Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Mi-am pierdut pisica...

- - - - -
  • Please log in to reply
154 replies to this topic

#145
Barbarita

Barbarita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 158
  • Înscris: 16.08.2011

 vldsin, on 28th May 2012, 20:01, said:

Mi-am pierdut pisica ...
Intr-un mod tragic. Felix a fost ucis de cainii fara stapan din cartier.
Chiar in fata casei mele. Sufar teribil ...
Felix (12ani) mi-a fost un adevarat prieten. Ma astepta aproape in fiecare
zi cand veneam de la serviciu. Bine dispus si gata de joaca. O pisica
unica si deosebit de inteligenta.
Felix, cred ca ai ajuns in raiul pisicilor. Vei ramane mereu in inima mea.

Felix_pe_gard.jpg
Imi pare sincer rau pt animaltul tau.Stiu f bine ce inseamna sa pierzi un animalut :(

#146
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012
L-am cautat si azi noapte prin cartier pe Trixu,dar din pacate nu s-a ivit de nicaieri...poate se ascunde pe undeva de ploaia asta care nu se mai opreste...si cand ma gandesc ca va continua sa ploua si saptamana viitoare...Am pus si afise prin cartier...astept in continuare sa apara...E un motan extraordinar

Attached Files


Edited by petrabaltag, 30 May 2012 - 13:05.


#147
buburuzoiboss

buburuzoiboss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 675
  • Înscris: 20.03.2012

 vldsin, on 28th May 2012, 20:01, said:

Mi-am pierdut pisica ...
Intr-un mod tragic. Felix a fost ucis de cainii fara stapan din cartier.
Chiar in fata casei mele. Sufar teribil ...
Felix (12ani) mi-a fost un adevarat prieten. Ma astepta aproape in fiecare
zi cand veneam de la serviciu. Bine dispus si gata de joaca. O pisica
unica si deosebit de inteligenta.
Felix, cred ca ai ajuns in raiul pisicilor. Vei ramane mereu in inima mea.

Felix_pe_gard.jpg


Mi-a venit sa plang cand am citit.Regret foarte mult ce i s-a-ntamplat,si nu numai lui,ci si tie.Suferinta face parte si ea din iubirea ce i-o porti.Nu stiu ce sfat pot sa-ti dau,ma gandesc cum as fi reactionat eu si crede-ma,nici macar nu-mi pot  imagina viata mea fara pisoiul pe care-l iubesc enorm de mult!
Imi pare tare rau!!!!!!

#148
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012
Nu cred ca se mai intoarce l-am cautat aproape in fiecare seara zdrangnind croantze prin cartier.Sigur ni l-a luat cineva. :( S-ar fi intors pana acum

#149
stelica_33

stelica_33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 712
  • Înscris: 12.03.2011

 petrabaltag, on 1st June 2012, 16:48, said:

Nu cred ca se mai intoarce l-am cautat aproape in fiecare seara zdrangnind croantze prin cartier.Sigur ni l-a luat cineva. :( S-ar fi intors pana acum
cind te atasezi de un animal e greu sa te desparti de el
dar ca o mangaiere pt tine ia-ti altul si totul va fi ok,ai sa vezi


uite aici  http://forum.softped....html#intrebari

Edited by stelica_33, 01 June 2012 - 16:33.


#150
petrabaltag

petrabaltag

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.05.2012
Trixu s-a intors!Aseara!Era in copac in curtea vecina.Desigur nu a fost acolo in tot acest timp,dar aseara era,i-a auzit vocea sotului si a inceput sa miaune.L-a coborat din copac si acum echipa este din nou intreaga.Este foarte slab dar in rest este in regula, fara zgarieturi si alte bube...si fooooaaaarte iubitor...totusi, nu vrea sa zica unde a fost :P

Edited by petrabaltag, 06 June 2012 - 09:19.


#151
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

 petrabaltag, on 6th June 2012, 10:17, said:

Trixu s-a intors!Aseara!Era in copac in curtea vecina.Desigur nu a fost acolo in tot acest timp,dar aseara era,i-a auzit vocea sotului si a inceput sa miaune.L-a coborat din copac si acum echipa este din nou intreaga.Este foarte slab dar in rest este in regula, fara zgarieturi si alte bube...si fooooaaaarte iubitor...totusi, nu vrea sa zica unde a fost :P
Sfatul meu este sa-l castrezi dupa ce implineste un an fiindca va pleca ori de cate ori va simti ca sunt pisici in calduri prin zona. Si sunt asa multe pericole...,Bine ca s-a intors sanatos,  ma bucur pentru el si pentru voi.

#152
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Pierdut cotoi 5 ani crescut la curte , mi-a scapat cand sa il scot din masina in fata cabinetului veterinarului ...am incercat sa il prind dar m-a muscat
nui place la doftor :)
Are de parcurs 1Km pana acasa , sa vedem in cat timp il face Posted Image

#153
tataiepure

tataiepure

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,852
  • Înscris: 22.01.2011
Gata s-a intors avea gps-ul la el ...5 zile ia luat :)
Dar ma tine minte nu prea mai pot sa pun mana pe el .....

#154
LordulCapdeMort

LordulCapdeMort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 11.04.2007
Salut !

Mi-a disparut si mie o pisica (am 2 pisici si un motan ) , stau la curte , pisica este sterilizata , am intrebat si pe la vecini dar nu au vazut-o , din 2 mai nu a mai aparut ..mentionez ca aceasta pisica era casnica sa zic asa...nu ca cealalta care e mai vagaboanada...

Ce ziceti mai e vreo sansa sa o gasesc in viata  ? Ma tem sa nu o fi calcat vreo masina ?! dar totusi m-am uitat si nu am gasit-o....

Eu sper in continuare.....

Ducess vino acasaaa !

Mentionez ca n-a mai disparut pana acum .....a disparut o data cealalta dar doar 24 de ore...apoi s-a intors...

#155
pierdutpisica

pierdutpisica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2014
[ http://pierdutpisica.files.wordpress.com/2014/06/pisica-pierduta-1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]Din pacate trebuie sa trec si eu pe la pagina asta pentru a anunta ca mi-am pierdut pisica.
Are 1 an, culoare bej cu alb (unii ar putea spune ca e portocalie), cam 3 kg greutate, eventual usor tigrata (mai mult codita).
I-am facut si un site/blog http://pierdutpisica.wordpress.com/
Am spus sa anunt si aici deoarece este o comunitate mare unde oamenii se ajuta intre ei.
Este greu dupa ce pui suflet si timp in cresterea si "imblinzirea" micii feline, cind crezi ca e destul de mare si nu i se mai prea pot intimpla lucruri rele, sa nu mai ai nici un semn de la ea.

Edited by pierdutpisica, 16 July 2014 - 09:32.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate