Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Investitie in ciupercarie

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
mrcalex

mrcalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2006

View Postherlino, on May 5 2006, 10:10, said:

Pai cea mai buna solutie ar fi asa:
daca ai banii necesari sa demarezi asa proiect (fonduri personale,Sapard,etc) sa intri in contact cu un exportator de calibru si sa-i propui asa:
el sa iti ofere know-how si sa te indrume exact la tot ce inseamna logistica,iar tu ii dai lui marfa la un pret preferential,dar realist,in asa fel incat sa ai profit.Cu niste contracte beton,ar trebui sa mergi pe castig dupa vreo 3 ani (depinde de suma investita).
Bafta

sa mergi pe castig dupa 3 ani?

glumesti nu?  pai poti investi in ceva in care sa faci bani de maine...let me know daca ai banii si ai curaj sa risti...

risc mediu...castig de la 100% in sus

#20
constantin_padure

constantin_padure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 19.12.2007

View Postmrcalex, on Jan 4 2008, 21:17, said:

sa mergi pe castig dupa 3 ani?

glumesti nu?  pai poti investi in ceva in care sa faci bani de maine...let me know daca ai banii si ai curaj sa risti...

risc mediu...castig de la 100% in sus
Pai eu deja am inceput si castig.Nu mai am ce risca de acum inainte.Piata este asigurata.acum imi maresc efectivul si imi schimb utilajele.

#21
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008

View Postioana^, on May 4 2006, 23:47, said:

ma gandeam sa investesc niste bani in deschiderea unei ciupercarii (sa le cultiv si sa le distribui), dar nu stiu cum se procedeaza pe piata asta. a incercat cineva, are experienta in domeniu? :)

stiu un prieten care se gandise la chestia asta sa isi faca acasa la bunici ciupercarie , e destul de greu , implica cheltuieli mari , echipamente si cunostinta in domeniu plus o piata de desfacere buna eu zic ca sunt mai multe "mici afaceri" care le poti dezvolta decat asta si cu un profit mai substantial, mi se pare non profit sau daca totusi reusesti iti trebuie un start bun si multi sustinatori :) oricum multa bafta!

#22
coldtech

coldtech

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.02.2008
Executam, montam echipamente ciupercarii Champignon ( Agaricus Bisporus) si Pleurotus : podele aerate pentru compostare faza I si II, sisteme pasteurizare compost, incubatoare, instalatii climatizare pentru incinte cultura ciuperci ( incalzire, racire), pompe de caldura, sisteme ventilatie cu introducere controlata, umidificatoare aer cu higroregulator, mini-statii tratare apa. Asiguram consultanta si asistenta la demararea procesului de productie. Tel: 0746391858/0720008728

Attached Files



#23
tete

tete

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 10.11.2004
edit:

Edited by tete, 11 June 2008 - 18:52.


#24
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

View Postcoldtech, on Feb 6 2008, 23:58, said:

Executam, montam echipamente ciupercarii Champignon ( Agaricus Bisporus) si Pleurotus : podele aerate pentru compostare faza I si II, sisteme pasteurizare compost, incubatoare, instalatii climatizare pentru incinte cultura ciuperci ( incalzire, racire), pompe de caldura, sisteme ventilatie cu introducere controlata, umidificatoare aer cu higroregulator, mini-statii tratare apa. Asiguram consultanta si asistenta la demararea procesului de productie. Tel: 0746391858/0720008728
De ce nu dati si niste preturi, niste exemple etc. ?

#25
Stann

Stann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 03.12.2007
Ce ziceti de ciuperci necomestibile dar cu calitați terapeutice deosebite, cum sunt Ganoderma lucidum spp.si Trametes versicolor spp.

#26
dialog1

dialog1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.08.2008
DAKY Timisoara a implementat sistemul de cultura intensiva a ciupercilor in tunel termoizolant  in Romania incepand cu anul 2001 si suntem in masura sa va oferim tuneluri termoizolante profesionale, dotate cu echipamente performante de ventilare, climatizare, umidificare specifice unei ciupercarii moderne.

Un pret de referinta gasiti aici Ciupercarie la cheie .

Inovații în sisteme de cultivare ciuperci, ciupercarii moderne

Oportunități și posibilități:
• Creșterea competitivității prin îmbunătățirea calității și eficienței costurilor
• noi oportunități de piață cu accent din punct de vedere ecologic, ciupercarii moderne de viitor .
• mai multă producție de ciuperci din substrat pe tona de paie / gunoiul de grajd
• producție ciuperci mai mare = randament pe tonă compost
• reducerea costurilor și îmbunătățirea eficienței economice
• reducerea și valorificarea fluxurilor de deseuri
• noi oportunități tehnologice, ciupercarii moderne.

Ciupercarii moderne

[ http://www.ciupercarii.daky.ro/images/tunel_ciupercarii.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by dialog1, 25 February 2009 - 15:18.


#27
bulldog_cox

bulldog_cox

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 22.05.2010
salut,
se mai merita investitia intr-o ciupercarie? sunt in curs de cercetare pentru infiintarea unei ciupercarii.
Ma poate ajuta cineva,
va multumesc

Edited by bulldog_cox, 17 June 2013 - 15:49.


#28
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,570
  • Înscris: 30.07.2003
Depinde daca poti incheia contracte pentru desfacere.

#29
wide

wide

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,292
  • Înscris: 08.02.2012

View Postbulldog_cox, on 17 iunie 2013 - 15:49, said:

salut,
se mai merita investitia intr-o ciupercarie? sunt in curs de cercetare pentru infiintarea unei ciupercarii.
Ma poate ajuta cineva,
va multumesc

sunt multi care incearca sa scape de ele (nu stiu exact din ce motive) insa sunt atat de disperati incat sunt dispusi sa accepte plata in rate chiar pe mai multi ani

daca ai contracte cauta unul de genul asta si nu te mai doare capul

Edited by wide, 22 June 2013 - 15:24.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate