe DN7 au început la Zam și că, teoretic, se va putea circula fără probleme pe acest drum peste două luni și jumătate sau trei luni. Investiția este preconizată a fi finalizată însă doar în vara lui 2008.

Prefectul susține că un lucru important la această lucrare este faptul că este finanțată de cel care o execută (credit furnizor), acesta urmând să-și recupereze banii doar când va finaliza investiția.

Un alt amănunt precizat de Gavril Popescu este faptul că au început negocierile cu autoritățile din Szeged pentru ca aceasta să devieze traficul greu spre punctele de frontieră altele decât Nădlacul."

Edited by dacibesti, 16 October 2007 - 09:01.


#75
OIL1

OIL1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 17.06.2007
Da, am auzit si eu ca au inceput lucrari. Daca e asa, e nasol rau. Inainte era drumul meu preferat. Asfalt bun, curbe multe si multe masini de depasit ;).

#76
robert_11

robert_11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 08.11.2006
Din cauza unor lucrări, traficul este deviat, de marți seară, din zona Metro până la km 106, pe Autostrada București-Pitești. Pe porțiunea de drum dezafectată au început lucrările de finisare a zonei de joncțiune dintre șoseaua de centură și autostrada București-Pitești. Conducătorii auto sunt sfătuiți să folosească rute ocolitoare.

Cei care vin dinspre Pitești trebuie să circule direct pe DN7, iar din orașul Găiești să reintre pe autostradă, la km 73. Șoferii care vin dinspre Capitală sunt sfătuiți să părăsească A1 la același km 73 și să circule pe DN7 până la Pitești.

Sursa: Antena 3

Are cineva idee cand se termina aceste lucrari?

#77
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Aveti grija ca duminica,ieri adica,a nins tare intre Campulung si Rasnov,si din cate am inteles unii au cam ramas inzapeziti prin zona...pe la Campulung.Eu am plecat pe ninsoare de la Cheile Gradistei,am luat-o prin Bran ,Tohanu Nou,Poiana Marului,Zarnesti si pana la Fagaras si chit ca ningea de rupea soseaua era curata si prea putin aglomerata....si pana la SDibiu am circulat foarte bine...

#78
adipit

adipit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 05.05.2007

View Postrobert_11, on Oct 17 2007, 11:24, said:

Din cauza unor lucrări, traficul este deviat, de marți seară, din zona Metro până la km 106, pe Autostrada București-Pitești. Pe porțiunea de drum dezafectată au început lucrările de finisare a zonei de joncțiune dintre șoseaua de centură și autostrada București-Pitești. Conducătorii auto sunt sfătuiți să folosească rute ocolitoare.

Cei care vin dinspre Pitești trebuie să circule direct pe DN7, iar din orașul Găiești să reintre pe autostradă, la km 73. Șoferii care vin dinspre Capitală sunt sfătuiți să părăsească A1 la același km 73 și să circule pe DN7 până la Pitești.

Sursa: Antena 3

Are cineva idee cand se termina aceste lucrari?


s-au terminat o parte din lucrari, se poate circula f bine si intra in pitesti direct pe autostrada sau iesii din pitesti direct pe autostrada.
azi am mers pe acolo.

#79
adrian1956

adrian1956

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 16.03.2007
Plec vineri in Italia de la Galati. As vrea sa stiu cum se circula de la Sebes pana la Nadlac, restrictii. cozi etc. Rog sa raspunda cineva care a fost zilele astea pe acolo.

#80
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View Postdintimisoara, on Aug 28 2007, 10:32, said:

Salutare,
Tocmai am revenit acasa dupa un concediu prin tara...cu masina,....Cam asta ar fi....
Acum am citit rezumatul tau, stau si ma intreb, cum  ai reusit sa tii minte toate localitatile si calitateea drumurilor din diferite localitati ?
Si eu am memorie de elefant, dar vad ca ma depasesti  :)  , ori ti-ai facut un jurnal de bord ?

Edited by MAK, 29 October 2007 - 14:26.


#81
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007

View PostMAK, on Oct 29 2007, 15:25, said:

Acum am citit rezumatul tau, stau si ma intreb, cum  ai reusit sa tii minte toate localitatile si calitateea drumurilor din diferite localitati ?
Si eu am memorie de elefant, dar vad ca ma depasesti  :)  , ori ti-ai facut un jurnal de bord ?


:lol: MAK...esti simpatic...Da,sincer,am memorie fotografica buna,retin vizual si in plus placerea sofatului si evadarea asta in vacanta mi-a facut o atat de mare placere si bucurie...incat am retinut aproape cu detalii...Poate nu e credibil ce scriu,dar asta este!La momentul actual nu sunt sigura ca-mi mai amintesc in detaliu drumurile strabatute,insa ceea ce mi-a facut placere si m-a incantat imi voi aminti mereu.A fost prima mea iesire asa lunga si,mai ales,ca sofer ,din cei 38 de ani de viata pe care ii am...nah,d-aia acum me-ntelegi? ;) Asa ca jurnal de bord n-am avut,scris....am ,insa,peste 1000 de fotografii si vreo 2-3 ore de film... :rolleyes:
Adrian,intre Sebes si Deva,portiunea pe care eu am mers in 19 si 21 octombrie,s-a circulat bine,aglomeratia obisnuita...nimic de mentionat,cel putin din punctul meu de vedere.Drum bun !

#82
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

Drumurile noastre proaste


Toate soselele nationale foarte circulate sunt in reparatii. Traficul auto va fi infernal in luna decembrie, cand transportatorii auto sunt foarte solicitati, iar cei care lucreaza in strainatate se vor intoarce in tara.
...
evz

[ http://www.evz.ro/files/2007/POZE/noiembrie/04/graf10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#83
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

Drumurile noastre proaste


Toate soselele nationale foarte circulate sunt in reparatii. Traficul auto va fi infernal in luna decembrie, cand transportatorii auto sunt foarte solicitati, iar cei care lucreaza in strainatate se vor intoarce in tara.
...
evz

[ http://www.evz.ro/files/2007/POZE/noiembrie/04/graf10.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#84
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Am fost saptamana trecuta pe DN13 (E60), si singurul loc unde traficul era blocat de muncitori (am stat cateva minute, plus dupa aceea am mers cativa km in coloana pana am depasit toate masinile) era inainte de Sighisoara (cum vii dinspre Brasov), unde se turnea asfalt nou. Nu stiu motivul asfaltarii ca si asa drumul era destul de bun, dar nu am nici motive sa plang. :)

#85
mariusgmg

mariusgmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.10.2007
Salutare tuturor!
Saptamana viitoare vreau sa merg pe ruta Iasi - Bacau - Onesti - Brasov - Talmaciu - Rm. Valcea.
Cine a fost recent pe portiuni din acest traseu si care este situatia drumurilor.
M-ar interesa in mod special daca de la Brasov la Talmaciu (Sibiu) mai sunt asa multe semafoare.
Am mai fost pe acest traseu in iulie si m-am saturat de stat la semafoare.

#86
mariusgmg

mariusgmg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 25.10.2007
Eventual dati si voi un sfat cu o alta ruta. Dar sa fie OK. ;)

#87
NightShift

NightShift

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,320
  • Înscris: 11.11.2006

View Postmariusgmg, on Nov 8 2007, 07:05, said:

Bacau - Onesti - Brasov
Vezi ca pe ruta asta (DN11 / E574), exista foarte multe zone cu linii continue trasate deamp*.
Pentru portiunea de drum din COVASNA, ia-ti o cutie de calmante ca sa poti merge cu 30 la ora in spatele oricarei rable.
Politistii rutieri din covasna sunt de un real folos comunitatii. Stau non-stop la panda pe undeva si ... nu prea folosesc vaselina  <_<

Edited by NightShift, 09 November 2007 - 17:54.


#88
dintimisoara

dintimisoara

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 422
  • Înscris: 01.08.2007
Marius....intre Sibiu si rasov e aceeasi sosea din ilie,cand ai mers tu...aceleasi semafoare,neschimbat.Poti merge Brasov-Rasnov-Bran-Moeciu-Rm.Valcea....numa' sa nu fie zapada ,are...

#89
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

View Postdacibesti, on Oct 16 2007, 08:48, said:

Drum inchis din cauza lucrarilor pe numeroase tronsoane. De ieri au inceput lucrarile si in judetul Arad. Daca se poate evitati Valea Muresului.

CITESTE 1

CITESTE 2

CITESTE 3



"DN7, final în vară

Prefectul Gavril Popescu ne-a reconfirmat, ieri, faptul că lucrările pe DN7 au început la Zam și că, teoretic, se va putea circula fără probleme pe acest drum peste două luni și jumătate sau trei luni. Investiția este preconizată a fi finalizată însă doar în vara lui 2008.

Prefectul susține că un lucru important la această lucrare este faptul că este finanțată de cel care o execută (credit furnizor), acesta urmând să-și recupereze banii doar când va finaliza investiția.
Mai e inchis drumul Arad-Deva??
Please help.

#90
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View PostOctavian___28, on Nov 13 2007, 13:16, said:

Mai e inchis drumul Arad-Deva??
Please help.

Pt traficul greu intre anumite ore (ziua). Asta cu informatiile de ieri.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate