Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 

incerc sa instalez slackware pe 486

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cobra2extreme

cobra2extreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 21.06.2005
Is curios da si nevoit , surprinzator aida ruleaza pe el da nu recunoaste prea multe componente , are hdd de 600 mb sau 300 nu mai stiu , problema e ca nu booteaza de pe cd , in bios nu are chestii dinalea ca first boot device ... , asa ca vatrebui sa fac discheta boot pt linux , da nu reusesc nicicum.
As mai putea instala pe un      
Tipul procesorului                                Intel Pentium 4, 1500 MHz (3.75 x 400)
      Numele placii de baza                             MSI 845 Ultra-C (MS-6566)  (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DIMM, Audio)
      Chipsetul placii de baza                          Intel Brookdale i845D
      Memoria sistemului                                256 MB  (PC2100 DDR SDRAM)
      Adaptor video                                     ASUS V7100 PRO(DDR) v29.41d
      Accelerator 3D                                    nVIDIA GeForce2 MX/MX 400
dar nu stiu cum sa fac partitiile si sa nu stric ce am pe el acuma , fara sa formatez totul din nou. Poate cu . Am winme pe el.

#2
infernal

infernal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 11.01.2006
Update la BIOS la 486 si poate o sa stie sa booteze de pe cdrom.
Dupa asta vorbeai singur ?

#3
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,754
  • Înscris: 19.01.2004
Am scris un post dar se pare ca nu a intrat. In fine, foloseste rawrite ca sa scrii o imagine pe o discheta si sa bootezi de pe floppy. Rawrite si imaginea le gasesti pe cdrom daca nu ma insel in sectiunea dosutils. De asemenea si manualul de utilizare a rawrite il gasesti fie pe cdrom fie pe internet pe site-ul Slackware de ex: http://slackware.com/install/

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate