Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Starea drumurilor actualizata zilnic

- - - - -
  • Please log in to reply
2003 replies to this topic

#1
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,882
  • Înscris: 31.03.2003
Consider de folos un astfel de topic, pentru a ne putea planifica corespunzator deplasarile auto, fara surprize si intarzieri.
pe mine m-ar interesa despre starea ACTUALA a catorva rute :
1.Tg Secuiesc - Lepsa
2.piatra fantanele - vatra dornei (stiu ca e dezastru, dar se lucreaza, poate intr=o luna se schimba datele problemei)
3.deda-toplita
4.vatra dornei-bicaz-piatra neamt-bacau-adjud

multumesc frumos.

ca sa nu incep doar cu intrebari, va spun ca starea drumurilor din judetul BN e destul de proasta, dar practicabila, cu mici exceptii, fara probleme majore.
probleme la care ma refer apara inspre piatra fantanele, o portiune de vreo 10-15 km, dar pe care se lucreaza.

Edited by oaspetele, 05 June 2006 - 11:13.


#2
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

View Postoaspetele, on Jun 5 2006, 12:08, said:

Consider de folos un astfel de topic, pentru a ne putea planifica corespunzator deplasarile auto, fara surprize si intarzieri.
pe mine m-ar interesa despre starea ACTUALA a catorva rute :
1.Tg Secuiesc - Lepsa
2.piatra fantanele - vatra dornei (stiu ca e dezastru, dar se lucreaza, poate intr=o luna se schimba datele problemei)
3.deda-toplita
4.vatra dornei-bicaz-piatra neamt-bacau-adjud

multumesc frumos.

ca sa nu incep doar cu intrebari, va spun ca starea drumurilor din judetul BN e destul de proasta, dar practicabila, cu mici exceptii, fara probleme majore.
probleme la care ma refer apara inspre piatra fantanele, o portiune de vreo 10-15 km, dar pe care se lucreaza.

pe ruta "vatra dornei-bicaz-piatra neamt-bacau-adjud" am fost recent si e cam asa:
vatra dornei-bicaz ....asfalt cu destul de multe gaurele...dar se poate merge binisor ( fara viteza mare dak ti-e mila de masina ) :P
bicaz-piatra neamt-bacau  ....asfalt destul de bun...se lucra la peticirea unor gauri
bacau-adjud....drum  european bun  ( privind fata de drumurile romanesri in general  ;)   )

Edited by eb2e2, 05 June 2006 - 20:51.


#3
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006
pe transfagarasan a fost cineva de curand? cum mai arata drumul. vreau sa merg la cabana cumpana,langa vidraru si am auzit ca e destul de nasol drumul...

#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
rapid de tot, cateva drumuuri DEZASTRUUU: sibiu - brasov; pasul oituz - bacau, in special coborarea spre oituz...bombardament; pitesti - rm valcea incepe sa se strice, mai ales in satele dinspre pitesti; deva - lugoj - timisoara...fara cuvinte

Edited by DeathRipple, 08 June 2006 - 09:43.


#5
Danny1

Danny1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 21.06.2005

View Posteb2e2, on Jun 5 2006, 20:49, said:

pe ruta "vatra dornei-bicaz-piatra neamt-bacau-adjud" am fost recent si e cam asa:
vatra dornei-bicaz ....asfalt cu destul de multe gaurele...dar se poate merge binisor ( fara viteza mare dak ti-e mila de masina ) :P
bicaz-piatra neamt-bacau  ....asfalt destul de bun...se lucra la peticirea unor gauri
bacau-adjud....drum  european bun  ( privind fata de drumurile romanesri in general  ;)   )
bacau-adjud e perfect :) acolo mergi cu 130 (pana la primul radar)

#6
xlex

xlex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.08.2005
Stie cineva ceva informatii de traseul asta?
Targu Mures - Sovata - Praid - Gheorgheni - Cheile Bicazului - Lacul Rosu - Bicaz - Poiana Largului - Targu Neamt - Falticeni - Suceava - Radauti
Sau alternativ Reghin - Toplita - Borsec - Poiana Largului si continuarea...

#7
Zazie

Zazie

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,741
  • Înscris: 20.09.2003

View Postxlex, on Jun 28 2006, 13:00, said:

Stie cineva ceva informatii de traseul asta?
Targu Mures - Sovata - Praid - Gheorgheni - Cheile Bicazului - Lacul Rosu - Bicaz - Poiana Largului - Targu Neamt - Falticeni - Suceava - Radauti
Sau alternativ Reghin - Toplita - Borsec - Poiana Largului si continuarea...
Prima ruta e super OK.A fost facut tot traseul anul trecut,pus asfalt nou,e curat,fara nici o gaurica.
Alternativa este buna pana la Reghin.De acolo DEZASTRU

#8
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
s-a refacut dn 13a, intre ghoerghieni si lacul rosu? acum 2 ani cand am trecut p-acolo a fost macel...era drum forestier

#9
alexino

alexino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 12.02.2006
Salutare! In weekend am intentia de a face o mica escapada pe la munte. Stie cineva cum este drumul dintre Voineasa si Petrosani prin Vidra si Obarsia Lotrului?  :D

#10
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004

View PostDeathRipple, on Jun 8 2006, 10:43, said:

rapid de tot, cateva drumuuri DEZASTRUUU: sibiu - brasov; pasul oituz - bacau, in special coborarea spre oituz...bombardament; pitesti - rm valcea incepe sa se strice, mai ales in satele dinspre pitesti; deva - lugoj - timisoara...fara cuvinte


INFIRM

Am fost pe 26 iunie pe ruta Iasi-Bacau-Onesti-Tg Secuiesc si retur. Si la dus si la venit am strabatut pasul Oituz, si ianfara serpentinelor nu te impiedica nimemi sa mergi cu cat vrei tu. Deci s-a reparat de cand ai fost tu. Imi scartaiau rotile pe asfalt la fiecare serpentina (nu aveam de ce sa reduc prea tare).

#11
ultimul samaritean

ultimul samaritean

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 06.03.2006


#12
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
nimeni nu a mai trecut pe la lepsa-ojdula-tg. secuiesc?

Edited by mihail75, 27 July 2006 - 18:15.


#13
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
INTREBARE:

Cum este drumul din Galati, de la bac spre Isaccea, Babadag, etc -> Constanta?

Plecand din Iasi, trecand prin Vaslui si Barlad este de preferat s-o iau prin Galati pe la bac si dupa aia prin Isaccea-Babadag, sau sa merg pe pod prin Braila? Care drum este mai bun? (ma refer la gropi). Stiu ca prin Braila se ocolesc cam 50 km, dar nu prea imi pasa atata vreme cat drumul este bun sau macar superior celui prin Galati.

Inca ceva, pentru cei din Galati, la ce ora se deschide bacul dimineata? 5?7?

Thankyou

#14
anubis-cvz

anubis-cvz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 26.07.2006
Anul trecut am fost cu bacul in Galati si apoi spre constanta pe ruta mentionata de tine!Drumul este ,ma-rog era destlul de bun!Puteai merge si cu 100-130 linistit!Nu stiu daca anul acesta este lafel de bun cum era,dar era chiar bun !

#15
ermil77

ermil77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.07.2006
Tot DN2/E85 este excelent: 4 benzi si se merge ca-n palma..........nu ti se varsa paharul de suc/bere :notangel: De la Buc pana la Suceava e brici.

#16
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,882
  • Înscris: 31.03.2003
as vrea sa plec la mare. dar ma opresc o zi la Intorsura Buzaului. de acolo am 2 variante mari, din care se mai desprind inca cate 1.

1.I.B. - Buzau - Urziceni - Slobozia-Fetesti-Constanta 370 km
1.1 ar mai fi varianta de la Buzau prin Amara, mai scurta cu vreo 30-40 km (Albesti-Pogoanele-Amara) dar anul trecut cand am fost pe acolo drumul era extrem de valurit, nu puteai circua cu viteza mai mare de 80km/h, dar extrem de liber.
s-a mai schimbat ceva ??

inconvenientul pe traseul prin Buzau ar fi portiunea de langa vulcanii noroiosi, virajata si mai proasta, dar nu e o portiune foarte mare

2.I.B-Brasov-Ploiesti-Urziceni-Slobozia-Fetesti-Constanta
care masoara 415 km - e clar ca drumul e super, dar aglomerat si radiat de faimoasele camere si radare.
2.1 I.B - Ploiesti- Bucuresti-A2-constanta, care e cel mai lung 435 km aproximativ.
anul trecut am mers greu pana la Comarnic , foarte bine pana la Bucuresti insa pe centura ne-am impotmolit si am pierdut mai bine de o ora, circulatia fiind blocata.

ce mi-ati recomanda ??
1.aveti habar de portiunea Buzau -Amara - Slobozia ?? s-a mai reparat ceva ??
2.drumul de la Urziceni la Slobozia am auzit ca e super. e adevarat?
3.ar fi si pe varianta asta grala de radare ?
4.cum e pe centura Bucurestilor ?? dar pe A2 ??
5.sau varianta optima ar fi totusi prin Brasov pana la ploiesti si apoi via Urziceni (diferenta ar fi de 45 de km, dar banuiesc ca drumul e mai bun)
6.cum e actualmente pe valea Prahovei ??

teoretic (si probabil practic) plecarea va fi pe la orele diminetii, 6-7, luni dimineata.

sariti cu o parare, ca dau o bere.
parerea mea.

#17
mihail75

mihail75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 673
  • Înscris: 18.02.2005
chiar nimeni nu a mai trecut pe la lepsa-ojdula-tg. secuiesc anul acesta?

#18
marianrec

marianrec

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.07.2004
Salut!  Vreau sa ajung la Vatra Dornei (din Galati), ce traseu imi recomandati?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate