Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1945
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Era mai bun pe Deva - Ilia - Lipova, decat pe Margina pana la Lugoj. Probabil pana nu vor termina autostrada, nu mai intervin la DN7.

#1946
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
CNAIR a finalizat procesul de evaluare a ofertelor depuse în cadrul procedurii "Proiectare şi execuţie autostrada Sibiu - Piteşti, Secţiunea 1 Sibiu - Boiţa, km. 0+000 - km. 14+150 - Lot 1 km. 0+000 – km. 13+170".
https://www.promotor...ometru-17903894

#1947
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Ce ruta sa aleg pentru Cluj Marghita?
Merg prin Oradea sau prin Zalău?

#1948
sebava

sebava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 07.05.2006
Vineri dimineata pe la ora 7:00 intentionez sa ajung in Bucuresti dinspre Ploiesti. Pe unde este de preferat sa intru, pe drumul vechi sau pe A3, destinatia fiind B-dul. Vasile Milea. In zona unde gasesc parcare pentru aproximativ doua ore? In mol ar fi o varianta dar sunt putine locuri, la Afi se poate parca la ora aia matinala?
Multumesc.

#1949
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 22.03.2007
Sa inteleg ca intre Margina si Lugoj n.au mai plombat drumul dupa iarna? Am de facut un drum Buc Timisoara si as vrea sa stiu daca o iau prin Sibiu sau Craiova. Multumesc!

#1950
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010

View Postsebava, on 10 aprilie 2019 - 20:49, said:

Vineri dimineata pe la ora 7:00 intentionez sa ajung in Bucuresti dinspre Ploiesti. Pe unde este de preferat sa intru, pe drumul vechi sau pe A3, destinatia fiind B-dul. Vasile Milea. In zona unde gasesc parcare pentru aproximativ doua ore? In mol ar fi o varianta dar sunt putine locuri, la Afi se poate parca la ora aia matinala?
Multumesc.
Pe oriunde ai intra, o sa iti ia cam 2h sa ajungi pe Vasile Milea la acea ora. In Afi este parcare cu plata, 3 lei/h, cu primele 2h gratis. Este deschisa intre orele 6-24.

#1951
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015
M-a mâncat în patru litere (a se citi Waze) și am mers pe DN2C între Slobozia și Pogoanele (voiam să ajung acasă prin Buzău și m-a rutat pe acolo). Mi-am uzat suspensia cât într-un deceniu. O viteză de 60 km/h e exagerată... Ca să scap de drum, i-am dat altă destinație și m-a scos în DN2B la  Cilibia. Drumul județean într-o stare mai bună că drumul național respectiv. Ca să înțelegeți:pe sensul în care am mers eu nu am mai văzut altă mașină iar din sens opus m-am întâlnit cu 5 (cinci) mașini, într-o zi din timpul săptămânii, între orele 20-22. Dacă nu eram căpos, m-aș fi întors dar tot speram că se va îmbunătăți starea drumului.

Pe DN2 (E85) se construiește un nou giratoriu în Bacău la ieșirea spre Roman iar între giratoriu de unde se poate merge spre Iași și până spre Hanul Ancuței se decoperteaza și se peticeste drumul.

#1952
officer_nats

officer_nats

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 770
  • Înscris: 14.10.2018
O sa plec din Bucuresti - DN2 - Adjud - Onesti iar pana la Moinesti ce varianta sa aleg:
- DN11 Onesti - Sanduleni - Ardeoani - Sanduleasa - Moinesti;
- DN11 Onesti - Livezi - DJ117 Buda - Moinesti;
- DN12A Onesti - Targu Ocna - DN2G Moinesti.
Ma intereseaza varianta cea mai buna pentru suspensii si jante, chiar daca ocoloesc cativa km.

Edited by officer_nats, 24 May 2019 - 14:26.


#1953
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,274
  • Înscris: 13.03.2015

View Postofficer_nats, on 24 mai 2019 - 14:25, said:

...
- DN12A Onesti - Targu Ocna - DN2G Moinesti.
Ma intereseaza varianta cea mai buna pentru suspensii si jante, chiar daca ocoloesc cativa km.

Asta. Dar tine cont ca nu am mai fost de vreo 2 ani. ariantele celelalte te duc pe drumul Onesti-Bacau si drumul e valurit pe destule portiuni ba chiar si cu gropi.... daca nu a fost refacut de cand nu am mai fost pe acolo... Atentie la radare, traficul e destul de aglomerat si se fac destule depasiri "la mustata".

#1954
johnnybegoode

johnnybegoode

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 941
  • Înscris: 30.03.2005
Atentie pentru cei ce doresc sa viziteze jud. Neamt: asfaltari "proaspete" spre manastirile Agapia si Varatec. Deasemenea asfaltari foarte bune intre Tg. Neamt si Cristesti, Tg. Neamt-Boroaia...Iar cea mai buna veste ar fi cea a reabilitarii drumului Piatra Neamt-Bicaz...In ziua in care scriu (11 iunie 2019) se asfaltase pe ambele sensuri Piatra Neamt-Preluca...Au reinceput si lucrarile la podul de la Preluca, insa dupa cum au decurs lucrarile pana acum este posibil ca in vreo luna sa fie terminat...

#1955
Cosmo13

Cosmo13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 15.08.2016
Hello,

Stiti cumva cum este drumul DJ 392 intre 23 August - Pecineaga - Amzacea?

Pe Google Maps apare ca inchis dar stiu ca mai baga contre.

Merci.

#1956
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Salutare!
Oameni buni, puteți să-mi spuneți și mie în ce stare este autostrada A2, în porțiunea cuprinsă între București și Fundulea? Am tot auzit în ultimele luni la radio că se lucra intens, apoi că lucrările au fost suspendate până la toamnă. Mă interesează starea carosabilului pe ambele sensuri. Având în vedere că, atât într-un sens, cât și în celălalt, voi circula pe acolo noaptea (aproximativ pe la orele 2-3 a.m.), la ce ar trebui să fiu atent?
Mulțam fain pentru răspunsuri.

#1957
amami

amami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,657
  • Înscris: 20.09.2010
Vrei veste despre tronsoanele 3 și 4 de pe A1 ?
Parcă unul dintre ele trebuia să fie deschis la sfârșitul lunii iulie iar altul pină pe 15 august ( 2019 ).

#1958
csi1

csi1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,156
  • Înscris: 05.09.2007
Ieri am trecut prin Negreni din directia Oradea catre Cluj si pe sensul opus erau masini pe vreo 10 km !!!! Circulatia era blocata din cauza targului de toamna.

#1959
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
CNAIR a câștigat disputa cu Salini Impregilo, compania care a construit lotul 3 al Autostrăzii Sibiu-Orăștie. Aceasta a ajuns să fie cunoscută drept „autostrada meșterul Manole” după ce a trebuit refăcut de mai multe ori. CNAIR se judecă din 2015 cu compania italiană.

#1960
Radyosu

Radyosu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 16.10.2019
Pe DN7 între Râmnicu-Vâlcea și Dedulești la curbele periculoase au pus separatoare între benzi.

#1961
vaxalbin

vaxalbin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 03.10.2007
salutare si Craciun cu bine!
stie careva care este starea lui DN71 Sinaia-Moroeni-Targoviste? nu l-am mai frecventat de cativa ani si ma bate un gand.....

#1962
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
E acceptabil spre bun, mai puțin partea din Moroeni, partea t.iganeasca unde trebuie sa ferești căruțele și mașinile lăsate în drum plus puradeii aferenți.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate