Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Automatic submit

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Petrissor

Petrissor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2005
Sal tuturor!

Am primit sarcina de a crea un mic sistem online de testare a angajatilor. Nu sunt vreun maestru in programare web, dar ma descurc. Pot sa fac usor partea de form si partea de php pentru submit. Problema se pune ca nu stiu cum sa fac ca dupa o anumita perioada sa se salveze automat continutul form-urilor intr-o baza de date.

Orice sugestie este binevenita. As prefera de preferinta ceva in php, cu care ma mai descurc.

Thx!

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pai si unde e tinut continutul inainte de a se face salvarea?
nu prea am inteles ce vrei

#3
Petrissor

Petrissor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2005
Sorry daca nu am fost prea clar.

Sa zicem ca este un form foarte simplu cu intrebari si cateva optiuni pt fiecare. Am o data un questions.php in care folosesc html pt a pune form-urile si un sa zicem questions_exec.php in care scriu partea de php, cu conectarea la o baza de data mysql in care se salveaza variabilele (sa zicem intrebare_1, intrebare_2, etc).

Ca sa fac toata minunea asta cu un buton de submit pe questions.php este totul f simplu, no problems. Eu vreau insa, daca se poate, sa pun un counter si vreo functie php care dupa o anumita perioada de timp (definibila) sa salveze toate variabilele in baza de date mysql automat (intrebare_1, etc).

Any ideas?

#4
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002
cel mai bine e sa le dai tu un cont si o parola.

se autentifica cu ele si pot vedea numele testelor. aleg un test, si in acel moment se salveaza in baza de date ora de incepere si contul de pe care s-a facut (dupa expirarea timpului acel test nu va mai putea fi dat). intrebarile le iei simplu, una cate una.

vezi cum e facut brainbench.

Edited by zuppy, 27 May 2006 - 18:19.


#5
Petrissor

Petrissor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.12.2005
Mci pt idee, zuppy, este o alternativa. Dar eu ma gandeam ca ar fi interesant sa salvez automat intrebarile la care au raspuns intr-o anumita perioada de timp, sa vedem care este nivelul angajatului. Daca nu reuseste sa-l faca intr-o anumita perioada de timp, va trebui sa-l dea din nou, si n-am facut nimic.

Ma uit si pe brainbench.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate