Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

De unde vine mirosul asta infect din Berceni?!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#1
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Din cand in cand in Berceni (poate si in alte zone ale Bucurestiului, nu stiu) ne loveste un miros infect scarbos si insuportabil. :death:  In seara asta parca e mai rau ca niciodata... :cursing:

Are idee cineva de unde provine poluarea olfactiva si pe unde putem reclama?

#2
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

View Postcrz, on May 29 2006, 22:59, said:

Din cand in cand in Berceni (poate si in alte zone ale Bucurestiului, nu stiu) ne loveste un miros infect scarbos si insuportabil. :death:  In seara asta parca e mai rau ca niciodata... :cursing:

Are idee cineva de unde provine poluarea olfactiva si pe unde putem reclama?

Nu bag mana in foc, dar cred ca mirosul vine de la ecarisajul de la Glina.
Si unde stau eu, adica la Nicolae Grigorescu (fostul Salajan), era o problema cu mirosul insuportabil care venea de acolo  :cursing: . Dar in ultima vreme am scapat de el. :worthy:
Probabil ca au indreptat cosurile spre Berceni. :P  :coolspeak:

#3
Rogozaurus

Rogozaurus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 18.11.2005
Lasati Glina ca de vina sunt locuitorii !!!!    :P

#4
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
Tind sa cred si eu ca locuitorii sunt de vina. Undeva pe Calea Mosilor (practic in inima Bucurestiului) la blocurile din spatele strazii e o situatie pe care nu mi-o puteam imagina vreodata intr-o CAPITALA, fie ea si vai de capul ei.

  In zona respectiva unde locuiesc nu este zi sa nu vad in gradinile micute de langa blocuri tot siul de gunoaie aruncate de la etaj. Cateva exemple: Sticle de apa sau suc goale sau pe jumatate pline,prezervative folosite, pempersi (!!!) , bucati de sticla,gunoaie menajere,ambalaje, etc..

E de neconceput un asemenea lucru intr-o capitala. Efectiv nu pot crede ca se intampla asa ceva.Din pacate crunta realitate imi demonstreaza ca bucurestenii isi merita pe deplin caracterizarea facuta de Riders Digest  (nu sunt sigur ca asa se scrie), mai precis : "Capitala Romaniei este pe penultimul loc  la maniere,buna purtare.educatie, etc."

Acum incep sa inteleg si campania demarata de catre cei de la Radio Total in incercarea de a mai educa populatia Bucurestiului.
( http://www.radiotota.../evenimente.php )

Edited by Airwaves, 07 July 2006 - 17:59.


#5
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Mda, cateodata ajunge si la mine in Fizicienilor si la Dristor.
E de la groapa de gunoi Glina...

#6
fourmi

fourmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 587
  • Înscris: 06.11.2004
Confirm si io Dristor/ Fizicienilor. Pana acum vreo ora a mirosit ca dracu...
[off] Courage, suntem vecini  :peacefingers: [/off]

#7
Stalker

Stalker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 30.11.2001
E de la abatorul ala de pe Mihai Bravu ...

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Stalker, acela a fost daramat de Ceausescu cand a hotarat sa extinda Bucurestiul si sa creeze lacul Vacaresti. Pe acolo era abatorul si icarisajul... :(

#9
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
mirosul e de la glina si e de cand ma stiu eu, nu e o noutate. bine ca nu se intampla prea des.

#10
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006

View Postcrz, on May 29 2006, 23:59, said:

Din cand in cand in Berceni (poate si in alte zone ale Bucurestiului, nu stiu) ne loveste un miros infect scarbos si insuportabil. :death:  In seara asta parca e mai rau ca niciodata... :cursing:

Are idee cineva de unde provine poluarea olfactiva si pe unde putem reclama?

Descrie si tu mirosul asta...  :puke:
In ce zona din Berceni miroase asa? Stiu ca vara pute uneori infiorator in zona Obregia-Covasna, a clei de oase sau asa ceva...  Si eu m-am intrebat de unde naiba vine duhoarea asta si ce se poate face impotriva ei.
Pe Brancoveanu in schimb nu se simte mirosul asta, doar daca te apropii de uzualele tomberoane imputite  :)


@Airwaves:  In zona respectiva unde locuiesc nu este zi sa nu vad in gradinile micute de langa blocuri tot siul de gunoaie aruncate de la etaj. Cateva exemple: Sticle de apa sau suc goale sau pe jumatate pline,prezervative folosite, pempersi (!!!) , bucati de sticla,gunoaie menajere,ambalaje, etc..

Ce ma enerveaza cel mai tare e ca cei care arunca mizerii pe geam au ghena in bloc, nene, la fiecare etaj. Mai comod de atat nu se poate...
Eu de ex. n-am tomberon, trebuie sa cobor 4 etaje ca sa duc gunoiul la capatul blocului si toata lumea de aici face la fel, altfel ar fi jale.
Am vazut si eu chestii de genul asta, resturi alimentare, tampoane folosite si alte mizerii aruncate pe geam si toate de la blocuri cu 10 etaje unde exista coloana de gunoi !!!   :bandit:

...ce m-am enervat cu threadu' asta

#11
djclocky

djclocky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 23.11.2003
I feel lucky ca nu traiesc in Bucuresti :D

#12
alindbr

alindbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 23.05.2006
o posibila sursa a mirosului poate fi si crematoriu  :puke:

#13
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
N-are nici o legatura cu oamenii care locuiesc in zona...dar ne place sa vorbim pe langa subiect.

Mirosul se intinde de la linia lui 102 (metrou Aparatorii Patriei pana la intersectia cu Sos. Giurgiului), in toata zona denumita generic "Berceni" (BD. Alex obregia, dr Gazarului, Big Berceni) precum si mai departe pe soseaua Vacaresti, Oltenitei, zonele Brancoveanu, Sura Mare, Tineretului, etc..

Eu auzisem de o fabrica de clei de oase or something. Acum de groapa de gunoi...Cert e ca mirosul e acelasi mereu, uneori mai puternic, alte ori mai slab. De ceva vreme n-a mai aparut...

#14
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

View Postcrz, on May 29 2006, 23:59, said:

Din cand in cand in Berceni (poate si in alte zone ale Bucurestiului, nu stiu) ne loveste un miros infect scarbos si insuportabil. :death:  In seara asta parca e mai rau ca niciodata... :cursing:

Are idee cineva de unde provine poluarea olfactiva si pe unde putem reclama?

O fi din cauza ca este apropiat de Frentexas  :rolleyes:

#15
bog232004

bog232004

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.06.2005
Bine, bine, dar unde se poate reclama acest lucru daca cunosti si sursa de unde miroase?Stie cineva?

#16
dtancu

dtancu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 06.06.2005
Mirosul e de vreo 25 ani sau mai mult.
E vorba de fabrica de ingrasaminte  din Popesti-Leordeni.

Edited by dtancu, 21 July 2006 - 18:12.


#17
wanda

wanda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.04.2006

View PostZamolxel, on Jul 18 2006, 15:21, said:

O fi din cauza ca este apropiat de Frentexas  :rolleyes:

  :huh: ce-i aia Frentexas?
Ferentari cumva?  :lol:

oricum, n-am mai simtit mirosul asta asa tare anul asta. o fi dat fabrica de clei faliment...

Edited by wanda, 30 July 2006 - 22:34.


#18
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...mirosul este de la protan, fabrica de clei de oase. este in josul dambovitei la vreo patru km de  autovit. daca ne unim cativa cu siguranta le zburam cosurile sau macar ii obligam sa puna filtre. eliberarea noxelor se face de doua ori pe saptamana. daca nu era protanul stateam demult langa padurea de la cernica, gasisem teren acolo acum cinci ani pe doi bani dar mirosea de lesinai in ziua respectiva  :)...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate