Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#109
mgmihai

mgmihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 03.05.2007
SALUT AM O SINGURA INTREBARE DACA CINEVA STIE DRUMUL INTRE FOCSANI -TIRGU SECUIESC ESTE ASFALTAT TOT ? NU ERA ASFALT INTRE LEPSA SI TIRGU SECUIESC IAR IN VATRA SA LUCRAT?

#110
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Din cate stiu eu intre Lepsa si Tg.Secuiesc e VARZA.Nu am auzit sa se fi facut drumul si drumul pe care il stiu eu nu e de facut,daca tii la masina.

#111
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006
mama, cat de tare! Am intrat si noi in randul lumii!

#112
mecatronyx

mecatronyx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 01.02.2008
[quote name='cosmin_miu' date='Dec 20 2007, 19:39' post='3817937']
Am gasit niste link-uri cu starea drumurilor la zi (inchise , inzapezite , acoperite cu polei ,caderi de piatra,temperaturi,etc.) Poate va sunt utile

Ar fi bune niste link-uri despre categorii de drumuri.adica drum pt pietoni pt motociclisti pt carute.si drumurile pt autoturisme si autovehicule daka avem!? :w00t:

Edited by mecatronyx, 11 February 2008 - 17:11.


#113
SCDB

SCDB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 22.11.2007
Și unde sunt link-urile alea pe care zici că le-ai găsit?  :huh:

#114
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007
Inca un link: Situatia Drumurilor Nationale

#115
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

View PostSCDB, on Feb 14 2008, 22:16, said:

Și unde sunt link-urile alea pe care zici că le-ai găsit? :huh:

:lol: . Nu-ti zic ! :lol:

Quote


e acelasi link cu primul link postat :console:

Edited by cosmin_miu, 15 February 2008 - 13:14.


#116
dacibesti

dacibesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,565
  • Înscris: 01.02.2007

View Postcosmin_miu, on Feb 15 2008, 13:13, said:

:lol: . Nu-ti zic ! :lol:



e acelasi link cu primul link postat :console:

Imi pare rau, nu am fost atent. Rog moderatorii sa stearga postul, atit pe cel cu linkul cit si pe acesta.

#117
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
Stie cineva cum e Sibiu-Brasov? Am auzit ceva de ceva lucrari.

#118
Ranger

Ranger

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 15.10.2005

View Postgrig_jr, on Mar 28 2008, 12:34, said:

Stie cineva cum e Sibiu-Brasov? Am auzit ceva de ceva lucrari.
Da, se lucreaza. Mai sunt cateva semafoare (4-5). Sunt portiuni destul de rele, praguri cu diferente de cativa cm. Daca tii la masina il faci cam in 2,5 ore

#119
grig_jr

grig_jr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,846
  • Înscris: 14.01.2005
merg alba, medias, sighi, brasov. :D

ms de info

#120
deserto

deserto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 09.07.2007
vad k aici sunt multe postari despre starea drumului, super,  pe mine ma intereseaza ruta:

Timisoara - Arad - Deva - Sibiu - Sighisoara - Sovata - Gheorgheni - Lacul Bicaz - Tg. Neamt - Falticeni - Suceava

ma intereseaza starea drumului, tronsoanele pe care se circula cu viteza redusa (sub 100) din cauza serpentinelor, drum in lucru (dak este pe undeva) etc
shi eventual o evaluare in ore a parcurgerii distantei totale / sau anumite segmente... pe yahoo maps s-a evaluat ruta asta asha: 753km in 13 ore shi 40 minute adik viteza medie de 55 km/h........cam putin..care or fi segmentele alea pe care se circula asha de incet

pe ruta Timisoara -Arad se circula fara probleme cu 120km/h cu exceptia satelor shi a catorva curbe insa !!!!! ATENTIE MARE !!!!! cei care nu ati mai fost pe ruta asta shi vrei sa o faceti, sa stiti k este destul de circulata shi de camioane shi sunt foarte des accidente din cauza vitezei shi a depasirilor periculoase....respectati linia continua.... shi iarashi mare atentie la curbe, nu sunt multe dar va sfatuiesc sa reduceti viteza caci sunt foarte stranse shi cu vizibilitate redusa; evident sunt multi care nu respecta regulile astea shi tocmai de aia apar accidentele la unele din pacate chiar cu pierderi de vietzi omenesti, asha k trebuie sa avetzi grija shi pentru altul care nu-i atent

Deva - Sibiu: este bun drumul stiu k am fost pe acolo dar nu io conduceam (dormeam) dar cica nu au fost probleme

multumesc, astept cu mare interes pareri shi sfaturi, sanatate shi drum bun

dak tot am postat mai sus hai sa scriu shi io ce stiu:

[DN 69] Timisoara - Arad: drum bun
[DN 6] Timisoara - Recas - Lugoj: drum rau shi in lucru
[DN 68A] Lugoj - Deva: sunt tronsoane pe langa Faget cu drum prost in rest este plin de serpentine shi se circula groi shi incet
[DN 59] Timisoara - Sag - [DN 58B] Voiteni - Gataia - Resita: Drum bun, grija la viteza k mai sta radarul prin sate
Resita - Valiug - Vf. Semenic: drum bun chiar shi iarna k se dezapezeste repede, se poate ajunge chiar shi cu matizul
[DN 59A]Timisoara - Jimbolia - Granitza cu Sarbii: drum foarte bun, se mai pune radarul prin sate
[DN 6] Timisoara - Lovrin - Sannicolaul Mare - Cenad - Granitza - Szeged: Drum bun, la fel avetzi grija la radar

salut shi sanatate

#121
Simona30

Simona30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.05.2008
Buna ziua! A fost cineva pe defileul Oituzului? Sunt din Tulcea si vreau sa ajung la Baile Tusnad. M-am gandit ca merg pe Galati, Focsani , Oituz Targu Secuiesc Baile Tusnad numai ca am auzit ca pe Oituz sunt cele mai multe serpentine din tara. Daca stie cineva cum e drumul si daca sunt atat de multe serpentine sa-mi spuna si mie. Mentionez ca sunt incepatoare am permis din februarie. Multumesc mult

#122
adrian1956

adrian1956

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 16.03.2007

View PostSimona30, on May 4 2008, 16:16, said:

Buna ziua! A fost cineva pe defileul Oituzului? Sunt din Tulcea si vreau sa ajung la Baile Tusnad. M-am gandit ca merg pe Galati, Focsani , Oituz Targu Secuiesc Baile Tusnad numai ca am auzit ca pe Oituz sunt cele mai multe serpentine din tara. Daca stie cineva cum e drumul si daca sunt atat de multe serpentine sa-mi spuna si mie. Mentionez ca sunt incepatoare am permis din februarie. Multumesc mult
Nu sunt cele mai multe serpentine din tara, dar intre Adjud si Onesti drumul este foarte prost.

#123
Simona30

Simona30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.05.2008
Dar pe Lepsa stie cineva cum e drumul? Mi-ar fi mai usor si mai repede sa ajung la B Tusnad dar din cate am auzit cica este f prost. Daca cineva stie sau a fost sa-mi spuan si mie. :console:

#124
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
A mai fost careva in ultima vreme pe Sibiu - Brasov? Stie careva cum e drumul?

#125
tchoara

tchoara

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,465
  • Înscris: 05.02.2007
Nu stiu daca se pune drept "ultima vreme", eu am fost pe-acolo in februarie si nu mi-a placut. Drumul era bun, dar erau foarte multe lucrari in carosabil si circulatia era deviata pe portiuni mici (dar foarte dese), asa ca o data la 5 minute de mers trebuia sa incetinesti de la 100km/h la 20. Destul de enervant. Dar din punct de vedere al calitatii carosabilului, a fost foarte ok.

#126
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Multzam ;)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate