Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

invision power board

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Silo

Silo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 02.07.2005
Ma poate ajuta cineva cu un forum unde se discuta sau unde m-ar putea ajuta cineva cu doar cateva chestii in  forumul invision power board?
1.Vreau ca la newthread sau la reply to il platesca cu niste puncte si punctele sa i le arate la profil
2.Un fel de host in forum sa isi aleaga planul si numele subdomeniului si sa ii ia puntele sau sa poate plati prin porcarie.

Ms anticipat :peacefingers:

#2
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
cauta pe invisionize.com

#3
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
sunt astea dar raspund ffoarte greu .. ,is la inceput cred...


pe mine ma intereseaza altceva.. daca cineva stie!:

vreau sa modific template-ul de la Invision
am si eu un forum (IPB v1.3.1 Final) si vreau sa-i mai adaug o bara de meniuri, un logo etc..  si am inteles ca trebe modificat template-ul ,eu am deschis templates.html in macromedia dreamweaver mx 2004 insa nu stiu sa modific.. cum se face ,stie cineva?

ps: imi place cum ii modificat si asta de pe softpedia...

#4
ApologetX

ApologetX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 890
  • Înscris: 22.03.2006
help me la template-ul de la invision... ,nu am mai deschis un topic nou daca tot am putut sa intreb aici ...

un moderator ,admin care a modificat template de la aces forum poate sa ma ajute? cu ce program se poate sau cum?

#5
Srachi

Srachi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,260
  • Înscris: 05.10.2005
Stiu ca asta depinde de membrii de posturi dar de cat spatiu ar avea un forum pe domeniu?1 giga ma gandesc ca fiind destul?Si inca o intrebare am...dupa ce mi-am instalat forumul pot sa-mi pun banere pe el?Cum se pun astea?

#6
florinelu

florinelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 05.03.2005
Salutare tuturor!
Postez si eu aici problema mea legata de IPB.
Administrez (cat ma pricep si eu :notangel: ) un site. Este gazduit de o firma, momentan gratuit. A fost si pe bani dar au prins drag de mine si imi dau gratis acum. De aceea nu prea indraznesc sa-i deranjez cu problemele mele existentiale. Hostingul este asa cum trebuie: cpanel de unde poti instala scripturile deja puse pe serverul lor. Astfel am instalat IPB, prin cpanel, si a mers. Dar... mai tarziu am constatat ca nu pot vedea profilurile userilor, inclusiv al meu, ca admin. Adica nu pot adauga, schimba, personaliza(avatar) nimic la "profile". Cand dau clic pe un user apare o pagina goala-goluta, fara sa afiseze nici o eroare.
Am intrebat baietii de la firma care, foarte ocupati, au incercat si ei prin setari si au zis ca se rezolva repede: baga PHPBB. Am incercat asta, tot din cpanel si a mers impecabil. Puteam sa personalizez ce doream la profile.
Problema este ca nu stiu cum sa convertesc baza de date de la IPB la PHPBB ptr ca nu vreau sa pierd userii si posturile (si asa putine). Sau daca stie careva cum as putea sa rezolv problema si sa raman pe IPB. De reinstalat scriptul pe server nu stiu daca poate fi vorba, cum am zis stau si eu pe acolo, ciocu' mic, tacut sa nu ma dea p-afara ca fac gura :huh: . Probabil ca tot conversia este solutia. Am incercat eu ceva cu un script de pe net dar nu prea mi-a iesit nimic. Ce mai, nu ma pricep.
:worthy:  Are cineva vreo idee? (in afara de sters database din IPB si trecere la PHPBB?)

#7
Sergiu_Q

Sergiu_Q

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 11.03.2005
gasesti pe net tot felul de convertoare

http://www.google.co...phpbb converter

#8
hansol1

hansol1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 14.05.2006
ma poate ajuta si pe mine cu o info
nu reusesc sa gasesc linia care conditioneaza formatul adresei de mail in reteaua mea am ceva de genul xxxx@yyyy-zz-4-aaaa iar cand useri vor sa se inregistreze le da mail invalid

mutumesc anticipat

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate